Sacrilegium

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: ultravox, Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Awatar użytkownika
wlood
postuje jak opętany!
Posty: 352
Rejestracja: 20-06-2005, 21:46
Lokalizacja: Warszawa

15-07-2005, 23:01

A słyszał, nawet posiada "Wicher" CD (Pagan), dla mnie trochę monotonne, aczkolwiek słucha się całkiem dobrze, ale niestety ww. kawałka nie słyszałem a nie ukrywam, że bym chciał.
knaar
rasowy masterfulowicz
Posty: 2693
Rejestracja: 05-04-2005, 22:53

16-07-2005, 09:25

SACRILEGIUM - Wicher to płyta, która do dzisiaj mi się podoba. Nagranie ma średniawą jakość, jak chyba wszystkie produkcje z kiedyś niestety popularnego Warrior Studio. Ale za to ma niesamowity klimat sama muzyka.

Utworu ww nie słyszałem.
Awatar użytkownika
Blackult
rasowy masterfulowicz
Posty: 2388
Rejestracja: 01-12-2004, 23:00

16-07-2005, 12:01

[quote][i]Wysłane przez knaar[/i]
SACRILEGIUM - Wicher to płyta, która do dzisiaj mi się podoba. Nagranie ma średniawą jakość (...). Ale za to ma niesamowity klimat sama muzyka.
Utworu ww nie słyszałem. [/quote]
j.w.
"Wicher falami ognia" urywa jaja, majestatyczny, niesamowity utwór. Jakość nagrania płyty idealnie pasuje do klimatu muzyki (jakoś nie lubię tego określenia, ale tutaj pasuje ono jak ulał)... zwracają na siebie uwagę bardzo dobre bębny i (proste-bo proste) gitarowe solówki, partie klawiszowe wykonane umiejętnie nie niszczą surowości materiału lecz ją jeszcze wzmagają... odgłosy Bałtyku - po prostu niszczą (przynajmniej jak sie mieszka na Ślomsku :D)
Awatar użytkownika
MinT
weteran forumowych bitew
Posty: 1180
Rejestracja: 07-12-2004, 10:55
Lokalizacja: P-N
Kontakt:

25-07-2005, 09:43

ja osobiście mam wielki sentyment do polskiego BM "tamtej" epoki i Sacrilegium należy do tych bandów, do których wracam często i gęsto.
kawałek ze splitu jest cholernie dobry, zresztą jak i kawałek North.
dla mnie jedno z najlepszych wydawnictw w polskim BM :D
jakkolwiek by to nie brzmiało...
reszta też rządzi

btw. szukam demo "Recidivus"!!!!!
*poznański Goldman Sachsman metalu*
LEFT HAND SOUNDS - http://facebook.com/lefthandsoundsorg
knaar
rasowy masterfulowicz
Posty: 2693
Rejestracja: 05-04-2005, 22:53

26-07-2005, 00:24

[quote][i]Wysłane przez MinT[/i]


btw. szukam demo "Recidivus"!!!!! [/quote]

Niestety z całym szacunkiem dla Sacrilegium, ale tym materiałem byłem rozczarowany. Szczególnie raziła nierówna perkusja, a to zazwyczaj przekreśla dla mnie cały materiał. Reszta też była jakaś taka średniawa. Wolę o tym zapomnieć i posłuchać sobie "Wicher" lub "Sleeptime".
Awatar użytkownika
Blackult
rasowy masterfulowicz
Posty: 2388
Rejestracja: 01-12-2004, 23:00

02-08-2005, 20:34

o kurwa jaka "recenzja" :bang: :o
[url]http://www.merlin.com.pl/frontend/towar/198488[/url]
Awatar użytkownika
antigod
w mackach Zła
Posty: 997
Rejestracja: 12-07-2005, 18:09
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

02-08-2005, 20:41

Slyszalem jedynie "wicher" wypozyczony od znajomka spod ciemnej gwiazdy. Calkiem ladnie wymiataja, aczkolwiek mam zawsze jakies uprzedzenia do kapel, ktore w poligrafii prezentuja borowiki, szyszki i kasztany, wiec nazwe ich chujowym mianem chujowego zespolu, hie hie
THE ARMY - THE WEAPON - THE MACHINERY OF WAR - EXTERMINATION OF ALL MAN!
Awatar użytkownika
Einherjer
zaczyna szaleć
Posty: 102
Rejestracja: 07-05-2004, 12:20
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wrocław

02-08-2005, 21:23

[quote][i]Wysłane przez Blackult[/i]
o kurwa jaka "recenzja" :bang: :o
[url]http://www.merlin.com.pl/frontend/towar/198488[/url] [/quote]

przyznaj sie lepiej, ze to ty napisales

bo i tak wszyscy wiemy hehehehe :flip:
Hej młody Junaku, smutek zwalcz i strach! Przecież na tym piachu za trzydzieści lat, przebiegnie z pewnością jasna, długa, prosta, szeroka jak morze Trasa Łazienkowska! I z brzegiem zepnie drugi brzeg, na którym twój ojciec legł ! La, la, la, laaa, la, la, la...
Awatar użytkownika
pajonk
w mackach Zła
Posty: 781
Rejestracja: 01-08-2005, 23:21
Lokalizacja: Xbox LIVE
Kontakt:

02-08-2005, 21:24

jak bylem jeszcze piekny, mlody i mialem dlugie wlosy, ta cala pseudo-balladka o tym 4-twarzym klocu drewna powstajacym z ogniska byla kiedys hymnem, ktory spiewalismy, lojac jabcoki w lesie. ni chuja nigdy nie wiedzialem jaki to ma tytul, bo dysponowalem przegrywanym MC. przeszlo na szczescie, aczkolwiek czasem lubie sobie zarzucic
You can either focus on being right, or doing right; in the case of Christianity and Islam, you do neither.
Awatar użytkownika
antigod
w mackach Zła
Posty: 997
Rejestracja: 12-07-2005, 18:09
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

03-08-2005, 00:56

[quote][i]Wysłane przez Dok[/i]
spierdalaj. [/quote]

miales juz swieta szyszke ze swietego boru swiatowida w odbycie, ze tak brzydko sie wzgledem mnie wyrazasz?
THE ARMY - THE WEAPON - THE MACHINERY OF WAR - EXTERMINATION OF ALL MAN!
Awatar użytkownika
antigod
w mackach Zła
Posty: 997
Rejestracja: 12-07-2005, 18:09
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

03-08-2005, 02:18

chyba zapomniales, ze to Giertych jest w posiadaniu bojowek rownosci, a nie Rydz
THE ARMY - THE WEAPON - THE MACHINERY OF WAR - EXTERMINATION OF ALL MAN!
Awatar użytkownika
Nunfucker
rozkręca się
Posty: 42
Rejestracja: 04-05-2004, 14:43

03-08-2005, 05:28

[quote][i]Wysłane przez Kesjel[/i]
Sleeptime wymiata, chociaz to intro z didżeridu(chyba) mogłoby byc z 3 razy krotsze, poza tym plyta ma jak dla mnie niesamowity klimat. Wicher rowniez bardzo dobry [/quote]

Sleeptime niszczy w chuj. Jeden z jaśniejszych punktów sceny black metal w tym kraju. Niestety (?) zatraciłem ciągłość i po Łajczer (jeden obcokrajowiec kiedyś wymawiał ten tytuł przy mnie w ten właśnie sposób hehe) nie słyszałem już nic z ich repertuaru...
Awatar użytkownika
Chlastator
zaczyna szaleć
Posty: 131
Rejestracja: 03-08-2005, 11:02
Lokalizacja: warsiofka

03-08-2005, 11:30

Sacrilegium to dla mnie zawsze był słaby i nudny zespół. Nie rozumiem zachwytów nad demówką 'Sleeptime' czy też płytą 'Wicher'
ODPOWIEDZ