DISHARMONIC ORCHESTRA

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: DISHARMONIC ORCHESTRA

26-08-2016, 23:55

byrgh pisze:pewnie się nie znam, ale to biedne strasznie jest.
Nie znasz się.
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
535

Re: DISHARMONIC ORCHESTRA

27-08-2016, 06:38

byrgh pisze:
pewnie się nie znam, ale to biedne strasznie jest.
Ja się też nie znam, ale jeżeli to jest takie biedne, to daj kilka określeń na to, czym uraczyli nas w ostatnich miesiącach, czy latach, wielcy mocnego grania.
Awatar użytkownika
gelO
rasowy masterfulowicz
Posty: 3113
Rejestracja: 01-10-2007, 17:44
Lokalizacja: Lublin

Re: DISHARMONIC ORCHESTRA

17-10-2016, 07:40

Dear backers and supporters,

this week we got the information from the pressing plant, that there will be a delay in delivering the vinyls and cds. They will be shipped to us between 21st and 25th november 2016. Right after we got the vinyls and the cds, we will ship the packages to you.
Awatar użytkownika
gelO
rasowy masterfulowicz
Posty: 3113
Rejestracja: 01-10-2007, 17:44
Lokalizacja: Lublin

Re: DISHARMONIC ORCHESTRA

25-11-2016, 10:50

W weekend podobno mają iść paki do mnie :D
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: DISHARMONIC ORCHESTRA

26-11-2016, 10:13

gelO pisze:W weekend podobno mają iść paki do mnie :D
Do wszystkich wysyłają:
Obrazek
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
PureHate
weteran forumowych bitew
Posty: 1452
Rejestracja: 14-05-2011, 15:03

Re: DISHARMONIC ORCHESTRA

26-11-2016, 11:01

Świetne info miśki.
knaar
rasowy masterfulowicz
Posty: 2714
Rejestracja: 05-04-2005, 22:53

Re: DISHARMONIC ORCHESTRA

26-11-2016, 19:50

gelO pisze:W weekend podobno mają iść paki do mnie :D

od razu rozsyłaj, nie zwlekaj :)
Awatar użytkownika
gelO
rasowy masterfulowicz
Posty: 3113
Rejestracja: 01-10-2007, 17:44
Lokalizacja: Lublin

Re: DISHARMONIC ORCHESTRA

26-11-2016, 20:24

Tylko dostane, pakuje i wysyłam :)
hedek
świeżak
Posty: 4
Rejestracja: 06-09-2016, 19:54

Re: DISHARMONIC ORCHESTRA

28-11-2016, 18:13

To super. Wysyłaj jak tylko dostaniesz płyty. Czekam...
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: DISHARMONIC ORCHESTRA

15-12-2016, 18:13

DISHARMONIC ORCHESTRA „Fear of Angst”
Nie ukrywam, że po „Ahead” miałem uzasadnione obawy co do przyszłości tego zespołu. Tamten album powinien być 4-utworową EP-ką, bo mniej więcej tyle numerów było tam na poziomie. Poza tym panował na nim straszny bałagan stylistyczny, zespół miotał się i chował po kątach.
Na szczęście w międzyczasie zaczęły dochodzić pozytywne sygnały w postaci koncertowych wersji nowych utworów i przecieków z sesji nagraniowej nowego albumu.
Nadszedł dzień odsłuchu i oto odtwarzam sobie materiał trwający równo 39 minut i 39 sekund:
Fear of Angst – jest najprostszym utworem na albumie, najbardziej bezpośrednim. Znakomity prolog, który ma jasny przekaz: będzie dobrze!
Flushing the Primary – świetny kawałek, bo znakomicie oddaje styl i klimat DISHARMONIC ORCHESTRA. Do tego stopnia, że mógłby się znaleźć nawet na debiucie.
Innamorato – najostrzejszy i najcięższy utwór, który w pewnym momencie zaczyna niebezpiecznie thrashować by znowu odnaleźć swoje cięższe tory. Refrenowy motyw powtarzam sobie pod nosem.
Aura – to już thrash pełną gębą. Szybko i do przodu, ale z progresywnymi pasażami i charakterystycznym wokalnym pogłosem.
Proton Radius – progresywny wstęp zdaje się być przyjemnym oczekiwaniem na coś bardziej zdecydowanego, ale przechodzi w średnie tempa nie tracąc nic na swojej progresywności.
The Venus between Us – basowy wstęp, do którego dołącza się reszta zespołu, zwiastuje kolejny typowy dla DO kawałek. Utwór ze wspaniałymi gitarowymi przejściami i rewelacyjnie wykrzyczanym „Reaching out for Venus, something in between!”
Rascal in me – prosty i skoczny wstęp zaprasza do wokalnego dwugłosu i znowu wiemy kto tu gra. Gitarowe zwolnienie jest preludium do kojącej nerwy solówki, po czym następuje powrót do pierwotnych fraz utworu.
Flambition – basik rozpędza maszynerię i jedziemy. Po minucie łamiemy tempo i znowu jazda. Stara, dobra DO. W 3 minucie otrzymujemy wokalną niespodziankę (jakieś refleksyjne pojękiwania na kiblu?), a następnie znowu połamańce.
Down to Earth – już trzeba się żegnać, więc mamy niezbyt szybki początek z bombastycznym motywem. Kolejnym etapem utworu są umiarkowane, progresywne pasaże z wyśmienitym klimatem wieszczącym koniec albumu.
DISHARMONIC ORCHESTRA nagrali album znakomity! Zrobili kilka kroków w tył, aż do pierwszych trzech płyt by wykonać kilkanaście kroków naprzód. Biegnąc z bagażem przeszłości triumfują materiałem jakiego wcześniej nie nagrali. W dużym uproszczeniu można nazwać „Fear of Angst” progresywnym thrash/death metalem z przestrzenną produkcją, napisanym przez uzdolnionych i doświadczonych muzyków:
Messner – znakomicie odnajduje się w szybkich, jak i tych bardziej połamanych tempach, a bębny brzmią wręcz analogowo.
Wotawa to idealny dla DO basista. Widać, że lubi pokombinować i dać dużo nowego od siebie tej zasłużonej kapeli.
Co do Klopfa miałem największe obawy. O ile gwarantuje przestrzenną i umiarkowana technicznie grę na gitarze to z wokalem mogło być różnie. Bałem się, że zacznie śpiewać i skandować (syndrom „Ahead”), co zaszkodzi mi i albumowi. Na szczęście spisał się dzielnie. Nie ryczy i nie śpiewa. Znalazł znakomity półśrodek dla obecnego stylu zespołu. Mocny i szorstki głos na TAK.
Płyta porywa i intryguje, sama prosi o kolejny odsłuch. Jednocześnie oślepia mnie niesamowita prostota tego, mimo wszystko, skomplikowanego materiału. Całość brzmi jakby austriacki drwal wyrąbał sobie ogromne skrzypce i rżnął na nich w środku lasu przepiękne sonaty.

PS. Pisane na gorąco :)
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Awatar użytkownika
Kilgore
rasowy masterfulowicz
Posty: 2153
Rejestracja: 21-12-2010, 20:34

Re: DISHARMONIC ORCHESTRA

15-12-2016, 21:02

Należy wspomnieć o genialnym, organicznym brzmieniu oraz o tym że do winyla dołączono kod do wersji flac
Wyobraź sobie że zawsze masz czas
Awatar użytkownika
gelO
rasowy masterfulowicz
Posty: 3113
Rejestracja: 01-10-2007, 17:44
Lokalizacja: Lublin

Re: DISHARMONIC ORCHESTRA

15-12-2016, 21:07

W poniedziałek wysyłam płyty, we wtorek powinny być u Was. Sam jeszcze nawet nie odfoliowałem - nie było kiedy ;-)
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: DISHARMONIC ORCHESTRA

15-12-2016, 21:10

Kilgore pisze:Należy wspomnieć o genialnym, organicznym brzmieniu oraz o tym że do winyla dołączono kod do wersji flac
Coś tam o tym napisałem. Tak czy owak chyba najlepiej wyprodukowana tegoroczna płyta. Napierniczam to na pełny regulator i jest pięknie.
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
535

Re: DISHARMONIC ORCHESTRA

15-12-2016, 21:18

Pacjent pisze:
Kilgore pisze:Należy wspomnieć o genialnym, organicznym brzmieniu oraz o tym że do winyla dołączono kod do wersji flac
Coś tam o tym napisałem. Tak czy owak chyba najlepiej wyprodukowana tegoroczna płyta. Napierniczam to na pełny regulator i jest pięknie.
Że brzmienie będzie dobre, słychać było już w tym promocyjnym numerze. Swoją drogą, jak oni to robią, bez mocnej wytwórni za plecami i góry talarów? Czyżby, zwykłym talentem i umiejętnościami? eee pierdolę jakieś głupoty, przecież to chyba niemożliwe.
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: DISHARMONIC ORCHESTRA

15-12-2016, 21:31

535 pisze:Że brzmienie będzie dobre, słychać było już w tym promocyjnym numerze. Swoją drogą, jak oni to robią, bez mocnej wytwórni za plecami i góry talarów? Czyżby, zwykłym talentem i umiejętnościami? eee pierdolę jakieś głupoty, przecież to chyba niemożliwe.
Zawsze wyglądali na hobbystów, a nie zawodowców. Totalne zero gwiazdorstwa, przy własnym, niepowtarzalnym stylu i wysokiej jakości.
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Awatar użytkownika
ultravox
zahartowany metalizator
Posty: 5081
Rejestracja: 31-08-2006, 23:09

Re: DISHARMONIC ORCHESTRA

16-12-2016, 00:26

Kurde, nie wiem, przez miłość do "Pleasuredome" pewnie obadam, ale martwi mnie to "thrashowanie", jakoś średnio mi się widzi taka muzyka w ich wydaniu...
PureHate
weteran forumowych bitew
Posty: 1452
Rejestracja: 14-05-2011, 15:03

Re: DISHARMONIC ORCHESTRA

18-12-2016, 18:19

gelO pisze:W poniedziałek wysyłam płyty, we wtorek powinny być u Was. Sam jeszcze nawet nie odfoliowałem - nie było kiedy ;-)
Fantastycznie miśku :*
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: DISHARMONIC ORCHESTRA

18-12-2016, 20:59

ultravox pisze:Kurde, nie wiem, przez miłość do "Pleasuredome" pewnie obadam, ale martwi mnie to "thrashowanie", jakoś średnio mi się widzi taka muzyka w ich wydaniu...
Ten thrash to tylko dodatek.
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
PureHate
weteran forumowych bitew
Posty: 1452
Rejestracja: 14-05-2011, 15:03

Re: DISHARMONIC ORCHESTRA

19-12-2016, 00:47

GelO daj znać jak poślesz będę czatował na listonosza :)
Awatar użytkownika
gelO
rasowy masterfulowicz
Posty: 3113
Rejestracja: 01-10-2007, 17:44
Lokalizacja: Lublin

Re: DISHARMONIC ORCHESTRA

19-12-2016, 11:28

Właśnie pakuje, I dziś do wszystkich na 100% polecą.
ODPOWIEDZ