MEGADETH

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: ultravox, Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
esq
postuje jak opętany!
Posty: 650
Rejestracja: 22-05-2004, 20:21
Lokalizacja: Galaktyka Kurwix

15-03-2005, 13:15

Ten sam temat miałem założyć ostatnio :hahaha: , właśnie sobie słucham Youthanasie... mniej więcej stawiam ją na równi z rust.. i countdown...
Megadeth Pany!!!!!:hdbng::hdbng:
Trzeba wezwać pomoc, nadamy sygnał H-U-J alfabetem Downa !
MacieX
zaczyna szaleć
Posty: 152
Rejestracja: 22-09-2004, 14:52
Lokalizacja: Varmia/Mazury

15-03-2005, 15:32

Ostatnio sprzątałem chate przy" Countdown to Extinction" robota szła az milo hehe. Styl Megadeth najlepiej mi odpowiadał własnie do tej płyty... Najnowszego materiału nie słyszałem do tej pory..."Youthanasia" nawet mi lezy, trzy nastepne niestety z malutkimi wyjątkami (np. chociazby wspomniany przez Maria 'A Secret Place' (jest swietny)) nie leżą mi niemal kompletnie...To nie jest zła muzyka, ale powinna byc wydana wg mnie jednak pod innym szyldem.
Awatar użytkownika
Edinazzu
weteran forumowych bitew
Posty: 1035
Rejestracja: 28-12-2003, 22:32
Lokalizacja: Beyond Political Correctness

15-03-2005, 16:42

z dorobku Megadeth najbardziej cenię kwartet płyt od "So Far So Good ,So What" do "Youthanasia" .z tym ,że "Rust In Peace" to zdecydowanie Magnum Opus "megaśmierci".Tak to zdecydowanie jeden z wiekszych albumów i to nie tylko Thrash Metalu(ale czy to Thrash?dla mnie bardziej Heavy/Speed)ale Metalu w ogóle.Postawienie go obok takich Ikon Metalu jak "Seasons In The Abyss" ,"Ride The Lightning" ,"Powerslave"czy "Painkiller" jest jak najbardziej na miejscu
"Volenti non fit iniuria" - Chcącemu nie dzieje się krzywda
Awatar użytkownika
Blackult
rasowy masterfulowicz
Posty: 2388
Rejestracja: 01-12-2004, 23:00

15-03-2005, 16:51

Za Megadeth muzycznie nigdy nie przepadałem, ale widząc w rankingu Mariana po prostu nie trafiem na najlepsze płyty (a konkretnie trafiłęm na najgorsze). Natomiast nie podoba mi się hasło Ryżego, jakoby wokaliści black/deathmetalowi mieli glosy jak ciasteczkowy potwór z Ulicy Sezamkowej. Za to ma u mnie wpierdol :hahaha: Mi na przykład nie odpowiada jego glos i to , że śpiewa przez nos.
Awatar użytkownika
Edinazzu
weteran forumowych bitew
Posty: 1035
Rejestracja: 28-12-2003, 22:32
Lokalizacja: Beyond Political Correctness

15-03-2005, 16:54

jak bym dorzucil jeszcze "To Mega Therion", " Seven Churches ", "Leprosy" ,"Altars Of Madness" no i oczywiście cos Ojców np."Paranoid"...Wymieniac mozna by wiele
"Volenti non fit iniuria" - Chcącemu nie dzieje się krzywda
Awatar użytkownika
booshee
postuje jak opętany!
Posty: 649
Rejestracja: 22-03-2004, 16:36

15-03-2005, 17:42

rust i countdown:hdbng:
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5468
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

15-03-2005, 19:05

Dla mnie jako całość broni się tylko "Rust in peace". Bardzo lubię ten album i słucham go często (niekiedy bardzo często). Ostatnim albumem, który słyszałem jest "Youthanasia" i macie wpierdol.... yyy.... chciałem powiedzieć: macie wpier... znaczy no... nie podoba mi się. To samo dotyczy "Countdown...." - sofcik taki, że aż się na :vomit: zbiera, bo ja odwrotnie do Młynarskiego: [i]nie delikatnie lubię tylko bigbitowo tak kszszsz...[/i]

Z pierwszych trzech albumów lubię wybrane utwory. Ogólnie zresztą Megadeth szanuję i miło wspominam nie za określone płyty tylko wakacyjne hity takie jak:
"Wake up dead"
"In my darkest hour" (często przy nim szlocham jak nikt nie widzi)
"Holy wars... the punishment due"
"Tornado of souls"
"Rust in peace... Polaris" (najlepszy utwór Megadeth i jeden z kilku(nastu) najlepszych songów w historii thrash metalu)
"Symphony of destruction"
"Angry again"
"Train of consequences"

Ps. Wpierdol dla wszystkich!
Only SŁUCHANIE płyt is real!
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5468
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

16-03-2005, 09:48

Fragment recenzji z Metal Archives:
"Tornado of Souls" - one of the greatest metal songs of all time. This is reason one through 666 that this album is among the Top 5 thrash metal albums of all time. Not only are the riffs lethal as all hell, but Dave Mustaine gives the vocal performance of his life in this song, and that's not even the best part. The solo is beyond perfect. It is the best solo of all time, and it brings out every emotion.

Jak myślisz dzidzia - kolo przesadził czy nie? Moim zdaniem nawet jeśli przesadził to tylko odrobinę.
Only SŁUCHANIE płyt is real!
Awatar użytkownika
roman
zaczyna szaleć
Posty: 257
Rejestracja: 23-01-2003, 20:30
Lokalizacja: Łódź

16-03-2005, 11:31

W sumie to zasluchiwalem sie dosc dlugo w So Far, So Good ... So What. Calej dyskografii nie zdazylem poznac, bo juz Sarcofago mnie masakrowalo. Pozniej dosc duzo sluchalem Countdown To Extinction. Swietna plyta, choc dla mnie Megadeth nigdy nie mial mocy.

Edit: Swietny kower Sex Pistols, aaa i kawalek Alice Coopera w wkonaniu Megadeth mnie sie podoba.
Awatar użytkownika
Edinazzu
weteran forumowych bitew
Posty: 1035
Rejestracja: 28-12-2003, 22:32
Lokalizacja: Beyond Political Correctness

16-03-2005, 12:24

Wysłane przez Maniek z bagien
Fragment recenzji z Metal Archives:
"Tornado of Souls" - one of the greatest metal songs of all time. This is reason one through 666 that this album is among the Top 5 thrash metal albums of all time. Not only are the riffs lethal as all hell, but Dave Mustaine gives the vocal performance of his life in this song, and that's not even the best part. The solo is beyond perfect. It is the best solo of all time, and it brings out every emotion.

Jak myślisz dzidzia - kolo przesadził czy nie? Moim zdaniem nawet jeśli przesadził to tylko odrobinę.
Gościu oddał idealnie istotę rzeczy.Ani o ciupinkę nie przesadził... :)
"Volenti non fit iniuria" - Chcącemu nie dzieje się krzywda
Awatar użytkownika
Edinazzu
weteran forumowych bitew
Posty: 1035
Rejestracja: 28-12-2003, 22:32
Lokalizacja: Beyond Political Correctness

16-03-2005, 12:27

Wysłane przez roman
W sumie to zasluchiwalem sie dosc dlugo w So Far, So Good ... So What. Calej dyskografii nie zdazylem poznac, bo juz Sarcofago mnie masakrowalo. Pozniej dosc duzo sluchalem Countdown To Extinction. Swietna plyta, choc dla mnie Megadeth nigdy nie mial mocy.

Edit: Swietny kower Sex Pistols, aaa i kawalek Alice Coopera w wkonaniu Megadeth mnie sie podoba.
ee tam Megadeth dawał i (być może)daje rade.
"Rust In Peace" to pomnik, ikona ,dźwiękowe sanktuarium,magnum opus...
"Volenti non fit iniuria" - Chcącemu nie dzieje się krzywda
Awatar użytkownika
Edinazzu
weteran forumowych bitew
Posty: 1035
Rejestracja: 28-12-2003, 22:32
Lokalizacja: Beyond Political Correctness

16-03-2005, 15:50

Wysłane przez roman
Wysłane przez edinazzu 77
ee tam Megadeth dawał i (być może)daje rade.
"Rust In Peace" to pomnik, ikona ,dźwiękowe sanktuarium,magnum opus...
Moze i daje rade, nie chce mi sie tego sprawdzac. A pomnik to "Hell Awaits" nie inaczej.
co do "Hell Awaits" to zgoda ,ale "Rust In Peace"to także "nierdzewna stal"
"Volenti non fit iniuria" - Chcącemu nie dzieje się krzywda
Awatar użytkownika
Mental
weteran forumowych bitew
Posty: 1734
Rejestracja: 31-08-2003, 12:29
Lokalizacja: anus mundi

16-03-2005, 21:57

Rudego nigdy nie lubiałem, ale hołd mu się należy !
You may raise your chalice of nothing
And salute the leech that you are
Awatar użytkownika
-=(Evil_Zoom_B)=-
starszy świeżak
Posty: 27
Rejestracja: 22-11-2001, 20:22
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

16-03-2005, 22:14

rudy dobry jest ;) - ja osobiście największym uwielbieniem darzę Youthanasie - ale to głównie sentyment
Per rectum ad astra!
Awatar użytkownika
rob
w mackach Zła
Posty: 964
Rejestracja: 31-01-2004, 12:54
Lokalizacja: z Piekła

16-03-2005, 22:30

Ja bardzo lubię 3 pierwsze płyty,mniej mi sie podobają Risk,World ... ,Cryptic... Ostatniej nie słyszałem i do dziś nie wiem czemu;) Co do Rust jest dla mnie dość średnia,choć i tak bijąca na głowe większość konkurencji.
strappado
rozkręca się
Posty: 48
Rejestracja: 14-11-2004, 22:05
Lokalizacja: Warszawa

17-03-2005, 11:14

Mr. Mustain wogole jest dziwny - w 'some kind of monster' twierdzi, że bardzo żałuje iż Hetfield wyrzucił go z metallici & chętnie cofnął by czas !
pewnie jeszcze wyczyściłby mu rowa, żeby dostać się do koryta pełnego $$$.:bang:
co nie zmienia faktu że Rust In Peace jest genialne;-)
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5468
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

17-03-2005, 14:58

[quote][i]Wysłane przez strappado[/i]
Mr. Mustaine w ogóle jest dziwny - w "Some kind of monster" twierdzi, że bardzo żałuje, iż Hetfield wyrzucił go z Metallici i chętnie cofnąłby czas.
Pewnie jeszcze wyczyściłby mu rowa, żeby dostać się do koryta pełnego $$$.:bang:[/quote]
Co do samego Dave'a, to rzeczywiście wygląda na osobę o nieco zwichrowanej psychice. Dobrze, że nie przeszkodziło mu to nagrać kilku ponadczasowych rzeczy.
Only SŁUCHANIE płyt is real!
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5468
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

17-03-2005, 15:07

[quote][i]Wysłane przez Maria Konopnicka[/i]
A moze wlasnie umozliwilo.... [/quote]

Geniusze (choć uważam, że w tym przypadku to określenie nieco na wyrost) zawsze są "nie tego".:)
Only SŁUCHANIE płyt is real!
Awatar użytkownika
Zenek
weteran forumowych bitew
Posty: 1568
Rejestracja: 15-04-2004, 20:23

08-03-2006, 17:57

Ja osobiście negdy nie spotkałem się z żadnym coverem Megadeth. Wątpię też żeby jakaś kapela zrobiła to naprawdę dobrze... Mario, przybliż może co ta za trybu,t jakieś znane zespoły tam są?
Awatar użytkownika
Bonny
rasowy masterfulowicz
Posty: 2133
Rejestracja: 20-01-2006, 17:37
Lokalizacja: Ross Bay

08-03-2006, 18:03

[quote][i]Wysłane przez Maria Konopnicka[/i]
Motorhead nagrało "Anarchy..." ale to się chyba nie liczy ... :) [/quote]

No chyba sobie żartujesz...
ODPOWIEDZ