Jednostrzałowcy

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wacław
rasowy masterfulowicz
Posty: 2904
Rejestracja: 04-08-2018, 08:37

Re: Jednostrzałowcy

04-02-2021, 21:38

Plagueis pisze:
20-10-2020, 08:40
Obrazek

Obok "Molecular Shadow" DVC, najbardziej niedoceniony, a może po prostu zbyt mało znany, album w historii amerykańskiego death metalu. Powinien być klasykiem na miarę "Let Us Pray" VR, bo w niczym mu nie ustępuje.


dla mnie jest klasykiem. stoi na ołtarzu. obok np. "onward to ", czy "widom of". od lat.
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7919
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Jednostrzałowcy

05-02-2021, 00:12

Widom of? O jaką płytę chodzi?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Harlequin
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10788
Rejestracja: 12-03-2010, 13:38
Lokalizacja: Koko City

Re: Jednostrzałowcy

05-02-2021, 08:15

Wacław pisze:
04-02-2021, 21:38
Plagueis pisze:
20-10-2020, 08:40
Obrazek

Obok "Molecular Shadow" DVC, najbardziej niedoceniony, a może po prostu zbyt mało znany, album w historii amerykańskiego death metalu. Powinien być klasykiem na miarę "Let Us Pray" VR, bo w niczym mu nie ustępuje.


dla mnie jest klasykiem. stoi na ołtarzu. obok np. "onward to ", czy "widom of". od lat.
Infester to chyba dla mnie deathmetalowe TOP 5, a takie Let us Prey moze przy tym spierdalać w podskokach.
Awatar użytkownika
Wacław
rasowy masterfulowicz
Posty: 2904
Rejestracja: 04-08-2018, 08:37

Re: Jednostrzałowcy

05-02-2021, 08:38

Harlequin pisze:
05-02-2021, 08:15
Wacław pisze:
04-02-2021, 21:38
Plagueis pisze:
20-10-2020, 08:40
Obrazek

Obok "Molecular Shadow" DVC, najbardziej niedoceniony, a może po prostu zbyt mało znany, album w historii amerykańskiego death metalu. Powinien być klasykiem na miarę "Let Us Pray" VR, bo w niczym mu nie ustępuje.


dla mnie jest klasykiem. stoi na ołtarzu. obok np. "onward to ", czy "widom of". od lat.
Infester to chyba dla mnie deathmetalowe TOP 5, a takie Let us Prey moze przy tym spierdalać w podskokach.
też bym nie zestawił infestera z "LuP". czy piątka-topka? z tych kapel z lat 90', jakbym wybierał, to scenariusz analogiczny bym zapewne zrealizował.

usunąłem wczoraj wpis. z wiadomych względów. w sprawie brakującej litery "s" w tytule drugiej płyty. w tamtym wpisie była też mowa o tym zespole:



pewnie z 20tka, 30tka, może i nie. a może i tak. nieważne. ważne, że bardzo mi nie w smak, że nie ma reedek demówek. bandu tego. niby czasem można złapać demo-tape, ale nie jestem przekonany do tego konkretnie zakupy.
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

Re: Jednostrzałowcy

16-05-2021, 15:31

Gore_Obsessed pisze:
09-10-2016, 06:57
Pierwszy album na który rzucę snopek światła to "Wait and pray" włoskiego INSANE z 2005 roku.

Obrazek

Logotyp, obrazek zdobiący okładkę, tytuły kawałków, teksty, zdjęcia muzyków, brzmienie materiału, wreszcie sama muzyka (riffy, konstrukcje, fragmenty niektórych utworów) przywodzą na myśl oczywiste skojarzenia - "Show no mercy"!!! Włosi zrobili tu coś podobnego jak np. Finowie z TORTURE KILLER, Niemiaszki z ANAEL (na swoim debiucie), czy WARHAMMER (w całej swojej twórczości) - oddali całkowity hołd pewnej idei brzmieniowej/stylistycznej. W tym wypadku czczonym obiektem jest wielki debiut SLAYER i zrobione jest to z wyczuciem oraz smakiem. Słucha się doskonale, a przy tym nie ma odczucia, że komuś tu się wydaje, że jest kimś kim nie jest. Cały czas słychać tu zespół INSANE wskrzeszający ducha "Show no mercy", a nie nieudolną kopię "Show no mercy" wyłupaną w guanie przez "kogoś tam". Do upichconej przez siebie mikstury Włosi dorzucają jeszcze szczyptę klimatu rodem z "Kill'em all" i "Endless pain". Płytę wydała Battle Cry Records i można ją upolować stosunkowo tanio. Mi udało się za bodaj kilkanaście złotych.
Całość można sprawdzić -->TU<--.
Podobno ma się ukazać w tym roku reedycja nakładem High Roller Records. Będziecie mogli sobie nabyć bez większego problemu. A tytuł naprawdę rządzi. Wiele osób zachwyciło się swego czasu dwójką australijskiego Hellbringer, która stanowiła przypisy do "Hell awaits" (i "Haunting the chapel", moim zdaniem). Dla mnie, zupełnie przeoczeni Włosi nawiązywali do początków Slayer w zdecydowanie bardziej udany sposób. Poczekać, namierzyć, nabyć. POLECAM.
Only SŁUCHANIE płyt is real!
Awatar użytkownika
Bolt
rasowy masterfulowicz
Posty: 2046
Rejestracja: 25-12-2010, 18:32

Re: Jednostrzałowcy

27-07-2021, 11:18

Miałem zakładać temat, ale już tam gdzieś jest w głębinach forume. No to wrzucę tutaj:


Crimson Relic - Purgatory's Reign

Absolutnie uwielbiam tę płytę. Materiał, który miał być pełniakiem Divine Eve, ostatecznie nagrany przez Xana Hammacka - a więc mózg DE - oraz perkusistę Morgion. Jak to brzmi? Ano wyśmienicie - Celtic Frost wymieszany z bardziej skandynawskim podejściem do death metalu i ociupiną Autopsy. Reedycja wyszła pod szyldem Dark Descent Records, swego czasu była (stamtąd przynajmniej mam) w Fallen Temple. Jasne, że to nie jest jakaś nowatorska muzyka.Za to jest świetna i lubi zostawać w odtwarzaczu na sporo odsłuchów.
I was born in this town
Live here my whole life
Probably come to die in this town
Live here my whole life
Never anything to do in this town
Awatar użytkownika
Harlequin
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10788
Rejestracja: 12-03-2010, 13:38
Lokalizacja: Koko City

Re: Jednostrzałowcy

27-07-2021, 11:26

Bolt pisze:
27-07-2021, 11:18
Miałem zakładać temat, ale już tam gdzieś jest w głębinach forume. No to wrzucę tutaj:


Crimson Relic - Purgatory's Reign

Absolutnie uwielbiam tę płytę. Materiał, który miał być pełniakiem Divine Eve, ostatecznie nagrany przez Xana Hammacka - a więc mózg DE - oraz perkusistę Morgion. Jak to brzmi? Ano wyśmienicie - Celtic Frost wymieszany z bardziej skandynawskim podejściem do death metalu i ociupiną Autopsy. Reedycja wyszła pod szyldem Dark Descent Records, swego czasu była (stamtąd przynajmniej mam) w Fallen Temple. Jasne, że to nie jest jakaś nowatorska muzyka.Za to jest świetna i lubi zostawać w odtwarzaczu na sporo odsłuchów.
Kompletnie nie siedzi mi ten album.
Awatar użytkownika
Bolt
rasowy masterfulowicz
Posty: 2046
Rejestracja: 25-12-2010, 18:32

Re: Jednostrzałowcy

27-07-2021, 11:34

Harlequin pisze:
27-07-2021, 11:26
Bolt pisze:
27-07-2021, 11:18
Miałem zakładać temat, ale już tam gdzieś jest w głębinach forume. No to wrzucę tutaj:


Crimson Relic - Purgatory's Reign

Absolutnie uwielbiam tę płytę. Materiał, który miał być pełniakiem Divine Eve, ostatecznie nagrany przez Xana Hammacka - a więc mózg DE - oraz perkusistę Morgion. Jak to brzmi? Ano wyśmienicie - Celtic Frost wymieszany z bardziej skandynawskim podejściem do death metalu i ociupiną Autopsy. Reedycja wyszła pod szyldem Dark Descent Records, swego czasu była (stamtąd przynajmniej mam) w Fallen Temple. Jasne, że to nie jest jakaś nowatorska muzyka.Za to jest świetna i lubi zostawać w odtwarzaczu na sporo odsłuchów.
Kompletnie nie siedzi mi ten album.
A materiały Divine Eve lubisz?
I was born in this town
Live here my whole life
Probably come to die in this town
Live here my whole life
Never anything to do in this town
Awatar użytkownika
Bolt
rasowy masterfulowicz
Posty: 2046
Rejestracja: 25-12-2010, 18:32

Re: Jednostrzałowcy

20-09-2021, 19:00



Embronic Death i kompilacja - bo nie dorobili się nawet pełniaka - "Regurgitated Stream of Rot" to całkiem fajna i warta uwagi rzecz. Zresztą niektórym jako rekomendacja pewnie wystarczy to, że rzeczone materiały (trzy dema) pochodzą z pierwszej połowy lat 90. i Nowego Jorku ;) Ciężkie, zapiaszczone brzmienie, mocno wysunięty bas i ogólnie vibe nieco podchodzący pod brutalny DM (zwłaszcza na pierwszym demie) - jeżeli ktoś lubi nazwy takie jak Rottrevore, Torture Krypt czy Broken Hope, to wie czego się spodziewać. Szkoda, że chłopakom nie udało się nagrać pełniaka - warto sobie te 50 minut, które po nich zostały sprawdzić, zwłaszcza, że słychać rozwój umiejętności technicznych i kompozycyjnych pomiędzy demami.
I was born in this town
Live here my whole life
Probably come to die in this town
Live here my whole life
Never anything to do in this town
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14147
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Jednostrzałowcy

06-10-2021, 20:13

szukałem wczoraj coś o Lard (Ministry. Biafra) ale przez przypadek znalazłem inny Lard, konkretnie Amboog-A-Lard ;)



dziwne, ale fajne ;) skrzyżowanie Testament z Ministry ;) na basie typ od Mansona ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Harlequin
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10788
Rejestracja: 12-03-2010, 13:38
Lokalizacja: Koko City

Re: Jednostrzałowcy

06-10-2021, 20:15

Żułek pisze:
06-10-2021, 20:13
szukałem wczoraj coś o Lard (Ministry. Biafra) ale przez przypadek znalazłem inny Lard, konkretnie Amboog-A-Lard ;)



dziwne, ale fajne ;) skrzyżowanie Testament z Ministry ;) na basie typ od Mansona ;)
Fajny material i niestety dość drogi :(
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14147
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Jednostrzałowcy

06-10-2021, 21:46

dla mnie nie dość fajny ;) ale co kto lubi ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Harlequin
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10788
Rejestracja: 12-03-2010, 13:38
Lokalizacja: Koko City

Re: Jednostrzałowcy

07-10-2021, 08:40

Też bym nie wydał takich pieniędzy na ten album., ale pewnie gdyby smigał za 50pln to kto wie.
Elhaz_77
w mackach Zła
Posty: 773
Rejestracja: 25-10-2010, 21:21
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Jednostrzałowcy

07-10-2021, 08:51

Bolt pisze:
20-09-2021, 19:00


Embronic Death i kompilacja - bo nie dorobili się nawet pełniaka - "Regurgitated Stream of Rot" to całkiem fajna i warta uwagi rzecz. Zresztą niektórym jako rekomendacja pewnie wystarczy to, że rzeczone materiały (trzy dema) pochodzą z pierwszej połowy lat 90. i Nowego Jorku ;) Ciężkie, zapiaszczone brzmienie, mocno wysunięty bas i ogólnie vibe nieco podchodzący pod brutalny DM (zwłaszcza na pierwszym demie) - jeżeli ktoś lubi nazwy takie jak Rottrevore, Torture Krypt czy Broken Hope, to wie czego się spodziewać. Szkoda, że chłopakom nie udało się nagrać pełniaka - warto sobie te 50 minut, które po nich zostały sprawdzić, zwłaszcza, że słychać rozwój umiejętności technicznych i kompozycyjnych pomiędzy demami.
Większość zna ich pewnie z wydanej przez Loud Out Records kasety z tym demo:
https://www.discogs.com/release/2919396 ... e-The-Dead
Do dziś pamiętam te intro z kreskówki i bezlitosny napierdol, który wchodził od razu po zakończeniu intro.
Awatar użytkownika
kosmokrator
zaczyna szaleć
Posty: 150
Rejestracja: 15-07-2012, 11:33
Lokalizacja: miasto sexu i biznesu

Re: Jednostrzałowcy

07-10-2021, 12:11

Silencer- Death...Piece me
Hejka,nie lubię Cie.Pa:D
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14147
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Jednostrzałowcy

07-10-2021, 13:32

Harlequin pisze:
07-10-2021, 08:40
Też bym nie wydał takich pieniędzy na ten album., ale pewnie gdyby smigał za 50pln to kto wie.
źle się wyraziłem ;) żadnych pieniędzy bym na to nie dał ;)
jako ciekawostka posłuchać raz za 10 lat spoko ale aby kupować to nie ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
helpme
weteran forumowych bitew
Posty: 1973
Rejestracja: 30-04-2019, 07:55

Re: Jednostrzałowcy

08-05-2022, 08:10

Zdarza się, że kapele miewają jakieś takie dziwne nazwy, a jak jeszcze swoje nagrania opatrują niewyjściowymi okładkami to w jakimś stopniu ryzykują pominięcie czy zapomnienie. Jednak nie powinno tak być w przypadku SATUREYE. Tutaj można zadać sobie przewrotne pytanie czy płyta "Where Flesh and Divinity Collide" to jednorazowy strzał czy może w pokrętny sposób uzupełnienie dyskografii... Merciless. Otóż gardła temu przedsięwzięciu użyczył nie kto inny jak Rogga. Sekcja instrumentalna stoi mocno na własnych nogach, chociaż jest w tym graniu taki mercilessowy kręgosłup. Dynamiczne i urozmaicone kompozycje stanowią idealny nośnik dla tego charakterystycznego, kaustycznego wokalu Petterssona. Tak więc w temacie thrash a Szwecja, zamiast licytować się, która płyta The Haunted była niby restauracją, tudzież powiewem świeżości w ramach gatunku, lepiej udać się po to ciągle świeże danie zaserwowane przez Satureye w 2004 roku. W kontekście świata to powiem nawet, że przy tej płycie można spokojnie darować sobie te o wszelkie dramy wokół Exodus i ich wokalistów, dylematy czy Kreator dźwignie się kiedykolwiek spod ton wydalanego plastiku lub obawy czy Destruction czasem nie zamienia się w Autodestruction.
Obrazek
987654321k
w mackach Zła
Posty: 724
Rejestracja: 12-12-2018, 19:43

Re: Jednostrzałowcy

06-06-2022, 07:16

Z czym wam się kojarzy Austria? Z malarzem?Z Pungent Stench? Z jodłowaniem? :mrgreen: Na poniższej płycie jodłowania nie ma i nie będzie.
Idąc tropem nieistniejącego również Cephalic, którego demo w latach 2000-2001 zostało docenione w którymś numerze Morbid Noizz i jakiś numer był chyba na dołączonym cd, wpadłem na Broken Torso i ich jedyny album-The Ultimate Abhorrence.Jakże to miła odmiana od współczesnego DM.

helpme
weteran forumowych bitew
Posty: 1973
Rejestracja: 30-04-2019, 07:55

Re: Jednostrzałowcy

09-09-2022, 20:03

Rozumiem, że skoro w temacie nie pojawia się "Dreams of the Carrion Kind" to z uwagi na to, że czekamy na album nr 2 (?) Cieszy(łby) mnie taki obrót sprawy.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14147
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Jednostrzałowcy

09-05-2023, 21:12

Sorrow - Hatred and Disgust 1992

Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
ODPOWIEDZ