GRUZJA

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10341
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

GRUZJA

27-02-2019, 02:33

Sjewodnja premiera, rebjata.
Późno już i nie chce mi się pisać. Czas pokaże, czy to poważny zespół, czy tylko jakaś wydmuszka (dotychczasowe opinie się spolaryzowane, gdyby to kogoś interesowało), ale po kilkunastu obrotach I Iść Dalej kibicuję tej naszej rodzimej Gruzji. Inna rzecz, że sporo sobie po tej płycie obiecywałem - efektem zaś jestem usatysfakcjonowany. Kto będzie chciał, usłyszy tutaj Furię, ktoś inny - Darkthrone, trzeci z kolei - punk metal, itd. I tak ostatecznie zasadniczą kwestią jest to, co kogo bawi - a tak mam z tym debiutem, w czym nie przeszkadza mi świadomość jego minusów (napisałem coś o tym w wątku NP, ale musicie sobie poszukać :)).
Czy jest sens klasyfikować tę muzykę jako black metal? Taki, jak w przypadku innych zespołów i kategorii.

Obrazek

Poniższy wideoklip jest już pewnie części z Was znany - ba!, może nawet komuś na pamięć :D

[youtube][/youtube]

Cały album w kampbandowni:

" onclick="window.open(this.href);return false;

PS. Zadanie dodatkowe dla chętnych: bejsfakowy profil zespołu - jest to druga jego odsłona, pierwszą Marek wziął i wyciął (nie szanuję).
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: GRUZJA

27-02-2019, 04:45

Ja tam bardziej tutaj słyszę Odrazę a nie Furię. Minusować nie zamierzam, bo nie jest to złe, ale też mnie nie zachwyca zbytnio.
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10341
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: GRUZJA

27-02-2019, 08:01

Nie mogę zdementować pogłosek o podobieństwie do Odrazy, ponieważ nie pamiętam już w zasadzie niczego poza tytułem tamtej płyty i ogólnym jej klimatem :) Ale możliwe, że są pewne cechy wspólne dla porównywanych płyt - spotkałem się z taką opinią. Pod względem "aury" to nie mam jednak wątpliwości, który z albumów bardziej do mnie przemawia.

PS. Bardzo mnie cieszy, że forumowe grono eksperckie od samego rana jest w pełnej gotowości do dogłęnej analizy materiału muzycznego ;)
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Awatar użytkownika
nagrobek
zahartowany metalizator
Posty: 3553
Rejestracja: 15-10-2014, 11:08

Re: GRUZJA

27-02-2019, 08:24

może być ale..kolejny zespół, który nie może swego przekazu ograniczyć albo do samego grania albo dodatkowo do powiedzenia czegoś z sensem. nie, musza pierdolic te swoje niby śmieszne kocopoly w wywiadach i na fjejsbuku. jakie to kurwa wszystko zabawne:]
Ostatnio zmieniony 27-02-2019, 08:25 przez nagrobek, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10146
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: GRUZJA

27-02-2019, 08:24

Ta Gruzja ma coś z menelstwa i alkoholizmu Odrazy?
Paczę po tytułach na metallum i nie widzę czegoś takiego.
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10341
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: GRUZJA

27-02-2019, 08:48

nagrobek pisze:może być ale..kolejny zespół, który nie może swego przekazu ograniczyć albo do samego grania albo dodatkowo do powiedzenia czegoś z sensem. nie, musza pierdolic te swoje niby śmieszne kocopoly w wywiadach i na fjejsbuku. jakie to kurwa wszystko zabawne:]
Tak toczna, tawariszcz.

Z chaotycznego wywiadu:
O.: Połowa skojarzeń słuchaczy automatycznie poleciała w stronę Odrazy. Po części mógłbym się zgodzić, ale tylko w odniesieniu do niektórych momentów, raczej niewielu. Ale ja nie o tym – myślisz, że Odraza wyznaczyła jakąś nową jakość na polskiej scenie?

G.: Nie. Fajni chłopcy – szkoda, że tak skończyli.
Medard pisze:Ta Gruzja ma coś z menelstwa i alkoholizmu Odrazy?
Paczę po tytułach na metallum i nie widzę czegoś takiego.
Gruzja poszła bardziej w płyny ustrojowe niż techniczne.
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Awatar użytkownika
Harlequin
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10814
Rejestracja: 12-03-2010, 13:38
Lokalizacja: Koko City

Re: GRUZJA

27-02-2019, 09:07

W Gruzji to mają bardzo dobre Chaczapuri na zachodzie kraju i świetne chinkali na wschodzie :) a na płyte mam wyjebane prawdę mówiąc.
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10341
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: GRUZJA

27-02-2019, 09:15

Ot, knur zdradliwy.
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10146
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: GRUZJA

27-02-2019, 09:29

Harlequin pisze:W Gruzji to mają bardzo dobre Chaczapuri na zachodzie kraju i świetne chinkali na wschodzie :) a na płyte mam wyjebane prawdę mówiąc.
Dawno nie byłem w Krakówie, ale kilka latek temu mieli na starówce restauracje z tym, co druga ulica.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9669
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: GRUZJA

27-02-2019, 09:48

Medard pisze:
Harlequin pisze:W Gruzji to mają bardzo dobre Chaczapuri na zachodzie kraju i świetne chinkali na wschodzie :) a na płyte mam wyjebane prawdę mówiąc.
Dawno nie byłem w Krakówie, ale kilka latek temu mieli na starówce restauracje z tym, co druga ulica.
tylko z nazwy. teraz oprocz tej syfnej sieciowki mamy kilka knajp, gdzie faktycznie mozna zjesc smaczne, gruzinskie zarcie - wystarczy tylko unikac chwytliwej nazwy "Gruzinskie chaczapuri".
Guilty of being right
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10146
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: GRUZJA

27-02-2019, 09:54

Przy okazji spytam się, co takiego stało się z Odrazą?, chociaż to nie ten temat.
Nic nie publikują, zapili się?
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9669
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: GRUZJA

27-02-2019, 10:18

https://kvlt.pl/wywiady/stawrogin-wypowiadanie-pewnych-rzeczy-kosztuje/ pisze:A propos Odrazy, możemy spodziewać się wskrzeszenia zespołu?

Nie ma czego wskrzeszać, zespół żyje i zamierza zrobić sobie prezent z okazji dekady istnienia.
Guilty of being right
Awatar użytkownika
Block69
zahartowany metalizator
Posty: 4979
Rejestracja: 04-02-2006, 12:14
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: GRUZJA

27-02-2019, 10:20

Medard pisze:Przy okazji spytam się, co takiego stało się z Odrazą?, chociaż to nie ten temat.
Nic nie publikują, zapili się?
Cholera wie. GRUZJA, ODRAZA, BIESY, TOTENMESSE... Za Maryjem coraz trudniej nadążyć.

edit. kurwa, przecież było foto, że ODRAZA rzeźbi coś nowego. Skleroza:)
PENIS METAL
Awatar użytkownika
pr0metheus
zahartowany metalizator
Posty: 6527
Rejestracja: 08-04-2005, 16:54
Lokalizacja: pisze neonem

Re: GRUZJA

27-02-2019, 14:51

Harlequin pisze:W Gruzji to mają bardzo dobre Chaczapuri na zachodzie kraju i świetne chinkali na wschodzie :) a na płyte mam wyjebane prawdę mówiąc.
zapomniales o winach z centrum-saperavi,pirosmani. moje ulubione. z reszta sie zgadzam zasadniczo
niech to miejsce niebawem zniknie
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: GRUZJA

27-02-2019, 15:13

Debiut odrazy był bardzo dobry, a ta Gruzja po tym kawałku zaprezentowanym w pierwszym poście to Nowomodna hujoza. Strasznie gówniane to jak dla mnie.
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Wódka i Piwo
weteran forumowych bitew
Posty: 1555
Rejestracja: 19-10-2011, 16:55

Re: GRUZJA

27-02-2019, 16:27

Szkoda czasu na coś co wyłącznie udaje małpę....
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10341
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: GRUZJA

28-02-2019, 01:46

maciek z klanu pisze:Debiut odrazy był bardzo dobry, a ta Gruzja po tym kawałku zaprezentowanym w pierwszym poście to Nowomodna hujoza. Strasznie gówniane to jak dla mnie.
Nie masz racji. Jest dokładnie na odwrót.

:D
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Awatar użytkownika
TheDude
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6733
Rejestracja: 23-03-2011, 00:43

Re: GRUZJA

28-02-2019, 09:22

Wytrzymałem do utworu 'Manam' i jak usłyszałem próby śpiewu to aż mi się srać zachciało od nadmiaru żenady. Takie reakcje nie zachęcają do ponownego odsłuchu :)
Bless this tongue
weteran forumowych bitew
Posty: 1126
Rejestracja: 03-09-2013, 21:47

Re: GRUZJA

28-02-2019, 10:19

Zapowiedzieli juz jakis nowy wypust na koncowke 2019 wiec byc moze nie bedziesz musial wracac do debiutu ;)
Awatar użytkownika
Block69
zahartowany metalizator
Posty: 4979
Rejestracja: 04-02-2006, 12:14
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: GRUZJA

28-02-2019, 10:31

Tak, w listopadzie wychodzi dwójka. Wczoraj zaznajomiłem się z całością debiutu i póki co jest nieźle.
PENIS METAL
ODPOWIEDZ