WORM

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6553
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: WORM

29-09-2022, 21:11

Kiedyś kupowałem około 100 płyt rocznie. Rok temu było 50, a w tym może dobije do 40.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16188
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: WORM

29-09-2022, 21:17

frankmullen pisze:
29-09-2022, 21:09
Ascetic pisze:
29-09-2022, 20:56
frankmullen pisze:
29-09-2022, 20:42
Ceny powoli robią się z kosmosu. Nowy Inhuman Condition za 70 zł + wysył? Tak dalej pójdzie to trzeba sobie będzie dać siana z kupowaniem. Okopać się w tym co się ma, a nowości jedynie w digitalu.
Mam podobną obserwację. W szczególności jak ma się kilka płyt na kwadracie. Człowiek się nie zanudzi, wystarczy pogrzebać w literce np. G i ma słuchania na miesiące.

Konsekwencje tego mogą być nietęgie. Nie to żeby wypatrywał, ale nie dziwiłbym się gdyby jakieś distro się zawinęło, albo ograniczyło ściągalność tytułów, choć oczywiście póki co wszystko jest jeszcze na wyciągnięcie ręki.
To głównie problem dla kolekcjonerów. Jeszcze niedawno kupowałem praktycznie wszystko co mi się podobało. Teraz widzę po sobie, że zagęścilem sito dużo mocniej. Przy takich cenach trzeba będzie ograniczyć się do nabywania jedynie absolutnie topowych rzeczy. Inna sprawa to źródło, z którego kupujemy. Jak znikną distra, to nabycie płyty będzie jeszcze droższe. Nowhere to run.....
Kupuję dalej. Nawet wbrew logice i portfelowi, ale jak dzisiaj rytualnie spojrzałem na wzmiankowany szop, to mnie wgięło. Po 170 to ja se ściągam płytę samodzielnie w limicie jak mam kaprys. Kasetka za 100wkę, proszę. Jak tak dalej pójdzie i dojdą inne czynniki, to będę miał analogiczne do Twoich dylematy. W tym ten, że jak ludzie przestaną kupować, zajebiście rozwinięta w PL sieć dilerska się zwinie. Może nie być dobrego wyjścia z sytuacji. Jak to w kryzysie.

ps. Chyba po raz pierwszy tutaj stękam na ceny (narkotyku, muzyki). To nie moje emocje, nie moje podejście do życia . A jednak. Sam siebie zdziwiłem.
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8107
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: WORM

29-09-2022, 21:41

Ascetic pisze:
29-09-2022, 21:17


ps. Chyba po raz pierwszy tutaj stękam na ceny (narkotyku, muzyki). To nie moje emocje, nie moje podejście do życia . A jednak. Sam siebie zdziwiłem.
Takie same podejście u mnie. Więcej, wyciągnąłem zajebisty pozytyw (przyćmiewający minusy) wynikający ze wzrostu cen - zneutralizowałem u siebie konsumpcjonizm. Inna sprawa, że nigdy nie miałem z tym jakiegoś problemu. Nie stać mnie (bo do tego się to sprowadza)? Wyjebane, przecież i tak zdecydowana większość rzeczy czy płyt nie jest do normalnego życia potrzebna. Dosłownie.
PLASTIK NIE JEST METALEM
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6553
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: WORM

26-10-2022, 10:05

Będzie słuchane wieczorem.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14150
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: WORM

26-10-2022, 15:01

tommek pisze:
26-10-2022, 08:05
musze przyznać ze to jest baaaaaaaaaardzo dobre, aż szkoda że to tylko epka
ciekawe jak to brzmi na żywo ? Obrazek przydałby się koncert ;)

a dla leniwych:
After the massive breakthrough of ‘Foreverglade’ in 2021, the Floridian swamp winds stir again as Worm conjures the nocturnal evocation of ‘Bluenothing’. A 4 track 26 minute mini album, ‘Bluenothing’ is an ominous nightside lament demonstrating where the always-evolving fog dwellers have been and the distant domains where they may yet venture.

The A side of ‘Bluenothing’ features two tracks from the mythic ‘Foreverglade’ sessions that remained encased in the phantom crypts but are no less masterly than the latter’s ultimate six tracks. Indeed the title track ‘Bluenothing’ was at one time to be the album closer on ‘Foreverglade’ and all the crushing weight and mysterious allure that made that opus a new classic remains on these two tracks. Yet these tracks also have the added dimension of pure necromantic shred via new guitarist Wroth Septentrion (Atramentus, VoidCeremony, Chthe-ilist, Hulder live).

The B Side reveals a different yet complimentary stylistic command, one alluded to in past incarnations and now fully actualized - that of the clandestine dimensions of Black Metal’s unfathomable darkness and shrouded mysteries. ‘Invoking the Dragonmoon’ is a ritual gate opening into this obscure galaxy, while ’Shadowside Kingdom’ denotes the arrival to the remote twilight stronghold at the edge of blackness where Phantom Slaughter’s tyrannical celestial necromancy can flourish undisturbed by mortal disquiet and axe wielder Nihilistic Manifesto crafts a thousand spires of darkly cascading melodies. Simply one of the best symphonic Black Metal tracks since the style’s late 90’s apex.

And so with ‘Bluenothing’ the ‘Foreverglade’ era of Worm is ceremoniously put to an end and the next chapter in the fanatical saga opens…
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
szczylun
zahartowany metalizator
Posty: 3349
Rejestracja: 20-02-2018, 23:15

Re: WORM

26-10-2022, 17:36

jest w FT
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6553
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: WORM

26-10-2022, 19:17

Singiel był bdb, ale calosc to jest 5/10. Pieniążki zostaną na koncie.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14150
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: WORM

26-10-2022, 19:57

ozob pisze:
26-10-2022, 19:17
Pieniążki zostaną na koncie.
a tu akurat zgoda, żadna epka nie jest warta 65zł (FT) + wysyłka ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Scorn
w mackach Zła
Posty: 701
Rejestracja: 23-07-2012, 10:58
Lokalizacja: Þríhnúkagígur

Re: WORM

18-12-2022, 17:43

Bardzo mi urósł ten nowy materiał ostatnio. Klawisz użyty z wyczuciem, podobają mi się te melodie. Do tego piękne solóweczki, dobre wokale. No i fantastyczny klimat potrafią wykreować. Jedna z mocniejszych tegorocznych pozycji.
heykvísl og ofn
Awatar użytkownika
karol
zaczyna szaleć
Posty: 109
Rejestracja: 12-04-2020, 21:21

Re: WORM

14-04-2023, 15:30

Obrazek
Obrazek
Lager can illustration for the WORM (USA) x MAGNANIMOUS BREWING collaboration, premiering this weekend at the Decibel Magazine Metal & Beer Fest.
wyjebane ręce
Awatar użytkownika
Mass-Turbo
postuje jak opętany!
Posty: 476
Rejestracja: 19-04-2017, 12:16
Lokalizacja: west mazovia

Re: WORM

20-10-2023, 08:03

Świeży split Dream Unending / Worm

r o b e r t
w mackach Zła
Posty: 797
Rejestracja: 02-01-2020, 23:31

Re: WORM

20-10-2023, 08:54

Kurcze warto miec w kolekcji .
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14150
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: WORM

22-10-2023, 16:17

ciekawe czy wyjdzie na CD bo na MA pisze ze to digital :roll:
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
fugazi
w mackach Zła
Posty: 818
Rejestracja: 17-02-2018, 23:11

Re: WORM

22-10-2023, 20:12

Żułek pisze:
22-10-2023, 16:17
ciekawe czy wyjdzie na CD bo na MA pisze ze to digital :roll:
Obrazek
Prosz, pudełko nawet.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14150
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: WORM

22-10-2023, 20:35

spoczko Obrazek
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
ODPOWIEDZ