BLOOD INCANTATION

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kilgore
rasowy masterfulowicz
Posty: 2151
Rejestracja: 21-12-2010, 20:34

Re: BLOOD INCANTATION

12-12-2019, 08:49

Dyliżansem dotarły na wybrzeże, teraz zakładają płozy i czekają aż lód skuje Atlantyk, potem już będzie z górki. Zaraz po wiosennych roztopach, jeszcze przed żniwami, płyty będą u Was.
Wyobraź sobie że zawsze masz czas
Awatar użytkownika
Harlequin
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10824
Rejestracja: 12-03-2010, 13:38
Lokalizacja: Koko City

Re: BLOOD INCANTATION

12-12-2019, 11:39

Ja zwrotu za zamówione 8 sztuk nie dostałem. Ani centa. Ale na wysyłkę narzekać nie mogę, przynajmniej do Lipska szła jak burza, potem ciut gorzej, ale dostała cała i zdrowa. Swoją drogą, im więcej słucham tej płyty tym mniej zwracam uwagę na te aspekty, które mi przeszkadzały w tej płycie. I lepiej mi się tego słucha niż "Starspawn".
Ogre
weteran forumowych bitew
Posty: 1125
Rejestracja: 26-02-2018, 19:47

Re: BLOOD INCANTATION

12-12-2019, 19:17

Obrazek

Winyl dotarł do mnie dzisiaj, co prawda z poślizgiem, ale zapakowany pancernie.
Awatar użytkownika
Harlequin
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10824
Rejestracja: 12-03-2010, 13:38
Lokalizacja: Koko City

Re: BLOOD INCANTATION

13-12-2019, 09:52

A się podzielę doświadczeniem. Słucham sobie tej płyty codziennie przynajmnej 1 raz. Wczoraj zrobiłem coś, czego nie robiłem chyba z 15 lat, albo i więcej - wziąłem sobie zrobiłem herbe, siadłem na spokojnie, wziałem booklet, teksty, odpaliłem płytę i odpłynąłem. Dałem się porwać w niesamowita podróz, w której całe to matematyczno-logiczne rozkładanie płyty na czynniki pierwze nie istniało. Nie mierzyłem ile patentów podjebali, a ile nie, ile jest retro w retro, a ile w tym Blood Incantation. Wiem, ze przezyłem niesamowita i dziwaczną drogę, pełną różnorakich meandrów, gąszczu dziwnych, pozornie przypadkoch dźwięków, które są niczym inną jak drobnymi dekoracjami i elementami stworzonego przez BI świata. Nagle zaczałem dostrzegac pukty kulminacyjne tam, gdzie ich nie słyszałem, nagle kolejne, pozornie oderwane od siebie elementy układanki zaczynają się zazębiac, a maszyna zaczyna trybić tak jak bym tego oczekiwał. "HHOTHR" objawił mi się jako wielki, tętniący życiem i wybrzmiewający oddechem wielki organizm, pełen różnych dziwnych neuronów, arterii, pomp. Że pozwole sobie zastosować małe porównanie - to takie muzyczne miasto Metropolis", tylko takie tętniące życiem własnych tkanek i przestrzeni w koło, a nie napędzane industrialnymi machinami.

Totalny odlot. Płyta krótka, BARDZO DYNAMICZNA, zjawiskowa, kórej świetnie się słucha. W tym momencie jestem skłonny powiedzieć, że to najlepsza rzecz jaką nagrali. Z obecnie funkcjonujących kapel chyba tylko HORRENDOUS potrafi się zbliżyć poziomem do takiej reinterpretacji tego co już było, poukładać puzzle tak, aby powstała z tego nowa jakość. Bo myślę, że inneg pierwszego wrażenia, to ta płyta stanowi nowa jakość, wyznacza jakieś nowe granicze interpretacji klasyki, podaje jest w ciekawy sposób, tak, aby słuchacz mógł to odkrywac, przeżywac, kupiać sie na niuansach. Myślę, że jest to płyta, która musi trochę dojrzeć w słuchaczu, a rozkładanie jej na to ile w niej death metalu, a ile rozmemłania nie ma sensu. To po prostu Muzyka.

Mówiłem, że w tym roku brakuje mi płyt na miarę ubiegłoroczneego Infernal Coil czy Bad Luck. Dzięki w/w mam i w tym roku dwóch faworytów.
Ostatnio zmieniony 13-12-2019, 11:14 przez Harlequin, łącznie zmieniany 1 raz.
Pablo
weteran forumowych bitew
Posty: 1270
Rejestracja: 22-03-2018, 11:03

Re: BLOOD INCANTATION

13-12-2019, 11:02

bardzo ładnie napisane......dla mnie jest to bardzo dobry kawał death metalu słychać bardzo wysoki poziom aranzacyjny plus produkcja idealnie do ich twórczości pasująca...są jacyś A o to dzisiaj trudno
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10360
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: BLOOD INCANTATION

13-12-2019, 11:05

Prosiaczek zaczął słuchać sercem <3 :3
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14300
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: BLOOD INCANTATION

13-12-2019, 11:11

no prosze prosiaczek przejrzał na uszy ;) bardzo dobrze ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Harlequin
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10824
Rejestracja: 12-03-2010, 13:38
Lokalizacja: Koko City

Re: BLOOD INCANTATION

13-12-2019, 11:16

Co nie zmienia faktu, ze riff otwierający "Slave Species..." to chamska zżyna z "Immortal Rites i nic tego nie zmieni. Skuteczna, ale chamska ;)
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14300
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: BLOOD INCANTATION

13-12-2019, 15:14

na zakute łby trzeba po chamsku ;) a jak coś brać to od najlepszych ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Gall
weteran forumowych bitew
Posty: 1129
Rejestracja: 17-08-2015, 21:51

Re: BLOOD INCANTATION

25-12-2019, 21:36

https://www.fan.pl/blood-incantation-hi ... ,p94023622" onclick="window.open(this.href);return false;

Jewel, ale póki co drogo. Może zejdą z ceny za chwilę.
For there is no folly of the beasts of the earth which is not infinitely outdone by the madness of men.
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: BLOOD INCANTATION

26-12-2019, 08:44

^ nie mam parcia na tę płytę, tym bardziej na zakup, Słucham sobie codziennie (z przymusu, bo w ogóle nie chce mi się do niej wracać), żeby znaleźć te ochy i achy, ale wciąż ich nie znajduję. Czas chyba powiedzieć dość i zawierzyć swoim początkowym wrażeniom i ocenom.
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
Gall
weteran forumowych bitew
Posty: 1129
Rejestracja: 17-08-2015, 21:51

Re: BLOOD INCANTATION

26-12-2019, 11:32

To po co czas tracisz? Daj se luz i przeskocz na coś co Ci siedzi.
For there is no folly of the beasts of the earth which is not infinitely outdone by the madness of men.
fugazi
w mackach Zła
Posty: 830
Rejestracja: 17-02-2018, 23:11

Re: BLOOD INCANTATION

03-01-2020, 11:32

1,5 miesiąca w drodze. Nareszcie!!!
Obrazek
Ogre
weteran forumowych bitew
Posty: 1125
Rejestracja: 26-02-2018, 19:47

Re: BLOOD INCANTATION

03-01-2020, 14:53

fugazi pisze:1,5 miesiąca w drodze. Nareszcie!!!
Obrazek
Ile się naczekałes i nawk...wiales to Twoje, nie zazdroszczę.
Ważne, że dotarło w końcu i w są w calosci.
trueyak
starszy świeżak
Posty: 24
Rejestracja: 28-02-2018, 08:39

Re: BLOOD INCANTATION

03-01-2020, 16:25

nicram pisze:^ nie mam parcia na tę płytę, tym bardziej na zakup, Słucham sobie codziennie (z przymusu, bo w ogóle nie chce mi się do niej wracać), żeby znaleźć te ochy i achy, ale wciąż ich nie znajduję. Czas chyba powiedzieć dość i zawierzyć swoim początkowym wrażeniom i ocenom.

Czy ty jesteś mną?;) Mam to samo. Debiut ciekawy, ale też bez zabijania się o to. Dobry band i to wszystko.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10148
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: BLOOD INCANTATION

03-01-2020, 16:37

trueyak pisze:
nicram pisze:^ nie mam parcia na tę płytę, tym bardziej na zakup, Słucham sobie codziennie (z przymusu, bo w ogóle nie chce mi się do niej wracać), żeby znaleźć te ochy i achy, ale wciąż ich nie znajduję. Czas chyba powiedzieć dość i zawierzyć swoim początkowym wrażeniom i ocenom.

Czy ty jesteś mną?;) Mam to samo. Debiut ciekawy, ale też bez zabijania się o to. Dobry band i to wszystko.
Jakaś nowa forma masochizmu, po co tracić czas na płyty, które się nie podobają?
Na mojej dzielni, w czasach dzieciństwa jeden z sąsiedztwa miał przyjemność z cięcia się żyletką po rękach, robił sobie tzw. sznyty.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15074
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: BLOOD INCANTATION

03-01-2020, 17:06

Nie masochizm ale próba odpowiedzi na pytanie o co tyle krzyku w przypadku tej płyty. Skoro zewsząd padają same ochy i achy, każde czasopismo chce przeprowadzać z nimi wywiad, to aż tylu ludzi nie może się mylić. kolega jednak nie dał się porwać prądowi od razu, i nadal próbuje odnaleźć w tym albumie coś dla siebie. To, że bezskutecznie to inna bajka.
Wódka i Piwo
weteran forumowych bitew
Posty: 1555
Rejestracja: 19-10-2011, 16:55

Re: BLOOD INCANTATION

03-01-2020, 18:28

Dobra płyta. I to wszystko. Ale daleki jestem od ekstazy którą przeżywa Danuta Holecka, podczas wizyty w studio TVP naczelnika Republiki Banasi.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10148
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: BLOOD INCANTATION

03-01-2020, 19:32

Nasum pisze:Nie masochizm ale próba odpowiedzi na pytanie o co tyle krzyku w przypadku tej płyty. Skoro zewsząd padają same ochy i achy, każde czasopismo chce przeprowadzać z nimi wywiad, to aż tylu ludzi nie może się mylić. kolega jednak nie dał się porwać prądowi od razu, i nadal próbuje odnaleźć w tym albumie coś dla siebie. To, że bezskutecznie to inna bajka.
Dużo jest płyt uznanych za wspaniałe, czy klasyczne w gatunku, a mi akurat się nie podobają i nie słucham ich na siłę.
Nie słucham dla własnego dobra :)
Die Welt ist meine Vorstellung.
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: BLOOD INCANTATION

31-01-2020, 17:19

dla mnie lekkie rozczarowanie. za dużo "progresywnego" pitolenia, za mało death metalu. debiut znacznie lepszy
ODPOWIEDZ