RECLUSE (ex-Cobalt/ex-Vlad Tepes)

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: ultravox, Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
PureHate
weteran forumowych bitew
Posty: 1452
Rejestracja: 14-05-2011, 15:03

Re: RECLUSE (ex-Cobalt/ex-Vlad Tepes)

09-01-2017, 20:47

nicram pisze:black metal leży i kwiczy. :-)
Całą prawda.Co nie zmienia faktu,że Recluse pełniak jest przyjemny .
Awatar użytkownika
Harlequin
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10772
Rejestracja: 12-03-2010, 13:38
Lokalizacja: Koko City

Re: RECLUSE (ex-Cobalt/ex-Vlad Tepes)

09-01-2017, 23:12

Nie będę głosił objawionych prawd obiektywnych, ani na siłę szukał argumentów, aby kogoś przekonac lub udowodnić swoją rację. Mnie po prostu ten materiał wziął, podoba mi się, słucham go. Przynajmniej póki co. Nie chodzi o żadne objawienia, transedesencje i inne rubikony. Lubie takie bulgoczące wokale, którym blizej do odkurzacza i pierwszej płyty CARCASS niż do typowego blackowego skrzeku. Czaruje mnie ta profesjonalna i świadoma amatorszczyzna, która bije z tej płyty, która zaciera pewne zdroworozsądkowe wrażenie odtwórczości czy też hołdowania jakiejś zamierzchłej scenie (LLN). No a przede wszystkim ja słysze to, że i Maksorlejowi i Włodziowi po prostu chciało się nagrac ten materiał i dac pewien upust swoim fascynacjom. Jest agresywnie, jest wściekle, jest pole do ambientowych experymentów, są betoniary, odkurzacze, bulgoty, pralki i inne wiertarki, generalnie kupa hałasu, ale ja taką konwencję kupuje. I w dalszym ciągu jakoś podswiadomie znajduje tu analogie do NUCLEAR DEATH, co mnie z reszta bardzo cieszy.
Awatar użytkownika
WaszJudasz
rasowy masterfulowicz
Posty: 3220
Rejestracja: 16-11-2010, 13:18

Re: RECLUSE (ex-Cobalt/ex-Vlad Tepes)

10-01-2017, 07:59

Podoba mi się to, jak śmiało odrzucają przesąd, że prekusja powinna grać w sekcji rytmicznej.
Mózg powiększa się w czaszce, kiedy wody w rzece wzbierają. Wtenczas błony czerepu się wznoszą, przybliżając do czaszki.
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: RECLUSE (ex-Cobalt/ex-Vlad Tepes)

22-01-2017, 01:53

Płyta jest genialna! Rozpad COBALT na COBALT i RECLUSE w tym wypadku sprawdził się doskonale, bo otrzymaliśmu dwie doskonałe płyty, przy czym chyba RECLUSE w ogólnym rozrachunku wypada lepiej. Wokale na RECLUSE to miazga! Zawsze broniłem dobrze nagranych materiałów VLAD TEPES na tym forum, a zwłaszcza splitu z BELKETRE - może nie każdemu odpowiadała estetyka kilofa i górniczej lampki, ale ci, którzy czytali "Germinal" Zoli, a dziś sięgają po "Guido", powinni docenić ten materiał.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
535

Re: RECLUSE (ex-Cobalt/ex-Vlad Tepes)

22-01-2017, 01:57

Drone pisze: Zawsze broniłem dobrze nagranych materiałów VLAD TEPES na tym forum, a zwłaszcza splitu z BELKETRE - może nie każdemu odpowiadała estetyka kilofa i górniczej lampki, ale ci, którzy czytali "Germinal" Zoli, a dziś sięgają po "Guido", powinni docenić ten materiał.
O kurwa, gdzieś mam na taśmie ten split, o Germinal też się otarłem, sięgnąłem po Guido. Czy w RECLUSE na wokalach usłyszę Marcina Świetlickiego?
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: RECLUSE (ex-Cobalt/ex-Vlad Tepes)

22-01-2017, 02:04

To będzie dwugłos: Świetlicki + Hetfield z czasów siodła i rewolwerów.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
535

Re: RECLUSE (ex-Cobalt/ex-Vlad Tepes)

22-01-2017, 02:24

Drone pisze:To będzie dwugłos: Świetlicki + Hetfield z czasów siodła i rewolwerów.
Zaś pod siodłem Maleńczuk, tego się kurwa obawiałem.
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7836
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: RECLUSE (ex-Cobalt/ex-Vlad Tepes)

22-01-2017, 02:31

Muzycznie bardzo mi pasuje te Recluse ale mam trochę wrażenie ,że to taki diabeł Boruta. Momentami jest to straszne przaśne i pretensjonalne. Takie trochę spektakl Matka Courage wykonany przez dzieci na przedszkolnym przedstawieniu na dzień matki.
535

Re: RECLUSE (ex-Cobalt/ex-Vlad Tepes)

22-01-2017, 04:02

tomaszm pisze: Takie trochę spektakl Matka Courage wykonany przez dzieci na przedszkolnym przedstawieniu na dzień matki.
A może nawet słynna trójmiejska Matka Foluche?
Obrazek
" onclick="window.open(this.href);return false;
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: RECLUSE (ex-Cobalt/ex-Vlad Tepes)

15-02-2017, 20:43

Ktoś potrzebuje CD?
http://selfmadegod.com/shop/pl/p/RECLUS ... m-CD/18908" onclick="window.open(this.href);return false;
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Awatar użytkownika
Sova
rasowy masterfulowicz
Posty: 2601
Rejestracja: 13-01-2010, 23:16

Re: RECLUSE (ex-Cobalt/ex-Vlad Tepes)

17-02-2017, 22:58

Jak coś, to oba CD's Recluse są od dzisiaj u mnie w sklepie
http://sklep.malignantvoices.com/szukaj ... odprod=tak" onclick="window.open(this.href);return false;
Ritual
zaczyna szaleć
Posty: 274
Rejestracja: 17-08-2010, 00:13

Re: RECLUSE (ex-Cobalt/ex-Vlad Tepes)

04-03-2017, 13:47

JAk to jest że Vlad Tepes szkalowaliście (oprócz Siida), a jaracie się Recluse który nomen omen gra muzykę bardzo zbliżoną do Władzia?
Awatar użytkownika
Jimmy Boyle
rasowy masterfulowicz
Posty: 2261
Rejestracja: 21-12-2010, 21:06

Re: RECLUSE (ex-Cobalt/ex-Vlad Tepes)

04-03-2017, 14:19

Ritual pisze:JAk to jest że Vlad Tepes szkalowaliście (oprócz Siida), a jaracie się Recluse który nomen omen gra muzykę bardzo zbliżoną do Władzia?
Dojrzeli, teraz to wyrobieni słuchacze więc doceniają, wielbią, ołtarze stawiajo :)
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: RECLUSE (ex-Cobalt/ex-Vlad Tepes)

04-03-2017, 15:20

Ritual pisze:JAk to jest że Vlad Tepes szkalowaliście (oprócz Siida), a jaracie się Recluse który nomen omen gra muzykę bardzo zbliżoną do Władzia?
Ale po co te uogólnienia? Przecież ci wszyscy, którzy tak krzyczeli, jaki ten VLAD TEPES jest słaby, już dawno stąd poszli. Wystarczy sprawdzić pierwsze strony tematu o VT. Zawsze uważałem i nawet wtedy pisałem, że split z BELKETRE to klasyk i bardzo dobra pozycja, natomiast niepotrzebnie na światło dzienne powychodziły te rehy, których się nie dało słuchać, bo nic tam słychać nie było.

Podobna nagonka była tu kiedyś na ILDJARN czy MORTUARY DRAPE, tak dla przypomnienia.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
pr0metheus
zahartowany metalizator
Posty: 6527
Rejestracja: 08-04-2005, 16:54
Lokalizacja: pisze neonem

Re: RECLUSE (ex-Cobalt/ex-Vlad Tepes)

01-08-2017, 23:12

Recluse na metal archives ma status "on hold". Ktos coś wie ?
niech to miejsce niebawem zniknie
Awatar użytkownika
COFFIN
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8060
Rejestracja: 23-11-2005, 21:28

Re: RECLUSE (ex-Cobalt/ex-Vlad Tepes)

30-07-2019, 14:47

I don't suggest anyone buy this off bandcamp because it's coming on tape later in the year. However, I have uploaded the first Recluse demo to bandcamp.

This demo was originally released in 2013 on Graceless Recordings.

The tracks were originally recorded in this much more powerful mix, which was later altered in an outside mastering attempt and released with noticeable imperfections in track sync and a neutered overall sound.

Unreleased in this better version, which will be used to compliment a final cassette reissue of "The Black Famine" later in 2019. More news on that when it's time.

Obrazek


" onclick="window.open(this.href);return false;
'Come the Blessed Madness'
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Re: RECLUSE (ex-Cobalt/ex-Vlad Tepes)

07-08-2022, 16:41

i bdb , że wyszli reedycja, bo widzę że mi się ominło w zakupie....a szukałem jak pojebany mużyn,,,,idę się wybielić.
RECLUSE - stillbirth in bethlehem - LP
Experimental, raw and hellish black metal for fans of LLN. Featuring Phil McSorley and Wlad Drakksteim. Black vinyl including a 30cm square double printed insert. 2022 Drakkar Productions release
Format : LP
Origin : France / USA
Reference : DKLP206
Year : 2022
Obrazek
ODPOWIEDZ