ACAUSAL INTRUSION

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

ACAUSAL INTRUSION

31-08-2021, 13:33

Dwóch panów z USA, znanych z tuzinów wspólnych i solowych projektów nagrało debiutancki album kolejnego projektu - Acausal Intrusion. Album nosi tytuł "Nalitas" a wydała go I, Voidhanger Records w jakimś srogim limicie (do kupienia tutaj: https://metalodyssey.8merch.com/).

Za okładkę odpowiada Daniele Valeriani (prace dla Mayhem, Behemoth, Triptykon)
Obrazek

Muzyka to eksperymentalny death metal w klimacie końca lat 90. Atmosfera albumu jest duszna i przestrzenna jednocześnie.

Chyba pierwszy od jakiś 5 lat death metalowy album który kupiłem :)
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Awatar użytkownika
Harlequin
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10815
Rejestracja: 12-03-2010, 13:38
Lokalizacja: Koko City

Re: ACAUSAL INTRUSION

31-08-2021, 13:38

Nie wiem gdzie tam słyszysz klimat końca lat 90ych, mi w ogóle się to z tym nie kojarzy. Natomiast album oczywiście zajebisty, choć wiem, że będę go słuchał rzadko. I cieszę sie, że kilkoro Koelgów w końcu po niego sięgnęło, moim zdaniem metalowa czołówka tego roku.
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: ACAUSAL INTRUSION

31-08-2021, 14:14

Tak mi się kojarzy. Nie znam się na Death Metalu przecież.
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Pelson
rasowy masterfulowicz
Posty: 2290
Rejestracja: 08-09-2007, 00:55
Lokalizacja: Jeteborie

Re: ACAUSAL INTRUSION

31-08-2021, 17:48

Bloodcult pisze:
31-08-2021, 13:33
Dwóch panów z USA, znanych z tuzinów wspólnych i solowych projektów nagrało debiutancki album kolejnego projektu - Acausal Intrusion. Album nosi tytuł "Nalitas" a wydała go I, Voidhanger Records w jakimś srogim limicie (do kupienia tutaj: https://metalodyssey.8merch.com/).

Za okładkę odpowiada Daniele Valeriani (prace dla Mayhem, Behemoth, Triptykon)
Obrazek

Muzyka to eksperymentalny death metal w klimacie końca lat 90. Atmosfera albumu jest duszna i przestrzenna jednocześnie.

Chyba pierwszy od jakiś 5 lat death metalowy album który kupiłem :)
Popraw literówkę w tytule.

Elaborat strzelę później bo mam teraz co innego na głowie, ale Nulitas to jest majstersztyk i narzędzie do przesączania mózgu przez sitko. Nie jest to łatwy materiał, sam wielokrotnie nie jestem w stanie dotrwać do jego końca odpowiednio skupiony, ale jak już się wsiąknie to odpowiedzią są ciary.
Ma coś ta płyta w sobie z czarnej dziury, coś z Innsmouth, a jeszcze inszą inszość z Alicji w krainie czarów, a wszystko w sosie bardzo gmatwanego przebierania paluchami po gryfach i naciągach.
Słuchać i wypowiadać sie bo warto.
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: ACAUSAL INTRUSION

31-08-2021, 18:00

Nie.
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6650
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: ACAUSAL INTRUSION

31-08-2021, 20:22

Harlequin pisze:
31-08-2021, 13:38
Nie wiem gdzie tam słyszysz klimat końca lat 90ych, mi w ogóle się to z tym nie kojarzy. Natomiast album oczywiście zajebisty, choć wiem, że będę go słuchał rzadko. I cieszę sie, że kilkoro Koelgów w końcu po niego sięgnęło, moim zdaniem metalowa czołówka tego roku.
Ja chyba rozumiem co miał na myśli, bo mam podobne odczucia. Albumy DM z lat 90-tych roztaczaly wokol siebie pewna aurę oryginalnosci, a muzyka była doskonale opisana przez okładki. Ta płyta ma podobnie. Wszystko doskonale się uzupełnia. Monolit.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Van Drunen
w mackach Zła
Posty: 825
Rejestracja: 21-02-2014, 12:14

Re: ACAUSAL INTRUSION

31-08-2021, 20:44

Kurde, nie podzielam forumowych zachwytów nad tym wydawnictwem. Jakoś nie potrafię przebrnąć przez całość. Perkusja mnie denerwuje, pudełkowo-garnkowe to brzmienie w mych uszach. Brzmienie dysonansowej gitary również jakoś drażni. Wokal dobry. Z całości nic nie zostaje w pamięci. Jeszcze czasem pomęcze się z nią ale nie przewiduję diametralnych zmian w odbiorze.
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16342
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: ACAUSAL INTRUSION

31-08-2021, 20:53

Van Drunen pisze:
31-08-2021, 20:44
Kurde, nie podzielam forumowych zachwytów nad tym wydawnictwem. Jakoś nie potrafię przebrnąć przez całość. Perkusja mnie denerwuje, pudełkowo-garnkowe to brzmienie w mych uszach. Brzmienie dysonansowej gitary również jakoś drażni. Wokal dobry. Z całości nic nie zostaje w pamięci. Jeszcze czasem pomęcze się z nią ale nie przewiduję diametralnych zmian w odbiorze.
Jak się ty ozob jara to wiedz, że, wskazane jest:

Obrazek

Perka jakby kolesie nagrywali ją w obuwniczym, na gitarach, rozjeżdża to się jak sprane gacie, koleś na wokalu coś próbuje naprawić, co daje jeszcze bardziej groteskowy efekt. Mnie właściwie ten zlepek śmieszy. Momentami brzmi mi to jak karykatura, pastisz, beka z Portal. Ok, zwolnienia, od biedy jakoś tam chodzą. Zjebana produkcja, spóźnione naśladownictwo tego co już przebrzmiało. Dla mnie sraka.

A i bym zapomniał. Materiał dla "przesłychanych" w metalu. Znajdą se kurwa jakieś dziwactwo i się palą. Tam powinien być jeszcze freejazz, sax, waltornia i hamond i by się dopiero posrali ze szczęścia. I baba z wąsem na akordeonie by się zdała.
13.04.2024
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: ACAUSAL INTRUSION

31-08-2021, 21:05

Ekspert się wypowiedział. Temat można zamykać.
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16342
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: ACAUSAL INTRUSION

31-08-2021, 21:07

Niekoniecznie. Zostawiłbym dla potomnych. Jakby nie patrzeć monolit na miarę lat 90'.
13.04.2024
knaar
rasowy masterfulowicz
Posty: 2709
Rejestracja: 05-04-2005, 22:53

Re: ACAUSAL INTRUSION

31-08-2021, 21:08

Perkusja to dla mnie najsłabszy punkt. O ile w wolniejszych fragmentach coś tam fajnie miesza, to w tych szybszych włącza nudne przerzucanie kartofli, co brzmi jakby perkusja grała swoje, a reszta swoje.
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16342
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: ACAUSAL INTRUSION

31-08-2021, 21:12

Ja to słyszę podobnie. O czym wyżej.

Mój czuj jest taki, że to taki puzzel jest. Mało dopasowany. Ścieżki tu, ścieżki tam. Później trzeci, a może drugi, a może pierwszy, złożył jak mu pasiło i wyszło, że każdy gra swoje. I jakby to jeszcze było chaotyczne. Ale to jest rozjebane jak gówno na polu.

Plus za okładkę, która i tak jest już opatrzonym pomysłem. I, że się o tym materiale mówi.
13.04.2024
vicotnick
rasowy masterfulowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 25-08-2006, 22:15

Re: ACAUSAL INTRUSION

31-08-2021, 21:26

A mi się właśnie perka podoba, kojarzy się z de profundis 😁
knaar
rasowy masterfulowicz
Posty: 2709
Rejestracja: 05-04-2005, 22:53

Re: ACAUSAL INTRUSION

31-08-2021, 21:29

Perka między utworami jest rzeczywiście taka sama :D
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16342
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: ACAUSAL INTRUSION

31-08-2021, 21:31

Mi z Adversarial



Z tą różnicą, że płyta jest ok, tylko perka jakaś z dupy.
13.04.2024
Pelson
rasowy masterfulowicz
Posty: 2290
Rejestracja: 08-09-2007, 00:55
Lokalizacja: Jeteborie

Re: ACAUSAL INTRUSION

31-08-2021, 22:12

Ascetic pisze:
31-08-2021, 21:31
Mi z Adversarial



Z tą różnicą, że płyta jest ok, tylko perka jakaś z dupy.
Bardzo słuszny trop, pisałem już o tym wcześniej. Werbel wyciągnięty z Adversarial. Wersja kochaj lub nienawidź. Ja uwielbiam.

Mi plyta robi ogromne kuku, ale muszę mocno do niej przysiąść. Nie sprawdza się jako czasoumilacz do czytania książki albo wspomagacz pracy, muszę się nad nią skupić, by docenić riffy i cały koncept. Nie zgodzę się też, że to amalgamat stolca zlepiony z kilkunastu wcześniejszych wydaleń. Nulitas jest bardzo spójny w ramach koszmarowego, lovecraftowego konceptu, zwłaszcza na gitarach, które są wręcz melodyjne na swój sposób. Te frazowanie ze stopniowym poszerzaniem motywu o coraz wyższe i chaotyczne rejestry jest bardzo muzykalne, tylko łamane przez wysoko postawiony w miksie werbel. Perkusyjnie też nie widzę zastrzeżeń. Jak na materiał, którego motywem przewodnim jest chaos to gary i tak są dość zrośnięte z linią melodyczną, zwłaszcza w blastowych momentach, czasem tylko dostają wolną rękę i wtedy zaczynają się rozjazdy ma werblu, które mogą psuć dynamikę całości.
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16342
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: ACAUSAL INTRUSION

31-08-2021, 22:20

Pelson pisze:
31-08-2021, 22:12
Ascetic pisze:
31-08-2021, 21:31
Mi z Adversarial



Z tą różnicą, że płyta jest ok, tylko perka jakaś z dupy.
Bardzo słuszny trop, pisałem już o tym wcześniej. Werbel wyciągnięty z Adversarial. Wersja kochaj lub nienawidź. Ja uwielbiam.

Mi plyta robi ogromne kuku, ale muszę mocno do niej przysiąść. Nie sprawdza się jako czasoumilacz do czytania książki albo wspomagacz pracy, muszę się nad nią skupić, by docenić riffy i cały koncept. Nie zgodzę się też, że to amalgamat stolca zlepiony z kilkunastu wcześniejszych wydaleń. Nulitas jest bardzo spójny w ramach koszmarowego, lovecraftowego konceptu, zwłaszcza na gitarach, które są wręcz melodyjne na swój sposób. Te frazowanie ze stopniowym poszerzaniem motywu o coraz wyższe i chaotyczne rejestry jest bardzo muzykalne, tylko łamane przez wysoko postawiony w miksie werbel. Perkusyjnie też nie widzę zastrzeżeń. Jak na materiał, którego motywem przewodnim jest chaos to gary i tak są dość zrośnięte z linią melodyczną, zwłaszcza w blastowych momentach, czasem tylko dostają wolną rękę i wtedy zaczynają się rozjazdy ma werblu, które mogą psuć dynamikę całości.
Rzeczywiście. Nakierowałeś z tym Adversarial.

Niestety nie kupuję tak rozumianego "chaosu". Materiał nie dla mnie.
13.04.2024
vicotnick
rasowy masterfulowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 25-08-2006, 22:15

Re: ACAUSAL INTRUSION

31-08-2021, 22:21

Tylko dlatego, że temate założył blodkult?😁
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16342
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: ACAUSAL INTRUSION

31-08-2021, 22:25

Tak to wygląda?
Poważka, mi tu za wyjątkiem wolnych partii, nic się nie trzyma niczego. A jestem obsłuchany na moje oko w "trudnych materiałach". I nie ma nic do rzeczy, że akurat blodkalt zabrał się za tą płytę. Jedyna jego zasługa, że mimo, że tutaj się przewija ta płyta, to bardziej do niej przysiadłem niż by na to zasługiwała. Pod Pelsona też to poszło. Bo sporo napisał o tej płycie, co mnie zwyczajnie zaintrygowało.
13.04.2024
vicotnick
rasowy masterfulowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 25-08-2006, 22:15

Re: ACAUSAL INTRUSION

31-08-2021, 22:30

Ja w sumie nie jestem osłuchany w trudnych tematach i w zasadzie siedzę w jaskini klasyki, a także trwam w postawie, że to co miało być nagrane, nagrano do, powiedzmy 1998, a tu jednak mnie mocno pointrygowało, może przypadek?
ODPOWIEDZ