ROTHEADS

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: ROTHEADS

03-02-2018, 08:10

Nie no, nie wierzę - zagapiłem się i już wykupili. :| Jakiś hype został rozkręcony - wietrzę w tym zasługę Masterfula. ;) No nic, następna dostawa około 9-tego lutego, trzeba trzymać rękę na pulsie...
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
Awatar użytkownika
Harlequin
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10788
Rejestracja: 12-03-2010, 13:38
Lokalizacja: Koko City

Re: ROTHEADS

03-02-2018, 09:19

Nie masz co płakac, ze sklepu zniknęło w 5 minut, wiem, bo opłaciłem swoje zamówienie zanim plyta była na sklepie. Za chwile wrzucił na sklep, sybir wziął i po 5 min. zniknęło. Wiekszość kopii rozeszła się "pod stołem", choć podejrzewam, że za wiele tego nie było.
Awatar użytkownika
jesusatan
weteran forumowych bitew
Posty: 1825
Rejestracja: 11-12-2013, 21:11

Re: ROTHEADS

03-02-2018, 09:23

cholera, bardzo dobre to to jest, zakup obowiazkowy.
osobiscie, poza wspomnianymi gdzies tam wczesniej wplywami, slysze tu sporo wczesnego Death.
uwielbiam takie niespodziewanki.
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: ROTHEADS

04-02-2018, 12:18

Harlequin pisze:Nie masz co płakac, ze sklepu zniknęło w 5 minut, wiem, bo opłaciłem swoje zamówienie zanim plyta była na sklepie. Za chwile wrzucił na sklep, sybir wziął i po 5 min. zniknęło. Wiekszość kopii rozeszła się "pod stołem", choć podejrzewam, że za wiele tego nie było.
Tym razem postąpiłem podobnie. :)
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: ROTHEADS

13-02-2018, 08:29

Znowu trzeba czekać, gdyż kolega z Memento Mori przez pomyłkę wysłał Karolowi CD's Rapture zamiast Rotheads. :|



P.S. i mały off top

Nie ma jednak tego złego, gdyż - w morzu innych kapel o tej nazwie - poznałem grecki Rapture, który wycina bardzo dobry death/thrash i chyba warto się nimi zainteresować (i wiadomo do kogo uderzać z zakupem ;)).

Obczajcie:

[youtube][/youtube]
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
Awatar użytkownika
Harlequin
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10788
Rejestracja: 12-03-2010, 13:38
Lokalizacja: Koko City

Re: ROTHEADS

13-02-2018, 08:48

Pacjent chyba to wrzucał. Mi ten matex się widzi mniej niż więcej. Tzn. jest polot, werwa, 0 oryginalności, ale samo brzmienie jakieś takie troche plastikowe. W tej konwencji Chemicaust podoba mi się bardziej jeśli chodzi o tegoroczne wydawnictwa.
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: ROTHEADS

13-02-2018, 08:59

Obadałem Chemicaust i "zdarte" wokale w tradycji Kreator mnie kupiły. :)
Co do Rapture zaś, chyba wezmę ten album, bo jest tam dużo tego, co bardzo lubię, a że ostatnio mi się mocno zapętliła Massacra (zwłaszcza "Signs of the Decline"), będzie bardzo na temat.
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
Awatar użytkownika
Harlequin
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10788
Rejestracja: 12-03-2010, 13:38
Lokalizacja: Koko City

Re: ROTHEADS

13-02-2018, 09:03

Nie no, nie mam żadnych wątpliwości, że Rapture jak najbardziej może się podobać, tym bardziej, że to kawał naprawde dobrze zagranej muzy.
a co do bohaterów tematu - nadal jest to wydawnictwo, które podoba mi się najbardziej z tegorocznych.
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: ROTHEADS

13-02-2018, 09:12

Harlequin pisze: a co do bohaterów tematu - nadal jest to wydawnictwo, które podoba mi się najbardziej z tegorocznych.
Nie mogę się doczekać cedeka na półce!
Inna sprawa, że pojawia się konkurencja w postaci Golgothan Remains - przepiękny strzał z rana!
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
Awatar użytkownika
Harlequin
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10788
Rejestracja: 12-03-2010, 13:38
Lokalizacja: Koko City

Re: ROTHEADS

15-02-2018, 20:16

Słucham sobie tej płyty codziennie lub co drugi dzień i cały czas mi robi. Nie słucham tego 5 razy dziennie, bo nie czuje takiej potrzeby. Pół godzny obcowania ze szczerym, zagranym od serca death metalem mi wystarczy. Nie musze wyszukiwać w tym haczyków co mi się podoba, co nie, co by było gdyby. Biore ich z całym dobytkiem inwentarza, nawet jeśli momentami brzmią bardzo nieporadnie. Grają tak jak potrafią, ale robią to szczerze z pasją i chyba sami wierzą, że po prostu grają death metal tak jak potrafią. Nie udają, nie silą się, niczego nie maskują. Pewnie w tym roku wyjdzie jeszcze multum lepszych muzycznie czy kompozytorsko płyt, ale ciężko mi jakoś sobie wyobrazić, że wyjdzie szczersza deathmetalowa płyta niż "Sewer Fiends", a tym elementem oni deklasują dla mnie konkurencję.

Uważam, że (niezależnie czy wyszły/wyjdą w tym roku lepsze śmierćmetale niż "Sewer Fiends"), że na scenie potrzebny był taki krążek, taki naturszczykowy prawdziwek, który udowadnia, że death metal idąc z duchem czasu nie zamyka furtki za sobą i nie stara się jedynie poprawiać tego i owego kolejnymi operacjami plastycznymi.
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: ROTHEADS

16-02-2018, 09:17

Widzę, że bohaterowie wątku doczekali się swojej recki na Masterfulu:

http://masterful-magazine.com/reviewRes ... l&id=31278

W zasadzie zgadzam się z każdym słowem tam napisanym. :)
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: ROTHEADS

17-02-2018, 12:19

My tu pitu pitu o debiucie, a warto wspomnieć, że zespół udostępnia za free na swoim Bandcampie demo poprzedzające "Sewer Fiends". Warto ściągnąć, bo na demosie mamy kawałki, które nie znalazły się na płycie, a ładunek brudu i zgnilizny jeszcze większy niż na CD.
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
Awatar użytkownika
von Leers
postuje jak opętany!
Posty: 364
Rejestracja: 27-11-2008, 11:07

Re: ROTHEADS

18-02-2018, 11:43

Od dawna nie śledzę specjalnie "nowych nazw" w DM (bazuję raczej na znanych i lubianych sprawdzonych "markach";) ale ten Rotheads jest zajebisty. Skojarzyła mi się sytuacja kiedy usłyszałem pierwszy raz "A fragile king" Vallenfyre (nazwa wtedy nowa ale wiadomo było, że żadna to "nowa twarz"). Strasznie mi się spodobał ten niezobowiązujący "oldskulowy" klimat. Podobnie mam z Rotheads. Tak czy siak - dziękuję Panowie - zakup na dniach :)
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: ROTHEADS

20-02-2018, 16:40

Od wczoraj już katuję ten materiał z CD. Wcześniej całości nie słuchałem, oprócz tych dwóch kawałków wklejonych przez Prosiaczka. Fajnie to płynie. Parę momentów rewelacyjnych, fajne solówki od czasu do czasu. Brzmienie też bdb. Ogólnie świetnie odwzorowany klimat początku lat dziewięćdziesiątych. Natomiast tak po prawdzie nie porywa mnie ta płyta. Brakuje jej jakiegoś końcowego szlifu. Miejscami denerwuje mnie perkusja, moim zdaniem to chyba najsłabsze ogniwo tego zespołu. Jakby kolesiowi, który ją obsługuje brakowało umiejętności. Moja ocena: 4.5/6.
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: ROTHEADS

20-02-2018, 16:49

Paczka wczoraj nadana, więc jutro pewnikiem odbiorę. :)
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
Awatar użytkownika
Harlequin
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10788
Rejestracja: 12-03-2010, 13:38
Lokalizacja: Koko City

Re: ROTHEADS

20-02-2018, 17:01

Staram się nie myśleć o ocenianiu tej płyty w skali cyferkowej. Najważniejsze, ze się podoba i sprawia mi wiele radości. Dziś na przykład słuchałem sobie tzw. klasyka czyli UNCANNY i na przykład Rotheads podoba mi się bardziej.
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: ROTHEADS

22-02-2018, 08:01

Od wczoraj CD w domu (nawet nie wyciągam z odtwarzacza i pewnie tak będzie przez najbliższe dwa dni), rip do smartfona zrobiony (co by płytka towarzyszyła mi wszędzie), jestem happy. Odsłuch całości, co zakładałem, przerósł oczekiwania - takiego old school'a mi było brak ostatnimi czasy, świetnie się tego słucha.
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6538
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: ROTHEADS

22-02-2018, 12:09

Wlasnie zamowilem po odsluchaniu calosci. Dobre to jest.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Van Drunen
w mackach Zła
Posty: 824
Rejestracja: 21-02-2014, 12:14

Re: ROTHEADS

22-02-2018, 13:54

ozob pisze:Wlasnie zamowilem po odsluchaniu calosci. Dobre to jest.
Gdzie można to dostać?
Awatar użytkownika
jesper
starszy świeżak
Posty: 21
Rejestracja: 25-06-2014, 16:52
Lokalizacja: Lublin

Re: ROTHEADS

22-02-2018, 14:13

SelfmadeGod ale chyba już nie ma, dzisiaj rano widziałem w godzovwar.
ODPOWIEDZ