ACAUSAL INTRUSION

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16175
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: ACAUSAL INTRUSION

31-08-2021, 22:36

Portal, Grave Upheaval, Swallowed - moje współczesne klasyki.

Na całe szczęście nie mogę napisać, że wszystko już było. Choć bez Winter, Incantation, Disembowelment, Morbid Angel, rzeczywiście nie było by niczego, bez wątpienia też, tego co wymieniłem w pierwszym akapicie.

O nowej, dobrze zrobionej fali, odświeżonego trupa, jakim jest DM nie wspominając. Cerebral Rot, Snet, Gosudar - tak z tego roku.
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6538
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: ACAUSAL INTRUSION

31-08-2021, 23:04

Po prostu muzyka tylko dla wyrobionych słuchaczy. Nie dla każdego. (:
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16175
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: ACAUSAL INTRUSION

31-08-2021, 23:06

Jeżeli lepiej się z tym poczujesz - ok, tak właśnie.
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: ACAUSAL INTRUSION

31-08-2021, 23:09

Portal ? Skończyli się szybciej niż zaczęli.

Grave Upheaval. Ok. To faktycznie jest cios.

Swallowed ? Skrajne gówno. Najbardziej przereklamowane zjawisko dekady.

Nie twierdzę też że Acausal Intrusion to jakiś wybitny cios. Dzisiaj mi się dobrze słucha a za miesiąc mogę o tym nie pamiętać. Czas pokaże. Kupiłem CD i założyłem temat. Tyle (ala niektórych widać aż tyle).
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16175
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: ACAUSAL INTRUSION

31-08-2021, 23:19

Bloodcult pisze:
31-08-2021, 23:09
Portal ? Skończyli się szybciej niż zaczęli. - Ostatniej nie znam. ION - porażka w brzmieniu. Do Vexovoid rośli systematycznie. Właściwie została mi na składzie ION i Vexovoid. V zostatnie pewnie na zawsze.

Grave Upheaval. Ok. To faktycznie jest cios. - Nie dość, że studyjnie wciąga jak otchłań, to jeszcze koncertowo są nieziemscy.

Swallowed ? Skrajne gówno. Najbardziej przereklamowane zjawisko dekady. - Mają ten pierwiastek szaleństwa, który mało komu udaje się osiągnąć.
Awatar użytkownika
DST
weteran forumowych bitew
Posty: 1898
Rejestracja: 23-12-2010, 23:02

Re: ACAUSAL INTRUSION

01-09-2021, 08:30

Ascetic pisze:
31-08-2021, 22:25
Tak to wygląda?
Poważka, mi tu za wyjątkiem wolnych partii, nic się nie trzyma niczego. A jestem obsłuchany na moje oko w "trudnych materiałach". I nie ma nic do rzeczy, że akurat blodkalt zabrał się za tą płytę. Jedyna jego zasługa, że mimo, że tutaj się przewija ta płyta, to bardziej do niej przysiadłem niż by na to zasługiwała. Pod Pelsona też to poszło. Bo sporo napisał o tej płycie, co mnie zwyczajnie zaintrygowało.
Slucham tego wlasnie i rzeczywiscie jest to dosc krzywe, szczegolnie perkusyjnie mam wrazenie, ze koles gubi sie w tym co gra, nie miesci sie w taktach itd. (na samym poczatku jak wchodza wszystkie instrumenty to bebniarz wchodzi jakby nie slyszal co leci w tle lub byl najebany) Z drugiej strony ciezko odmowic temu klimatu jak z jakiegos fantastycznego horroru o wszechswiecie rownoleglym i jak sie przymknie oko na to rytmiczne okaleczenie (Sarcofago tez wszak nie bylo zbyt rowne) to jest to dosc intrygujace.
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16175
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: ACAUSAL INTRUSION

01-09-2021, 08:52

DST pisze:
01-09-2021, 08:30
Ascetic pisze:
31-08-2021, 22:25
Tak to wygląda?
Poważka, mi tu za wyjątkiem wolnych partii, nic się nie trzyma niczego. A jestem obsłuchany na moje oko w "trudnych materiałach". I nie ma nic do rzeczy, że akurat blodkalt zabrał się za tą płytę. Jedyna jego zasługa, że mimo, że tutaj się przewija ta płyta, to bardziej do niej przysiadłem niż by na to zasługiwała. Pod Pelsona też to poszło. Bo sporo napisał o tej płycie, co mnie zwyczajnie zaintrygowało.
Slucham tego wlasnie i rzeczywiscie jest to dosc krzywe, szczegolnie perkusyjnie mam wrazenie, ze koles gubi sie w tym co gra, nie miesci sie w taktach itd. (na samym poczatku jak wchodza wszystkie instrumenty to bebniarz wchodzi jakby nie slyszal co leci w tle lub byl najebany) Z drugiej strony ciezko odmowic temu klimatu jak z jakiegos fantastycznego horroru o wszechswiecie rownoleglym i jak sie przymknie oko na to rytmiczne okaleczenie (Sarcofago tez wszak nie bylo zbyt rowne) to jest to dosc intrygujace.
Jak był najebany, to właściwie jestem w stanie zrozumieć ten proces twórczy/ zaakceptować :lol:

Sarcofago. Tak jak 'Morbid Vision" np. czy "Obsessed by Cruelty" były tak garbate, że, aż, nawet nie wiem co. Tyle, że w tamtym czasie inaczej się te nierówności odbierało.
knaar
rasowy masterfulowicz
Posty: 2695
Rejestracja: 05-04-2005, 22:53

Re: ACAUSAL INTRUSION

01-09-2021, 08:59

Właśnie sobie uzmysłowiłem, dlaczego nigdy nie weszło mi do końca Filtheater. Ten sam perkusista. W szybkich partiach to żaden zamierzony chaos. Gościo po prostu nie umie grać blastów.


I tu jakaś kolejna randomowa jego płyta z kulawym blastem
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6538
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: ACAUSAL INTRUSION

01-09-2021, 09:28

Przeca w tym Swallowed są całe wagony dłużyzn i przynudzania. Z kolei Gosudar przestawił płytę składająca się z takich samych utworów i ma się wrażenie jakby człowiek w kółko słuchał tego samego kawałka przez 30-pare minut.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16175
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: ACAUSAL INTRUSION

01-09-2021, 09:34

ozob pisze:
01-09-2021, 09:28
Przeca w tym Swallowed są całe wagony dłużyzn i przynudzania. Z kolei Gosudar przestawił płytę składająca się z takich samych utworów i ma się wrażenie jakby człowiek w kółko słuchał tego samego kawałka przez 30-pare minut.
Nic nie poradzę, że nie po raz pierwszy myślisz "alternatywnie", a i słuchasz dupą, a nie uchem.
Tylko po huj się tym tak chwalić wszem i wobec?
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6538
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: ACAUSAL INTRUSION

01-09-2021, 09:40

Nie moja wina, że się jarasz średniakami. (:

Co do Swallowed mam jeszcze jeden zarzut. Tam nie ma za grosz tempa i dynamiki.
Ostatnio zmieniony 01-09-2021, 09:44 przez ozob, łącznie zmieniany 1 raz.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16175
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: ACAUSAL INTRUSION

01-09-2021, 09:43

Przeczytaj całą tamtą wypowiedź.
Pelson
rasowy masterfulowicz
Posty: 2283
Rejestracja: 08-09-2007, 00:55
Lokalizacja: Jeteborie

Re: ACAUSAL INTRUSION

01-09-2021, 09:54

Ascetic pisze:
31-08-2021, 22:36
Portal, Grave Upheaval, Swallowed - moje współczesne klasyki.

Na całe szczęście nie mogę napisać, że wszystko już było. Choć bez Winter, Incantation, Disembowelment, Morbid Angel, rzeczywiście nie było by niczego, bez wątpienia też, tego co wymieniłem w pierwszym akapicie.

O nowej, dobrze zrobionej fali, odświeżonego trupa, jakim jest DM nie wspominając. Cerebral Rot, Snet, Gosudar - tak z tego roku.
Tu pewnie tkwi róznica w odbiorze tej płyty między nami. Ty wychodzisz z bardziej zagruzowanego okopu, ja z bardziej technicznej grządki. AI idzie bardziej w tę drugą stronę, jakkolwiek zwać te wyczyny perkusji.

Posłucham sobie dzisiaj tych rzeczy zarzuconych przez Knaara z innymi wyczynami pałkera. Może faktycznie gostek wychował się na ziemniakach i inaczej nie umie?
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16175
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: ACAUSAL INTRUSION

01-09-2021, 09:59

Pelson pisze:
01-09-2021, 09:54

Tu pewnie tkwi róznica w odbiorze tej płyty między nami. Ty wychodzisz z bardziej zagruzowanego okopu, ja z bardziej technicznej grządki. AI idzie bardziej w tę drugą stronę.

Bez wątpienia to jest przyczyną.
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: ACAUSAL INTRUSION

01-09-2021, 10:04

Próbowałem tego słuchać jak pierwsze okładki tutaj wrzucał chyba Prosiak. I dla mnie to jest bardzo srednie. Takie trochę rzeźbienie z gówna na siłę. Bardzo intrygująca okładka ale oprócz zjebanego brzmienia jest to PRZEKOMBINOWANE. Ja wolę prosto.
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
DST
weteran forumowych bitew
Posty: 1898
Rejestracja: 23-12-2010, 23:02

Re: ACAUSAL INTRUSION

01-09-2021, 10:13

Ascetic pisze:
01-09-2021, 08:52
DST pisze:
01-09-2021, 08:30
Ascetic pisze:
31-08-2021, 22:25
Tak to wygląda?
Poważka, mi tu za wyjątkiem wolnych partii, nic się nie trzyma niczego. A jestem obsłuchany na moje oko w "trudnych materiałach". I nie ma nic do rzeczy, że akurat blodkalt zabrał się za tą płytę. Jedyna jego zasługa, że mimo, że tutaj się przewija ta płyta, to bardziej do niej przysiadłem niż by na to zasługiwała. Pod Pelsona też to poszło. Bo sporo napisał o tej płycie, co mnie zwyczajnie zaintrygowało.
Slucham tego wlasnie i rzeczywiscie jest to dosc krzywe, szczegolnie perkusyjnie mam wrazenie, ze koles gubi sie w tym co gra, nie miesci sie w taktach itd. (na samym poczatku jak wchodza wszystkie instrumenty to bebniarz wchodzi jakby nie slyszal co leci w tle lub byl najebany) Z drugiej strony ciezko odmowic temu klimatu jak z jakiegos fantastycznego horroru o wszechswiecie rownoleglym i jak sie przymknie oko na to rytmiczne okaleczenie (Sarcofago tez wszak nie bylo zbyt rowne) to jest to dosc intrygujace.
Jak był najebany, to właściwie jestem w stanie zrozumieć ten proces twórczy/ zaakceptować :lol:

Sarcofago. Tak jak 'Morbid Vision" np. czy "Obsessed by Cruelty" były tak garbate, że, aż, nawet nie wiem co. Tyle, że w tamtym czasie inaczej się te nierówności odbierało.
Jasna sprawa, bo wtedy tez znacznie mniej ludzi gralo w taki sposob, byl to bardziej dziewiczy teren, nie bylo YouTube'owych filmow instruktazowych jak grac blasty i chyba o co innego tez w tym wszystkim chodzilo tj. zywiol, nienawisc. Tego ostatniego czynnika mi brakuje w obecnych kapelach gdzie coraz czesciej slyszy sie plastik, rownanie i nudna perfekcje. Oczywiscie jak cos jest krzywe to jest i tak pozostanie, wiec nie jest to zadna forma obrony braku umiejetnosci w ACAUSAL INTRUSION tyko swobodnie rzucona uwaga, ze powinno to lezec posrodku.
Awatar użytkownika
Harlequin
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10788
Rejestracja: 12-03-2010, 13:38
Lokalizacja: Koko City

Re: ACAUSAL INTRUSION

01-09-2021, 10:47

Mimo wszystko nadal odbieram AI jako intrygującą, niebanalną ciekawostke niż jakieś wiekopomne dzieło. I nadal zastanawia mnie ile w tym ich graniu jest przypadkowości, na ile ten chaos jest improwizowany i jakie de facto umiejętności instrumentalne prezentują. Wiem jedno - klimat na pewno udało im się zrobić niesamowity. Trochę to brzmi jakby mieli jakiś tam ogólny zamysł jaki klimat chcieliby osiągnąć, ale nie bardzo wiedzieli jakimi środkami go uzyskać. Ze Swallowed czy GE nie ma co tego zestawiać, bo jednak tam pierwiastek szaleńtwa i obłędu był jednak świadomo i wiedzieli jak utrzymać swoją muzykę w pewnej konwencji i ryzach nawet w momencie gdy wybiegała ona w nieznane.

Co do garów - ostatnio z synem pukaliśmy sobie w puszki po mleku jakimiś pałeczkami do chińszczyzny - brzmiało to dość podobnie jak tutaj, bez jakiegoś metrum, bez jakiegoś składu, to gęste pukanie w blaszke i membranke. Mam wrażenie, że nadal AI bardziej doceniam niż lubie i niż faktycznie sprawia mi ten odsłuch przyjemnośc. Z drugiej stronie nie mogą powiedzieć - intryguje to. Nie wiem natomiast czy nie będzie to płyta, którą za jakiś czas puszcze w długą, bo wyzwania wyzwaniami, ale jednak słuchanie ma dawać jakąs przyjemność, a nie tylko być jkaimś matematcznym czy emocjonalnym challengem.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10443
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: ACAUSAL INTRUSION

01-09-2021, 13:15

Harlequin pisze:
01-09-2021, 10:47
Mimo wszystko nadal odbieram AI jako intrygującą, niebanalną ciekawostke niż jakieś wiekopomne dzieło. I nadal zastanawia mnie ile w tym ich graniu jest przypadkowości, na ile ten chaos jest improwizowany i jakie de facto umiejętności instrumentalne prezentują. Wiem jedno - klimat na pewno udało im się zrobić niesamowity. Trochę to brzmi jakby mieli jakiś tam ogólny zamysł jaki klimat chcieliby osiągnąć, ale nie bardzo wiedzieli jakimi środkami go uzyskać. Ze Swallowed czy GE nie ma co tego zestawiać, bo jednak tam pierwiastek szaleńtwa i obłędu był jednak świadomo i wiedzieli jak utrzymać swoją muzykę w pewnej konwencji i ryzach nawet w momencie gdy wybiegała ona w nieznane.

Co do garów - ostatnio z synem pukaliśmy sobie w puszki po mleku jakimiś pałeczkami do chińszczyzny - brzmiało to dość podobnie jak tutaj, bez jakiegoś metrum, bez jakiegoś składu, to gęste pukanie w blaszke i membranke. Mam wrażenie, że nadal AI bardziej doceniam niż lubie i niż faktycznie sprawia mi ten odsłuch przyjemnośc. Z drugiej stronie nie mogą powiedzieć - intryguje to. Nie wiem natomiast czy nie będzie to płyta, którą za jakiś czas puszcze w długą, bo wyzwania wyzwaniami, ale jednak słuchanie ma dawać jakąs przyjemność, a nie tylko być jkaimś matematcznym czy emocjonalnym challengem.
Pomijajac glowny watek, jestes dla mnie w zasadzie idealem tego, jak nalezy opisywac muzyke tak, by potencjakny sluchacz mial o niej wyobrazenie przed odsluchem.
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: ACAUSAL INTRUSION

01-09-2021, 13:47

Pełna zgoda. Prosiak umie w recenzje. Top
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
dzik
zahartowany metalizator
Posty: 3507
Rejestracja: 21-12-2010, 15:52
Lokalizacja: Połaniec

Re: ACAUSAL INTRUSION

01-09-2021, 22:02

Mnie się spodobało więc zamówiłem.
dobry kościół to kościół spalony
ODPOWIEDZ