BLOOD INCANTATION

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Gore_Obsessed, ultravox, Heretyk, Nasum, Sybir

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Awatar użytkownika
Harlequin
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10838
Rejestracja: 12-03-2010, 13:38
Lokalizacja: Koko City

Re: BLOOD INCANTATION - INTERDIMENSIONAL EXTINCTION EP

01-08-2016, 20:17

Płytki już idą do mnie z Wawy :) sprawna wysyłka :)
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8176
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: BLOOD INCANTATION - INTERDIMENSIONAL EXTINCTION EP

02-08-2016, 15:45

Harlequin pisze:Obrazek

Doszły towary :)
Buk z nami:)

Dalej sie utwierdzam w przekonaniu ,że to świetny materiał i zdanie podtrzymuje.
Kupię:

Vastum Hole Below
Awatar użytkownika
Harlequin
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10838
Rejestracja: 12-03-2010, 13:38
Lokalizacja: Koko City

Re: BLOOD INCANTATION - INTERDIMENSIONAL EXTINCTION EP

02-08-2016, 15:48

Wyśle Ci razem z pozostałymi :)
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8176
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: BLOOD INCANTATION - INTERDIMENSIONAL EXTINCTION EP

02-08-2016, 15:48

Harlequin pisze:Wyśle Ci razem z pozostałymi :)
Spoko. podziękował:)
Kupię:

Vastum Hole Below
PureHate
weteran forumowych bitew
Posty: 1452
Rejestracja: 14-05-2011, 15:03

Re: BLOOD INCANTATION - INTERDIMENSIONAL EXTINCTION EP

03-08-2016, 17:09

Właśnie zamówiłem z Hellthrasher jest już na cedeku.
Czekam żeby obsrać sobie zbroje.
PureHate
weteran forumowych bitew
Posty: 1452
Rejestracja: 14-05-2011, 15:03

Re: BLOOD INCANTATION - INTERDIMENSIONAL EXTINCTION EP

03-08-2016, 18:31

Harlequin pisze:Obrazek

Doszły towary :)
trzy sztuki pierunie zamówiłeś czy będziesz handlował ?
Awatar użytkownika
Deathhammer66
weteran forumowych bitew
Posty: 1011
Rejestracja: 25-01-2015, 21:40

Re: BLOOD INCANTATION - INTERDIMENSIONAL EXTINCTION EP

06-08-2016, 20:49

Jestem jakoś po sześciu odsłuchach. Naprawdę świetny materiał im wyszedł - tak jak epka brzmiała obiecująco ale czegoś jej brakowało, tak tutaj nie mam nic do zarzucenia, no może kawałek nr 3 jest jak na mój gust trochę przekombinowany(chociaż zapewne posłucham jeszcze trochę i stwierdzę, że jednak wszystko jest ok).

Bardzo podoba mi się zróżnicowanie tej płyty. Na początek 13-minutowy kolos, w którym od początku bez wytchnienia panowie przeprowadzają na słuchaczu kosmiczny terror. Przyznam, że za pierwszym odsłuchem byłem wręcz przytłoczony ilością zagrywek, które się tam dzieją. Nie sposób się nudzić. Niesamowicie wypadają te spokojniejsze, bardziej klimatyczne momenty, tak jak zwolnienie około 8 minuty z tą cudowną gitarą prowadzącą. "Chaosplasm" i "Starspawn" to bardziej bezpośrednie kawałki, pełne finezyjnego deathmetalowego riffowania przypominającego czasy, gdy technical death metal był naprawdę zjawiskową muzyką, a nie tylko bezdusznym zapierdalaniem po gryfie. "Hidden Species" jest za to bardzo progresywne, pełne niespodziewanych zagrywek, w jednej chwili potrafiące przejść z deathmetalowego grzania do spokojnego, akustycznego wyciszenia. No i jest w jednym momencie zaśpiew totalnie jadący TIMEGHOUL ;) Jak mówiłem, jest to w tym momencie najmniej przekonujący mnie utwór, ale i tak wypada bdb. Następujący po nim klimatyczny przerywnik idealnie wpasowuje się w nastrój płyty i przygotowuje na ostatni cios.

Nie wspomniałem jeszcze o dwóch rzeczach. Brzmienie jest zajebiste, nieco przybrudzone, walące grobem, ale jednocześnie na tyle selektywne, że nie trzeba domyślać się, co oni tam grają. Plastiku nie stwierdzono. Druga kwestia to gra perkusisty - na tyle urozmaicona i wyważona, że naprawdę można słuchać tej płyty nawet dla samych partii bębnów. Gra na talerzach, częste(ale nie przesadzone) przejścia doskonale uzupełniają pozostałe elementy płyty.

Chce się badać tą płytę, dzieje się na tyle dużo, że szybko nie obleci. Polecam!
PureHate
weteran forumowych bitew
Posty: 1452
Rejestracja: 14-05-2011, 15:03

Re: BLOOD INCANTATION - INTERDIMENSIONAL EXTINCTION EP

06-08-2016, 21:16

chyba bym zwymiotował jakbym miał w ciągu kilku dni 6 razy dany album przesłuchać.
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16346
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: BLOOD INCANTATION - INTERDIMENSIONAL EXTINCTION EP

06-08-2016, 21:18

Deathhammer66 pisze:Jestem jakoś po sześciu odsłuchach. Naprawdę świetny materiał im wyszedł - tak jak epka brzmiała obiecująco ale czegoś jej brakowało, tak tutaj nie mam nic do zarzucenia, no może kawałek nr 3 jest jak na mój gust trochę przekombinowany(chociaż zapewne posłucham jeszcze trochę i stwierdzę, że jednak wszystko jest ok).

Bardzo podoba mi się zróżnicowanie tej płyty. Na początek 13-minutowy kolos, w którym od początku bez wytchnienia panowie przeprowadzają na słuchaczu kosmiczny terror. Przyznam, że za pierwszym odsłuchem byłem wręcz przytłoczony ilością zagrywek, które się tam dzieją. Nie sposób się nudzić. Niesamowicie wypadają te spokojniejsze, bardziej klimatyczne momenty, tak jak zwolnienie około 8 minuty z tą cudowną gitarą prowadzącą. "Chaosplasm" i "Starspawn" to bardziej bezpośrednie kawałki, pełne finezyjnego deathmetalowego riffowania przypominającego czasy, gdy technical death metal był naprawdę zjawiskową muzyką, a nie tylko bezdusznym zapierdalaniem po gryfie. "Hidden Species" jest za to bardzo progresywne, pełne niespodziewanych zagrywek, w jednej chwili potrafiące przejść z deathmetalowego grzania do spokojnego, akustycznego wyciszenia. No i jest w jednym momencie zaśpiew totalnie jadący TIMEGHOUL ;) Jak mówiłem, jest to w tym momencie najmniej przekonujący mnie utwór, ale i tak wypada bdb. Następujący po nim klimatyczny przerywnik idealnie wpasowuje się w nastrój płyty i przygotowuje na ostatni cios.

Nie wspomniałem jeszcze o dwóch rzeczach. Brzmienie jest zajebiste, nieco przybrudzone, walące grobem, ale jednocześnie na tyle selektywne, że nie trzeba domyślać się, co oni tam grają. Plastiku nie stwierdzono. Druga kwestia to gra perkusisty - na tyle urozmaicona i wyważona, że naprawdę można słuchać tej płyty nawet dla samych partii bębnów. Gra na talerzach, częste(ale nie przesadzone) przejścia doskonale uzupełniają pozostałe elementy płyty.

Chce się badać tą płytę, dzieje się na tyle dużo, że szybko nie obleci. Polecam!
że sobie pozwolę zaopiniować, elegancko napisane
.
Awatar użytkownika
Deathhammer66
weteran forumowych bitew
Posty: 1011
Rejestracja: 25-01-2015, 21:40

Re: BLOOD INCANTATION - INTERDIMENSIONAL EXTINCTION EP

06-08-2016, 21:32

PureHate pisze:chyba bym zwymiotował jakbym miał w ciągu kilku dni 6 razy dany album przesłuchać.
Nie dziwię się, wszak mam podobne podejście - nie potrafię katować jednego albumu bez przerwy. Ta płyta jest jednak na tyle krótka, a przy tym interesująca, że na przykład wczoraj poleciała 3 razy :) W ogóle łapię się na tym, że coraz częściej wracam do płyt, które trwają po 30-35 minut, idealna długość dla deathmetalowego albumu.
PureHate
weteran forumowych bitew
Posty: 1452
Rejestracja: 14-05-2011, 15:03

Re: BLOOD INCANTATION - INTERDIMENSIONAL EXTINCTION EP

06-08-2016, 21:34

Deathhammer66 pisze:
PureHate pisze:chyba bym zwymiotował jakbym miał w ciągu kilku dni 6 razy dany album przesłuchać.
Nie dziwię się, wszak mam podobne podejście - nie potrafię katować jednego albumu bez przerwy. Ta płyta jest jednak na tyle krótka, a przy tym interesująca, że na przykład wczoraj poleciała 3 razy :)
No ja też jestem ciekawy tego albumu EP jest ciekawa więc przed pełniakiem mam spore oczekiwania. Pewnie pierwszego dnia poleci ze dwa razy,ale jak nie siądzie to wyląduje na półce.
Awatar użytkownika
sveneld
zaczyna szaleć
Posty: 249
Rejestracja: 18-03-2004, 08:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: BLOOD INCANTATION - INTERDIMENSIONAL EXTINCTION EP

18-08-2016, 08:15

W HellThrasher brak CD, zostały tylko winyle...
Only dead fish flows with the stream...
PureHate
weteran forumowych bitew
Posty: 1452
Rejestracja: 14-05-2011, 15:03

Re: BLOOD INCANTATION - INTERDIMENSIONAL EXTINCTION EP

18-08-2016, 09:57

No,może będzie jeszcze dostawa szkoda bo chciałem kupić sobie drugą sztukę by pózniej opchnąć. Album jest zajebisty bardzo zróżnicowany jedyne co mi się nie podoba to brzmienie bębnów .
Awatar użytkownika
Gunman
rasowy masterfulowicz
Posty: 2264
Rejestracja: 13-07-2012, 20:23

Re: BLOOD INCANTATION - INTERDIMENSIONAL EXTINCTION EP

18-08-2016, 13:02

Też czekam na dostawę i coś to długo trwa :( Jak chcesz możesz mi sprzedać swój egzemplarz, po co się męczyć i słuchać tych bębnów ;)
Awatar użytkownika
Harlequin
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10838
Rejestracja: 12-03-2010, 13:38
Lokalizacja: Koko City

Re: BLOOD INCANTATION - INTERDIMENSIONAL EXTINCTION EP

18-08-2016, 14:56

Kurcze, ta płyta teoretycznie ma wszystko, aby wprawić mnie w zachwyt, a jednak trafia gdzies obok mnie. Słucham, słucham, a w głowie zostaje mi odsłuch niewiele. Przesłuchałem tą płyta póki co moze z 20 razy i o ile spokojne fragmenty są zachwycające, o tyle ze szybsze i bardziej chaotyczne są jakieś takie rozmyte. Niby skomplikowane, ambitne, kosmiczne, a jednak gdzies nie powodują u mnie przyspieszonej akcji serca. W przeciwieństwie do większości utyskujących tu na brzmienie garów mi najbardziej przeszkadzają te korytarzowe wokale. Niby undergroundowo i pierwotnie, a jednak bez wyrazu dla mnie. Nie powiem, abym był rozczarowany "Starspawn", ale zachwycić tez sie nie potrafię. Doszedłem do wniosku, że jednak nie jest to płyta dla mnie i jednak chętniej sięgne po może i nieco oklepane, ale zagrane z wielkim serduchem SACRAMENTAL BLOOD.
PureHate
weteran forumowych bitew
Posty: 1452
Rejestracja: 14-05-2011, 15:03

Re: BLOOD INCANTATION - INTERDIMENSIONAL EXTINCTION EP

18-08-2016, 17:06

Harlequin pisze:Kurcze, ta płyta teoretycznie ma wszystko, aby wprawić mnie w zachwyt, a jednak trafia gdzies obok mnie. Słucham, słucham, a w głowie zostaje mi odsłuch niewiele. Przesłuchałem tą płyta póki co moze z 20 razy i o ile spokojne fragmenty są zachwycające, o tyle ze szybsze i bardziej chaotyczne są jakieś takie rozmyte. Niby skomplikowane, ambitne, kosmiczne, a jednak gdzies nie powodują u mnie przyspieszonej akcji serca. W przeciwieństwie do większości utyskujących tu na brzmienie garów mi najbardziej przeszkadzają te korytarzowe wokale. Niby undergroundowo i pierwotnie, a jednak bez wyrazu dla mnie. Nie powiem, abym był rozczarowany "Starspawn", ale zachwycić tez sie nie potrafię. Doszedłem do wniosku, że jednak nie jest to płyta dla mnie i jednak chętniej sięgne po może i nieco oklepane, ale zagrane z wielkim serduchem SACRAMENTAL BLOOD.
Być może prosiałku zbyt wiele od tej muzyki wymagasz i szukasz świętego graala death metalu.Ja przesłuchałem ten album trzy razy ... będą kolejne odsłuchy bo to ciekawa płyta na,której sporo rzeczy mi się podoba (przestrzenne solówki,kosmiczne aranżacje i kilka innych mniejszych czy większych smaczków .Mimo to nie zamierzam się katować dwudziestoma odsłuchami bo i czasu brak i chęci do męczenia tego samego byleby wpadło w głowę. Ta płyta i tak za 15 lat będzie kosztowała 600 zł
Awatar użytkownika
KAKAESIAK
rasowy masterfulowicz
Posty: 2458
Rejestracja: 19-01-2007, 17:32
Lokalizacja: KALISZ

Re: BLOOD INCANTATION - INTERDIMENSIONAL EXTINCTION EP

22-10-2016, 13:03

Obrazek

chętnie bym obadał taki zestawik
In a world of compromise...some don't
miro_abyss
rozkręca się
Posty: 55
Rejestracja: 27-02-2007, 12:34

Re: BLOOD INCANTATION - INTERDIMENSIONAL EXTINCTION EP

24-10-2016, 14:26

gdzie jeszcze można nabyć ich EP i ostatni album ??
mistrzsardu
rasowy masterfulowicz
Posty: 2634
Rejestracja: 10-05-2005, 23:03
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: BLOOD INCANTATION - INTERDIMENSIONAL EXTINCTION EP

24-10-2016, 15:16

Jakby co też jestem chętny do zakupu EPki, optymalnie na winylu.
Celem życia nie jest przeżycie.
ODPOWIEDZ