POWER TRIP

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: ultravox, Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Deathhammer66
weteran forumowych bitew
Posty: 1011
Rejestracja: 25-01-2015, 21:40

Re: POWER TRIP

11-02-2017, 22:23

U mnie dwa odsłuchy i jednak wbrew temu co pisałem w NP to jednak jakoś średnio to do mnie wszystko przemawia. Najbardziej kole w oczy(uszy) właśnie ten brak pomysłów, sporo jest momentów bezpłciowych i po prostu nudnych. Stężenie zajebistych riffów zdecydowanie jednak przeważa na debiucie i dlatego stawiam go zdecydowanie wyżej - wszak młodzieńcza energia(której "Nightmare Logic" nie odmówię) nie jest jednak wszystkim.
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: POWER TRIP

11-02-2017, 22:41

Też tak uważam. Przesłuchałem kilka kawałków i dałem spokój póki co. Miałkie to i nijakie, takie mielenie na siłę, bez celu i chyba bez sensu.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
smooker
w mackach Zła
Posty: 878
Rejestracja: 10-11-2016, 09:21
Lokalizacja: Mokopuff

Re: POWER TRIP

13-02-2017, 14:17

Pograło już trochę u mnie i mimo, że nie jestem rozczarowany, to tak jak powyżej oceniam słabiej niż debiut. Tak jak wspomnieliście, trochę za dużo zwolnień i wtedy chłopaki nie wiedzą co by chcieli dalej grać. Posłucham jeszcze, bo to jest jednak przyzwoity materiał.
Azrik
rozkręca się
Posty: 66
Rejestracja: 28-12-2010, 15:07

Re: POWER TRIP

13-02-2017, 21:30

Widzę że wszyscy stanowczo za debiutem to i ja dodam od siebie że debiut uważam za naprawdę bdb rzecz nie mniej jednak postanowiłem zakupić preorder nowej płyty z winylem i nie żałuję tego. Powiem że normalnie nie słucham thrashu od kilku lat nie mniej jednak uważam że zakup ich płyty był trafiony.
Awatar użytkownika
sepsis
rozkręca się
Posty: 30
Rejestracja: 19-12-2016, 13:39

Re: POWER TRIP

14-02-2017, 00:48

Jest to jeden z niewielu nowych, thrash metalowych zespołów którego aktywnie słucham i do którego często wracam. Ich muzyka jest przepełniona porywającą energią i agresją niczym ze starego, dobrego Morbid Saint. Pokazuje wysoką dla na innych Schuj Świstów czy innych muniCIPAL Wastów.
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: POWER TRIP

14-02-2017, 01:27

Zawsze zastanawiało mnie, co powoduje, że dany zespół zdobywa dość nagle popularność, choć wychodzą cały czas wydawnictwa obiektywnie lepsze i ciekawsze, które takiej popularności nie zdobywają. POWER TRIP jest idealnym przykładem takiego nagłego uwielbienia. Teraz, gdy wydali drugą płytę, wymęczoną i bez pomysłu, tym bardziej pytanie to jest aktualne.

Byłem na ostatnim koncercie EXODUS w Warszawie, gdy grali z PRONG i OBITUARY, a zaraz potem byłem na koncercie OVERKILL. Na EXODUS młodzież bawiła się doskonale, dawno nie widziałem takich wyczynów pod sceną, widoczków jak z lat 90. Oczywiście ani podczas PRONG, ani potem OBITUARY nic takiego nie miało miejsca. Myślałem - głupi - że na OVERKILL też pojawią się ci wszyscy katankowcy w białych adidasach i będą szaleć. Ale nie, niczego takiego nie było. Raczej starzy wyjadacze, którzy ten OVERKILL przerobili tysiąc razy na przestrzeni 20 ostatnich lat. I wtedy mnie oświeciło, że to chyba działa na zasadzie stopniowania. METALLICA zdobyła niesłychaną popularność, bo w ich muzyce jest to coś, co przyciąga tłumy. W muzyce EXODUS jest podobny pierwiastek, tylko podany ostrzej, bardziej undergroundowo, nie w tak oczywisty i bezpośredni sposób jak w METALLICE. Taki PRONG czy OVERKILL gra też thrash, ale inaczej, brakuje jakiegoś elementu z punktu widzenia tych wszystkich młodziaków szalejących przy EXODUS. Dla nich EXODUS to taka bardziej ekstremalna METALLICA. I dlatego ten POWER TRIP - tak bardzo czerpiący z tego samego zdroju co EXODUS - zbiera teraz tak dobre oceny i opinie.

Nie jest to zarzut w stosunku do EXODUS (który uwielbiam), ani METALLIKI (którą cenię), lecz zarzut w stosunku do tych, którzy nie chcą wyjść poza pewien schemat i zdają się nie dostrzegać, że w tym gatunku wychodzą znacznie lepsze płyty niż ostatni POWER TRIP.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Karkasonne

Re: POWER TRIP

14-02-2017, 01:38

Drone pisze:Zawsze zastanawiało mnie, co powoduje, że dany zespół zdobywa dość nagle popularność, choć wychodzą cały czas wydawnictwa obiektywnie lepsze i ciekawsze, które takiej popularności nie zdobywają. POWER TRIP jest idealnym przykładem takiego nagłego uwielbienia. Teraz, gdy wydali drugą płytę, wymęczoną i bez pomysłu, tym bardziej to pytanie jest aktualne.
To co opisałeś na pewno ma pewien wpływ, ale obawiam się że rzeczywistość jest boleśnie przyziemna i w największym stopniu nazywa się marketing. Cokolwiek byś nie tworzył, jakkolwiek unikatowe i wartościowe by się to nie wydawało, ba - możesz mieć nawet pewność, że to jest wartościowe - to bez dobrej promocji to zawsze skończy na śmietniku historii. Możesz sobie mnie tam nie lubić, ale na tym forum będę być może jedynym, który Ci przyklaśnie jeśli powiesz, że Renaissance "The Death of Art" to przegenialna płyta. A jednak nie dali sobie rady z promocją i dzisiaj któż zna Renaissance? Smutek odpowiadać.

I tak odkrywasz, że masz unikatową muzykę czy cokolwiek innego, ale naokoło zobaczysz nagle ławicę innych twórców - których jakość pracy się bardzo różni, tradycyjnie większość jest mało warta - ale tego nie możesz głośno powiedzieć, bo będziesz miał kłopoty. Bo może się okazać, że ten mierny muzycznie zespół jest jednak trzy kroki przed tobą jeśli chodzi o popularność i może na ten wyższy poziom wciągnąć też ciebie.

Myślę że - znowu, smutno o tym mówić - ale jakość muzyki ma znaczenie drugorzędne. Najpierw trzeba zadbać o witalne podstawy interesu, a dopiero potem odlecieć w przestworza. A to tylko pierwsze kroki tej piramidy, na którą potem składają się koncerty, wywiady, występy w mediach, i na każdym kroku można się wyjebać na całej długości, a czasem jedno takie wywinięcie orła to koniec. Długo można by o tym pisać.
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: POWER TRIP

14-02-2017, 01:51

Myślę, że to nie zawsze tak działa. Czasami tak, a czasami nie. SOUTHERN LORD (który bardzo cenię) wydaje różne rzeczy i nie jest to wytwórnia, która wydawałaby wielkie pieniądze na reklamę. POWER TRIP nie jest przecież wielkim zespołem z punktu widzenia sprzedaży itd. - raczej chodzi mi o chwilowy hype na nich, niezasłużony, bo wychodzą inne, lepsze rzeczy, które przykuwają mniej uwagi. Przesłuchaj sobie ten POWER TRIP i nowy WARPATH. Albo EXUMER czy ASSASSIN z zeszłego roku. Kładą ten POWER TRIP na łopatki, ale niektórzy tych kapel jakby nie dostrzegali, bo dla nich nie ma w tych albumach niczego, co by przykuło choć na chwilę ich uwagę.

Weź też przykład naszej MGŁY - przecież oni w ogóle nie zabiegali o popularność czy rozpoznawalność. Po prostu wydawali materiały, które są znakomite. I to wystarczyło do uzyskania popularności - wiadomo, że niszowej, ale nie wiem, czy nie porównywalnej z takim POWER TRIP.

Jeśli chodzi o moje antypatie, to mylisz się - chodzi mi tylko i wyłącznie o sposób, w jaki oceniasz płyty. Jeździsz trochę po świecie, więc powiedz mi, jakbyś zareagował, gdybym na podstawie jednodniowego pobytu w Hiszpanii powiedział, że to niezbyt interesujący kraj?

Co do RENAISSANCE zgoda, to świetny, wręcz zajebisty materiał. Gdyby wywalić ten automat perkusyjny i pogrubić brzmienie, to byłby majstersztyk.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Karkasonne

Re: POWER TRIP

14-02-2017, 02:12

Drone pisze:Myślę, że to nie zawsze tak działa. Czasami tak, a czasami nie. SOUTHERN LORD (który bardzo cenię) wydaje różne rzeczy i nie jest to wytwórnia, która wydawałaby wielkie pieniądze na reklamę. POWER TRIP nie jest przecież wielkim zespołem z punktu widzenia sprzedaży itd. - raczej chodzi mi o chwilowy hype na nich, niezasłużony, bo wychodzą inne, lepsze rzeczy, które przykuwają mniej uwagi. Przesłuchaj sobie ten POWER TRIP i nowy WARPATH. Albo EXUMER czy ASSASSIN z zeszłego roku. Kładą ten POWER TRIP na łopatki, ale niektórzy tych kapel jakby nie dostrzegali, bo dla nich - na pierwszy rzut ucha - nie ma w nich niczego, co by przykuło na chwilę ich uwagę.

Weź też przykład naszej MGŁY - przecież oni w ogóle nie zabiegali o popularność czy rozpoznawalność. Po prostu wydawali materiały, które są znakomite. I to wystarczyło do uzyskania popularności - wiadomo, że niszowej, ale nie wiem, czy nie porównywalnej z takim POWER TRIP.

Jeśli chodzi o moje antypatie, to mylisz się - chodzi mi tylko i wyłącznie o sposób, w jaki oceniasz płyty. Jeździsz trochę po świecie, więc powiedz mi, jakbyś zareagował, gdybym na podstawie jednodniowego pobytu w Hiszpanii powiedział, że to niezbyt interesujący kraj?

Co do RENAISSANCE zgoda, to świetny, wręcz zajebisty materiał. Gdyby wywalić ten automat perkusyjny i pogrubić brzmienie, to byłby majstersztyk.
Ale weź pod uwagę, że Southern Lord to wytwórnia o ogromnym kredycie zaufania u wielu osób, ma wyrobioną markę jak mało kto. Już sam fakt, że coś zostało wydane przez SL podnosi rangę tego zespołu (chociaż jak teraz patrzę na wszystko co wydali to większości nie znam, ale jak się ma w stajni Earth, Sleep, Sunn itd. to wiesz). Dopiero teraz zobaczyłem, że wydają Power Trip, nie wiedziałem. Słuchałem i Power Trip i Warpath i, no co tu dużo gadać, uważam że oba zespoły mają coś do zaoferowania ale to bardzo różne granie. Na pierwszy odsłuch w tle Power Trip miało bardzo ciekawe, prawie że slamming death metalowe brzmienie (nie bijcie jak nie trafiłem dobrze z określeniami, ale kojarzyło mi się z piwnicą), Warpath na ostatniej brzmią bardziej jak amerykański zespół, zupełnie inne brzmienie. Bardzo dopracowane zresztą. Chociaż patrząc przez pryzmat Southern Lord i tego co wydają, to większość zespołów które stamtąd znam (znam Earth, Sleep, Sunn, A Storm of Light, Burial Chamber Trio, Pelican, Pentemple, Teeth of Lions) to kapele które mocno bawiły się albo bawią się brzmieniem, dronują, kręcą pokrętłami, więc w tym kontekście Power Trip aż tak mnie nie dziwi.

Jeśli Assassin nagrali coś zajebistego to sorry ale nie zauważyłem kompletnie.

Mgła - nie masz racji w ogóle - myślę że start mieli (jako zespół) nieporównywalnie łatwiejszy niż kapela składająca się z gówniarzy którzy dopiero co zobaczyli scenę. Mikołaj grał już w Kriegsmaschine i zdążyli nagrać "Altered States" i nie muszę Tobie akurat mówić, że wtedy, w 2005 ta płyta była w Polsce wydarzeniem... Więc miał znajomości na pewno, a nie wiem czy wiesz akurat ale w Krakowie ta scena jest taka skupiona trochę, kapele się z reguły znają w ten czy inny sposób. A znowu, dużo by gadać, ale jednak ciężko powiedzieć, że Mgła wzięła się znikąd. No i do tego oczywiście doszła jakościowa robota, świetne płyty, odrobina imidżu (fakt że kiedyś był trochę śmieszniejszy ale trudno), jakoś się to wszystko skleiło do kupy.
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: POWER TRIP

14-02-2017, 09:16

Przejrzałem dziś niezawodne statystyki na Spotify i widzę, że nie doceniłem popularności POWER TRIP. Zespół, który ma tam tylko jedną płytę (nowej jeszcze nie ma), gromadzi 30 tys. odsłuchów w miesiąc. Dla porównania SODOM 60 tys., DESTRUCTION 30 tys., EXODUS 170 tys., OVERKILL 225 tys., AURA NOIR 3 tys., NAPALM DEATH 55 tys., PROTECTOR 387 słuchaczy (nie tysięcy!!!), EXUMER 7 tys. A to wszystko zespoły o dużym dorobku, latach działalności i z wieloma płytami. Także tu jest jakiś inny haczyk poza marketingiem, jakiś inny wabik (pomijam kwestię jakości muzyki).
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7836
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: POWER TRIP

14-02-2017, 21:32

Drone pisze:Też tak uważam. Przesłuchałem kilka kawałków i dałem spokój póki co. Miałkie to i nijakie, takie mielenie na siłę, bez celu i chyba bez sensu.


Jest jakiś głębszy cel poza muzyką, która ma kopać po ryjach, miotać słuchaczem i dostarczać czysto rozrywkowej przyjemności w gatunku muzyki zwanej thrash metalem czy bez "duchowej głębi" się to odbyć nie może? Mi to przynajmniej wystarcza, nie szukam tam wysublimowanych uniesień tylko buta w ryja.
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: POWER TRIP

14-02-2017, 23:01

Nie o to mi chodziło. Jak piszę, że bez celu, to rzecz w tym, że te kawałki donikąd nie zmierzają, jakby stały w miejscu. A i energii w tym niewiele. Nie wiem, może to taka metoda, zespół raczej idzie w stronę komercyjną. Stawiam, że niebawem ogłoszony zostanie deal z Nuclear Blast, Season Of Mist albo Century Media.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7836
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: POWER TRIP

14-02-2017, 23:09

Ja bym to ujął w kierunku siania defetyzmu. Dlaczego- bo chłopaki mają wyjątkowo rozpasane grafiki koncertowe stąd też brak czasu na wspólne integracje twórcze(sala prób i rzeźbienie na "spokojną głowę") w kierunku pisania rozpasanego riffowania, którego zabrakło na nowy wydawnictwie. Casus Nails- czy zmiana wytwórni podyktowała na tyle zmianę dotychczasowej twórczości ,że można mówić o jakimś komercyjnym "zatraceniu"? Nie wydaje mi się -owszem jest to wydawnictwo słabsze podobnie jest z bohaterami tematu ale do sytuacji "zaprzedania duszy diabłu w dobie komercjalizacji" jeszcze jednym i drugim daleko. Tak czy owak ja czerpię masę radości z obecnej twórczości jednych jak i drugich.
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7836
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: POWER TRIP

01-03-2017, 20:19

Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10217
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: POWER TRIP

01-03-2017, 20:21

Czy to o czymś konkretnym świadczy?
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7836
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: POWER TRIP

01-03-2017, 20:21

O dobrym guście recenzenta a właściwie Pani redaktor:)
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10217
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: POWER TRIP

01-03-2017, 20:37

Tomasz, jo Cie prosza :)))
Mam nadzieję, że nie zabrzmiało to seksistowsko.
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: POWER TRIP

02-03-2017, 16:41

A jednak coś jest w tym POWER TRIP, co każe mi wrócić do tej płyty. Będę działał.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7836
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: POWER TRIP

05-04-2017, 18:31

Jest gdzieś u nas do dostania w ludzkich pieniądzach?
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: POWER TRIP

05-04-2017, 18:47

tomaszm pisze:Jest gdzieś u nas do dostania w ludzkich pieniądzach?
https://www.dodax.pl/muzyka-cd-dvd-winy ... pabir0rwq/" onclick="window.open(this.href);return false;

Koszt całkowity, bo poczta darmowa.
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
ODPOWIEDZ