JUDAS PRIEST

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
moonfire
zahartowany metalizator
Posty: 3483
Rejestracja: 10-05-2011, 00:48

Re: JUDAS PRIEST

31-05-2018, 00:12

Mnie również bardziej się widzi niż nowy Saxon, który początkowo odbierałem jako materiał lepszy. W Judasach są wyraźne melodie, refreny jak żyleta, a w Saxon melodyczność nieco siada.

Z tegorocznego heavy polecam z całego serca Visigoth.
Karkasonne

Re: JUDAS PRIEST

05-06-2018, 12:18

moonfire pisze: Z tegorocznego heavy polecam z całego serca Visigoth.
EJ ZAJEBISTE
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6538
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: JUDAS PRIEST

05-06-2018, 13:07

Muzyka fajna, ale wokal tak nijaki, ze zaburza odbior. W heavy metal bowiem wokalista musi byc charakterystycznej. Jak nie jest to jest problem.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Awatar użytkownika
moonfire
zahartowany metalizator
Posty: 3483
Rejestracja: 10-05-2011, 00:48

Re: JUDAS PRIEST

05-06-2018, 23:21

ozob pisze:Muzyka fajna, ale wokal tak nijaki, ze zaburza odbior. W heavy metal bowiem wokalista musi byc charakterystycznej. Jak nie jest to jest problem.
Wokal właśnie fajny, bo naturalny i w miarę niski. Bez styropianu na szkle.
Awatar użytkownika
TheDude
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6707
Rejestracja: 23-03-2011, 00:43

Re: JUDAS PRIEST

12-10-2018, 15:42

O kurna !

TIM 'RIPPER' OWENS Says His Time With JUDAS PRIEST Has Been 'Erased' From Band's Past, Vows To Re-Record Both Albums

http://www.blabbermouth.net/news/tim-ri ... th-albums/

p.s. Jugulator to moc piekielna !! :)
Awatar użytkownika
Dragazes
w mackach Zła
Posty: 772
Rejestracja: 27-02-2012, 00:24

Re: JUDAS PRIEST

12-10-2018, 17:46

Jugulator to wyjebisty album, ale nie oszukujmy się, nic dobrego nie wyniknie z nagrania go na nowo.
Should the compact Disc become soiled by fingerprints, dust or dirt, it can be wiped with a clean and lint free soft, dry cloth. If you follow these suggestions, the Compact Disc will provide a lifetime of pure listening enjoyment.
Awatar użytkownika
TheDude
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6707
Rejestracja: 23-03-2011, 00:43

Re: JUDAS PRIEST

12-10-2018, 18:44

^ True.
Awatar użytkownika
HSVV
w mackach Zła
Posty: 987
Rejestracja: 27-12-2014, 04:52

Re: JUDAS PRIEST

12-10-2018, 18:48

plus Demolition był już trochę asłuchalny. Jugulator uwielbiam od zawsze, ale bądźmy szczerzy - nagranie na nowo oznacza nowe brzmienie, a nowe brzmienie w dzisiejszych czasach to ciulernia najgorsza, plastik fantastik, sterylna, cyfrowa produkcja. gardzę.

PS dlaczego temat o mejdenach ma jakąś stówę naklepanych stron, a Judasi dorobili się 'aż' 5?
Maschinengewehr
Aus jeder Galaxie
Heilen wir
Allgemeine Agonie
Awatar użytkownika
Rattlehead
zahartowany metalizator
Posty: 4040
Rejestracja: 16-02-2006, 19:38

Re: JUDAS PRIEST

12-10-2018, 18:55

Też tak macie, że jak widzicie temat który wymarł ostatnimi czasy to od razu przychodzi na myśl, że jakiś koleś umarł? W tym wypadku myślałem, że Halford dał sobie spokój
support music, not rumors
Awatar użytkownika
Gunman
rasowy masterfulowicz
Posty: 2245
Rejestracja: 13-07-2012, 20:23

Re: JUDAS PRIEST

12-10-2018, 18:57

HSVV pisze: PS dlaczego temat o mejdenach ma jakąś stówę naklepanych stron, a Judasi dorobili się 'aż' 5?
Bo dziewczyny wolą Maiden
Awatar użytkownika
Stoigniew
zahartowany metalizator
Posty: 3878
Rejestracja: 09-01-2012, 18:20

Re: JUDAS PRIEST

12-10-2018, 19:11

HSVV pisze:plus Demolition był już trochę asłuchalny. Jugulator uwielbiam od zawsze, ale bądźmy szczerzy - nagranie na nowo oznacza nowe brzmienie, a nowe brzmienie w dzisiejszych czasach to ciulernia najgorsza, plastik fantastik, sterylna, cyfrowa produkcja. gardzę.

eeee... z tym brzmieniem to może nie tak do końca, wszak "Fajapała" się nawet broni, brzmi całkiem fajnie
Awatar użytkownika
Dragazes
w mackach Zła
Posty: 772
Rejestracja: 27-02-2012, 00:24

Re: JUDAS PRIEST

12-10-2018, 19:53

A co tak ogólnie myślicie o Ripperze? Dla mnie to wybitnie dał radę zastąpić niezastępowalnego członka zespołu jakim był Halford. Jugulator to piekielnie dobry (choć mocno wyróżniający się stylistycznie) album, taka koncertówka Live Meltdown pokazuje, że Owens godnie prezentował się również śpiewając stare kawałki. Późniejsza kariera Rippera też imo przyzwoita, w Iced Earth odnalazł swoje miejsce czego przykładem może być Glorious Burden. Niestety nie zagrzał tam długo miejsca, bo znowu do zespołu powrócił syn marnotrawny - Barlow. Tak po prostu, Ripper jest bdb wokalistą, a co on teraz robi? Śpiewa w duecie z hologramem Dio albo nagrywa jakieś potworki: " onclick="window.open(this.href);return false;
Tak troszkę mi przykro, że nie gra w jakimś normalnym zespole.
Should the compact Disc become soiled by fingerprints, dust or dirt, it can be wiped with a clean and lint free soft, dry cloth. If you follow these suggestions, the Compact Disc will provide a lifetime of pure listening enjoyment.
Awatar użytkownika
HSVV
w mackach Zła
Posty: 987
Rejestracja: 27-12-2014, 04:52

Re: JUDAS PRIEST

12-10-2018, 20:45

Stoigniew pisze:
HSVV pisze:plus Demolition był już trochę asłuchalny. Jugulator uwielbiam od zawsze, ale bądźmy szczerzy - nagranie na nowo oznacza nowe brzmienie, a nowe brzmienie w dzisiejszych czasach to ciulernia najgorsza, plastik fantastik, sterylna, cyfrowa produkcja. gardzę.

eeee... z tym brzmieniem to może nie tak do końca, wszak "Fajapała" się nawet broni, brzmi całkiem fajnie
no właśnie o nim myślałem, pisząc 'plastik fantastik, sterylne, cyfrowe'. nie cierpię takiego brzmienia no nie cierpię. wklejałem tu zdaje się dla kontrastu ostatni Diamond Head, który z kolei brzmi tak jak heavy metal powinien brzmieć.

a Ripper no pecha miał/ma i tyle. ten album z Iced Earth swego czasu dobrze mi zrobił, mimo wszechobecnych negatywnych opinii. szkoda, że dostało mu się z powodu zakutych dekli fanów, którzy wszelki powiew świeżości traktują jak zdradę, a Glorious Burden taki był - świeży. to samo tyczy się Jugulator, który spokojnie kasował dowolnego studyjniaka Judasów wydanego po Defenders.

PS
Rattlehead pisze:Też tak macie, że jak widzicie temat który wymarł ostatnimi czasy to od razu przychodzi na myśl, że jakiś koleś umarł?
TAK:)
Maschinengewehr
Aus jeder Galaxie
Heilen wir
Allgemeine Agonie
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4029
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: JUDAS PRIEST

13-10-2018, 00:23

Dragazes pisze:A co tak ogólnie myślicie o Ripperze? Dla mnie to wybitnie dał radę zastąpić niezastępowalnego członka zespołu jakim był Halford. Jugulator to piekielnie dobry (choć mocno wyróżniający się stylistycznie) album, taka koncertówka Live Meltdown pokazuje, że Owens godnie prezentował się również śpiewając stare kawałki. Późniejsza kariera Rippera też imo przyzwoita, w Iced Earth odnalazł swoje miejsce czego przykładem może być Glorious Burden. Niestety nie zagrzał tam długo miejsca, bo znowu do zespołu powrócił syn marnotrawny - Barlow. Tak po prostu, Ripper jest bdb wokalistą, a co on teraz robi? Śpiewa w duecie z hologramem Dio albo nagrywa jakieś potworki: " onclick="window.open(this.href);return false;
Tak troszkę mi przykro, że nie gra w jakimś normalnym zespole.
Ripper był super, padł ofiarą mody na powracanie do starych składów. Rozumiem przesłanki ekonomiczne, ale szkoda gościa. Jugulator to była zaskakująco dobra pozycja. Zaryzykuję, że jedna z lepszych tego zespołu, choć oczywiście walka z takim np. Painkiller jest z góry skazana na porażkę.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
Agony
postuje jak opętany!
Posty: 604
Rejestracja: 07-03-2002, 15:34
Lokalizacja: ZSRE

Re: JUDAS PRIEST

13-10-2018, 19:38

Moim zdaniem ''Jugulator'' to album kapitalny. Nie tylko ma wszystko, co tradycyjny heavy metal mieć powinien, czyli specyficzną dla tego gatunku melodykę i motorykę, ale także zawiera muzykę zaskakująco agresywną i intensywną. Śmiem twierdzić, że trudno jest znaleźć bardziej dosadny i dynamiczny materiał w obrębie tych ram gatunkowych, jakie zakreśla tradycyjny heavy. No właśnie, to w dalszym ciągu klasyczny metalowy album mimo, że nowocześnie i świeżo brzmiący. Szkoda, że nie spotkał się z lepszym przyjęciem. Gdyby odniósł większy sukces to kto wie, może inne zespoły także poszłyby tą drogą i bylibyśmy świadkami narodzin zupełnie nowej formuły, nowego sposobu prezentacji tych klasycznych metalowych nut. Takie nowoczesne i agresywne, pełne wigoru granie być może byłoby w uszach młodych słuchaczy rozsądną alternatywą dla neurotycznej i dołującej muzyki takich wykonawców, jak M. Manson czy Korn. Natomiast Ripper to bardzo dobry wokalista który, jak już napisał kolega wyżej, miał sporego pecha.
In God We Trust
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: JUDAS PRIEST

13-10-2018, 19:58

TheDude pisze: p.s. Jugulator to moc piekielna !! :)
Owszem. kiedyś nie lubiłem ale teraz wiem, że to przez okres własnych błędów i wypaczeń.

Pokażcie mi drugi zespół rokowy, który po +/- 20 latach grania zradykalizował formę, inteligentnie korespondując z muzą znacznie młodszą od ich właśnej?

Oprócz 'Jugulator' to KISS na 'Revenge', Venom na 'Resurection' i... ???
Yare Yare Daze
Agony
postuje jak opętany!
Posty: 604
Rejestracja: 07-03-2002, 15:34
Lokalizacja: ZSRE

Re: JUDAS PRIEST

13-10-2018, 21:30

Karkasonne pisze:Once upon a midnight dreary przyszło mi do głowy pytanie: który album był pierwszą płytą heavymetalową? Nie taką, która miałaby heavymetalowy kawałek - tylko taką, która z pewnością w większości zawiera heavy metal.
Ciekawe zagadnienie. Na mój gust to właśnie JUDAS PRIEST ''Stained Class'' jest pierwszą w stu procentach heavy metalową płytą w dziejach. Niektóre źródła podają, że jest to najbardziej wpływowy album Judasów. Wcześniejsze ich płyty, tj. ''Sad Wings Of Destiny'' i ''Sin After Sin'' są jeszcze bardzo mocno hardrockowe, co oczywiście nie jest zarzutem.
In God We Trust
Awatar użytkownika
Anzhelmoo
weteran forumowych bitew
Posty: 1254
Rejestracja: 19-03-2017, 08:51

Re: JUDAS PRIEST

13-10-2018, 22:42

hcpig pisze:
TheDude pisze: p.s. Jugulator to moc piekielna !! :)
Owszem. kiedyś nie lubiłem ale teraz wiem, że to przez okres własnych błędów i wypaczeń.

Pokażcie mi drugi zespół rokowy, który po +/- 20 latach grania zradykalizował formę, inteligentnie korespondując z muzą znacznie młodszą od ich właśnej?

Oprócz 'Jugulator' to KISS na 'Revenge', Venom na 'Resurection' i... ???
Jeszcze Slayer na GHUA, Testament chyba też poprzez takie Demonic.

Resurrection... dobrze żeś przypomniał. Wybitny album, a kompletnie zapomniałem o jego istnieniu.
Często jest tak...że nie, a potem coraz częściej jest tak...że nie, a potem zwykle jest tak...że nie. I potem zostaje już samo nie.
Awatar użytkownika
TheDude
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6707
Rejestracja: 23-03-2011, 00:43

Re: JUDAS PRIEST

22-11-2018, 00:31

Ktoś czai czaczę kto był glównym kompozytorem 'Jugulator' ?
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14139
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: JUDAS PRIEST

22-11-2018, 00:38

wg wiki All lyrics written by Glenn Tipton; all music composed by Tipton and K. K. Downing. ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
ODPOWIEDZ