ASCENDED DEAD

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

ASCENDED DEAD

10-07-2017, 08:26

Za sprawą tegorocznego debiutu, kapela zagościła na forum w dziale z odsłuchiwanymi płytami (choć było też wcześniej coś o ich EP-ce), ale swojego tematu się nie doczekała, więc czas zmienić ten karygodny stan rzeczy, gdyż słuchalność i klimat muzyki czwórki Amerykanów to coś, co zrobi dobrze fanom Sadistic Intent, Necrovore czy wczesnego Morbid Angel, a takowych mamy na forume chyba całkiem sporo. Taki old school death metal żywcem wyrwany z końca lat 80-tych ubiegłego stulecia musi się podobać, więc nie dziwię się włodarzom Dark Descent Records, że - zapewne po przesłuchaniu bardzo dobrego dema i znakomitej EP-ki - podpisali papiery z zespołem.

Słuchać, bo "Abhorrent Manifestation" to jeden z lepszych materiałów z death metalem w tym roku!

https://ascended-dead.bandcamp.com/albu ... ifestation
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
Awatar użytkownika
Harlequin
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10817
Rejestracja: 12-03-2010, 13:38
Lokalizacja: Koko City

Re: ASCENDED DEAD

10-07-2017, 08:32

Dobra płyta, ale mam z nią jeden problem - cały czas jest utrzymana w jednym, bardzo szybkim tempie. Żadnych zwrotów akcji, dramaturgii, po prostu napierdol. Koniec końców nie zakupiłem jej.
Wódka i Piwo
weteran forumowych bitew
Posty: 1555
Rejestracja: 19-10-2011, 16:55

Re: ASCENDED DEAD

10-07-2017, 09:03

Dobra płyta, ale jednocześnie w chuj nudna przez ciągle to samo tępo...napierdol i nic poza tym. Trzy cztery numery slucha się wybornie. Potem następuje atak ziewania...i nudno się robi.
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: ASCENDED DEAD

10-07-2017, 09:36

Może dlatego najlepiej słucha się ich EP-ki. ;)
Ja osobiście nic nie mam do tej ciągłej jazdy na szóstym biegu - takie płyty też muszą powstawać.
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8009
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: ASCENDED DEAD

16-07-2017, 13:12

Bardzo dobry debiut. Chłopaki mają pomysł na siebie jednocześnie czerpiąc z najlepszych wzorców. Chciałem zakładać temat ale odpuściłem ,bo moje tematy cieszą się słabym zainteresowaniem:) Fajne jest to,że kawałki są mocno zróżnicowane i każdy "czymś" się charakteryzuje a tego mi czasem brakuje jak np ostatni Impetuous Ritual czy Excommunion gdzie wszystko mi się zlewa w całość.
Kupię:

Vastum Hole Below
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8009
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: ASCENDED DEAD

16-07-2017, 13:26

Plagueis pisze:Może dlatego najlepiej słucha się ich EP-ki. ;)
Ja osobiście nic nie mam do tej ciągłej jazdy na szóstym biegu - takie płyty też muszą powstawać.
Oczywiście,że tak. Owszem jest napierdol i bieg szósty przez całą płytę ale podobnież jak w przypadku nowego Heresiarch gdzie też"lekko" nie ma każdy kawałek jest na tyle rozpoznawalny i ma pomysł na siebie ,że już po chwili odsłuchu wiem z czym obcuje.
Kupię:

Vastum Hole Below
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: ASCENDED DEAD

27-07-2017, 09:20

tomaszm pisze:Chciałem zakładać temat ale odpuściłem ,bo moje tematy cieszą się słabym zainteresowaniem:)
Mam tak samo, ale się nie poddaję. ;) :D
tomaszm pisze: Oczywiście,że tak. Owszem jest napierdol i bieg szósty przez całą płytę ale podobnież jak w przypadku nowego Heresiarch gdzie też"lekko" nie ma każdy kawałek jest na tyle rozpoznawalny i ma pomysł na siebie ,że już po chwili odsłuchu wiem z czym obcuje.
Debiut Nowozelandczyków na liście obowiązkowych tegorocznych zakupów - nawet nie słuchałem, mam olbrzymi kredyt zaufania.
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
Pablo
weteran forumowych bitew
Posty: 1270
Rejestracja: 22-03-2018, 11:03

Re: ASCENDED DEAD

27-10-2020, 21:48


dla kronikarskiego porządku kawałek z tegorocznego splitu...dodatkowo wyszła koncertówka.....dla tych którym siadł debiut polecam
Van Drunen
w mackach Zła
Posty: 825
Rejestracja: 21-02-2014, 12:14

Re: ASCENDED DEAD

24-03-2023, 21:33

Poprawny kawałek. Bez większych podniet. Zobaczymy co będzie po całości.
Awatar użytkownika
Mental
weteran forumowych bitew
Posty: 1738
Rejestracja: 31-08-2003, 12:29
Lokalizacja: anus mundi

Re: ASCENDED DEAD

17-04-2023, 22:15

Mi leży w chuj, będzie słuchane.
You may raise your chalice of nothing
And salute the leech that you are
Awatar użytkownika
Harlequin
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10817
Rejestracja: 12-03-2010, 13:38
Lokalizacja: Koko City

Re: ASCENDED DEAD

19-04-2023, 11:04

Wczoraj słuchałem całości i mam wrażenie, że trafiło to gdzieś obok mnie. Niby dobre granie, bardziej urozmaicone niż debiut, a i tak miałem wrażenie, ze troche jedno i to samo. Nie wiem, czy zniuansowanie sprzyja tego typu graniu o takim brzmieniu. Jeszcze wróce, borecenzje trzeba napisać, ale liczyłem na więcej po pierwszym kontakcie.
Awatar użytkownika
Mental
weteran forumowych bitew
Posty: 1738
Rejestracja: 31-08-2003, 12:29
Lokalizacja: anus mundi

Re: ASCENDED DEAD

19-04-2023, 13:55

Przecie to w maju wychodzi :?:
You may raise your chalice of nothing
And salute the leech that you are
Awatar użytkownika
Harlequin
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10817
Rejestracja: 12-03-2010, 13:38
Lokalizacja: Koko City

Re: ASCENDED DEAD

19-04-2023, 15:06

Do recenzji dostałem.

Ale musze znaczna częśc odszczekac. (Bardzo) dobry album z dużą iloscią smaczków. Mniej barbarzyński i intensywny, ale zyskali mocno w innych aspektach.
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16342
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: ASCENDED DEAD

22-04-2023, 11:12

Próbkując nowy wał. Za luźne w produkcji (może to kwesta źródła odsłuchu. Oby). Jakby zesmolili, skleili sound, dodali mu mocy to by było … Wokal zawsze mi średnio leżał, ni defowy, ni blekowy, kojarzy mi się z zupełnie innymi scenami, tutaj nic nowego. Samo granie, dużo się tutaj dzieje. Intensywność jak lubię. Riffowanie też. Przejścia. Kotły. Solówa taka progresywnorozmyta. Szykuje się bardzo a to bardzo dobry krążek o ile pozostałe są do tego zbliżone.

- Zajebiście sie ten DM rozwija. Już dwóch średniaków wysmażyło ekstraligowe kràżki. Szykuje się trzeci-


Ps. Kawałek stwarza wrażenie mocno koncertowego.
13.04.2024
Awatar użytkownika
jesusatan
weteran forumowych bitew
Posty: 1847
Rejestracja: 11-12-2013, 21:11

Re: ASCENDED DEAD

22-04-2023, 16:27

Harlequin pisze:
19-04-2023, 15:06
Do recenzji dostałem.

Ale musze znaczna częśc odszczekac. (Bardzo) dobry album z dużą iloscią smaczków. Mniej barbarzyński i intensywny, ale zyskali mocno w innych aspektach.
No widzisz misiu, bo to jest plyta ktora nie rozbiera sie od razu do naga, czasu czeba ;)
Wg mnie najlepsze co dotychczas nagrali.
Pelson
rasowy masterfulowicz
Posty: 2290
Rejestracja: 08-09-2007, 00:55
Lokalizacja: Jeteborie

Re: ASCENDED DEAD

11-05-2023, 12:16

Po tych kilku odsłuchach nowej posoki- fajna płyta im wyszła. Mniej to brutalnie monotonne niż debiut, bardziej urozmaicone i zniuansowane. Takie pojście bardziej do środka death metalu kosztem barbarzyństwa i smoły. Albo, trzymając się terminologii kulturystycznej- teraz panowie poszli w rzeźbę, redukując masę i od razu pokazali parę detali, które przy debiucie nie miały okazji się ujawnić.
Passage to Eternity zaskakuje, niebanalne i nietuzinkowe.
Będzie sie słuchało, bo to nie jest też płyta, która odkrywa wszystkie swoje uroki za pierwszym razem.

jesusatan pisze:
22-04-2023, 16:27

Wg mnie najlepsze co dotychczas nagrali.
Nie znam wszystkich splitów i kompilacji, ale na pewno ciekawsze to niż siłowy debiut.
mistrzsardu
rasowy masterfulowicz
Posty: 2602
Rejestracja: 10-05-2005, 23:03
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ASCENDED DEAD

03-11-2023, 12:41

Słucham sobie drugiej płyty i jestem bardzo zadowolony z tego zakupu. Świetny, urozmaicony death metal. Wszystko mi się tutaj podoba. Gdzieś kołacze mi się nazwa Dead Congregation, ale to pewnie przez użycie słowa Dead w nazwach obu zespołów.
Celem życia nie jest przeżycie.
ODPOWIEDZ