Panie doktorze, co nowego w grindcorze?

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16135
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Panie doktorze, co nowego w grindcorze?

21-09-2021, 21:36

Ogre pisze:
21-09-2021, 21:21
Nie taki znowu nowy strzał, bo z maja 2021 - ale z pewnością warto
Cadaveric Incubator - drugi album popraprańców z Helsinek.



Kapitalne naparzando!

Do szarpnięcia w SMG:

https://selfmadegod-store.pl/product-po ... is-CD.html
Szukałem po distrach w PL, i dobrze, że się wstrzymałem z zamówieniem u brytola do popołudnia, bo się w magiczny sposób pojawiło w SMG. Brać jak ktoś lubi właśnie deathgrind (w niektórych przypadkach z naleciałościami goreświniakgore), który po Septage, Cadaver Incubator, Sadistic Drive, Pharmacist, Leprophiliac, Caustic Wound, Galvanizer, czy Sick Sinus Syndrome jakoś tam się nienajgorzej prowadzi.
Awatar użytkownika
Harlequin
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10788
Rejestracja: 12-03-2010, 13:38
Lokalizacja: Koko City

Re: Panie doktorze, co nowego w grindcorze?

21-09-2021, 21:40

^^ No dla mnie własnie takie se. Do Sadistic Drive dużo brakuje moim zdaniem.
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16135
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Panie doktorze, co nowego w grindcorze?

21-09-2021, 21:53

^ Mam fazę na kombinacje szybkiego, właściwie skocznego deathgrindu, najlepiej z bulgoczącym wokalem. Te kilka nowych zespołów ożywiło to moje zainteresowanie. Trochę lepszych, trochę gorszych, grunt, że mi akurat po przesycie gruzem dały oddech. A co ciekawe wszystko zaczęło się od Undergang. (Choć najdalej stylistycznie) Np. Teraz inaczej patrzę na ich pierwsze niedoszlifowane materiały. Doszło do tego, że na nowo też odkupiłem klasykę. Ulcerous Phlegm, Pathologist i planuje kupić znów Carcass x 2. Tak mnie wzięło.
Ogre
weteran forumowych bitew
Posty: 1125
Rejestracja: 26-02-2018, 19:47

Re: Panie doktorze, co nowego w grindcorze?

21-09-2021, 21:57

Ascetic pisze:
21-09-2021, 21:53
^ Mam fazę na kombinacje szybkiego, właściwie skocznego deathgrindu, najlepiej z bulgoczącym wokalem. Te kilka nowych zespołów ożywiło to moje zainteresowanie. Trochę lepszych, trochę gorszych, grunt, że mi akurat po przesycie gruzem dały oddech. A co ciekawe wszystko zaczęło się od Undergang. (Choć najdalej stylistycznie) Np. Teraz inaczej patrzę na ich pierwsze niedoszlifowane materiały. Doszło do tego, że na nowo też odkupiłem klasykę. Ulcerous Phlegm, Pathologist i planuje kupić znów Carcass x 2. Tak mnie wzięło.
a to słyszał? może przypasuje

Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16135
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Panie doktorze, co nowego w grindcorze?

21-09-2021, 21:59

Ogre pisze:
21-09-2021, 21:57
Ascetic pisze:
21-09-2021, 21:53
^ Mam fazę na kombinacje szybkiego, właściwie skocznego deathgrindu, najlepiej z bulgoczącym wokalem. Te kilka nowych zespołów ożywiło to moje zainteresowanie. Trochę lepszych, trochę gorszych, grunt, że mi akurat po przesycie gruzem dały oddech. A co ciekawe wszystko zaczęło się od Undergang. (Choć najdalej stylistycznie) Np. Teraz inaczej patrzę na ich pierwsze niedoszlifowane materiały. Doszło do tego, że na nowo też odkupiłem klasykę. Ulcerous Phlegm, Pathologist i planuje kupić znów Carcass x 2. Tak mnie wzięło.
a to słyszał? może przypasuje

A nie słyszał, poslucha. Dzięki.

- Teraz widzę, że to poznański band. Nieźle. -
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: Panie doktorze, co nowego w grindcorze?

30-10-2021, 15:10

Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Awatar użytkownika
mi666l
starszy świeżak
Posty: 23
Rejestracja: 17-02-2018, 17:54
Lokalizacja: Lublin

Re: Panie doktorze, co nowego w grindcorze?

30-10-2021, 17:52

Pacjent pisze:
30-10-2021, 15:10
uwielbiam taką perkę, jakby matce zajumali z kuchni garnki
Awatar użytkownika
iGrinder
postuje jak opętany!
Posty: 584
Rejestracja: 26-02-2018, 18:40
Lokalizacja: South of Heaven

Re: Panie doktorze, co nowego w grindcorze?

05-11-2021, 19:22


Razgruha zawsze Gruha
Bloodlust...
Druglust...
Count Drugula Arise!
patogen
zaczyna szaleć
Posty: 140
Rejestracja: 18-02-2018, 11:47
Lokalizacja: Mielec

Re: Panie doktorze, co nowego w grindcorze?

13-11-2021, 19:44

Ktoś wie gdzie dostanę nowy CD INHUMATE ?
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: Panie doktorze, co nowego w grindcorze?

14-11-2021, 10:03



Coś dla fanów BRUTAL TRUTH.
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14999
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: Panie doktorze, co nowego w grindcorze?

18-11-2021, 19:05




Powiem szczerze, że zaskoczyło mnie to wydawnictwo, bo nie wiedziałem nawet, że panowie z Gutalax szykują się do wydalenia nowego kloca. Zaskoczyli mnie niemal tak samo, jak sraczka - nowy album pojawił się nie wiadomo skąd i znów zapaskudził moje głośniki. Co też pogrywa sobie Gutalax, każdy średnio zorientowany jest w stanie powiedzieć, czas przyjrzeć się ich formie nieco bardziej wnikliwie. Szczerze powiedziawszy, ich ostatnia oznaka życia, czyli split z Spasm jakoś nie przekonał mnie do końca, więc obawiałem się, że kolejny pełniak nie sprosta moim wysublimowanym gustom. I znów zaskoczenie, bo już pierwszy kawałek pokazuje brązowe kły i w zasadzie tak już jest do końca albumu. Co my tu mamy? Oprócz doskonałych introsów, które w zasadzie są tylko zapisem wesołego popierdywania, ewentualnie są fragmentami jakichś czeskich filmów ( w sumie to chciałbym je zobaczyć, mogłoby być ciekawie ), mamy tutaj całe mnóstwo skocznego, czeskiego gore grindu. No mówię wam, te melodie są tak skoczne, że nogi same rwą się do tańca, człowiek czuje się jakby w sobotni wieczór szedł do remizy na tańce, gdzie pod ścianą z głupawymi uśmieszkami dziewczęta pierdząc w majtochy zostawiają na nich brązową kreskę.... Wokale to jak zwykle - od świńskich kwików, poprzez bulgoty wprost z kibla, az po jakieś ryki, growle i piski, które brzmią jakby wokaliście czyścili odbyt szczotką drucianą. Same kompozycje tchną prostotą, wszak wiadomo, że techniczne wygibasy to nie ta bajka. Ta muzyka ma być jak czynność zwana sraniem - człowiek siada na kiblu, trochę pociśnie a reszta to już sama natura załatwi. I tak to właśnie wygląda - jest prosto, skocznie, uroczo, zewsząd unosi się aromat wiejskiej sławojki, słychać bzyczenie much nad klockiem postawionym w trawie, szum wody spuszczanej w kiblu, a czasem nawet szelest liści którymi ktoś podciera sobie dupę w plenerze. Ta muzyka jest tak swojska, tak miła dla ucha, po wysłuchaniu jej człowiekowi jakoś tak lekko się na dupie , to znaczy na duchu robi, jakby właśnie wyszedł z kibla gdzie załatwił sprawę po tygodniowym zatwardzeniu. Nic odkrywczego, nic nowatorskiego, ograne to wszystko do bólu, ale wszystko jest podane z jajem i tym słynnym groove... Tempa raczej średnie, choć kilka szybszych fragmentów także znajdziemy, ale wszystko raczej w klimatach umpa- umpa. Słychać, że skomponowano to z myślą o graniu tego na żywo. A Gutalax w wersji live to zabawa iście przednia - kto nie był niech żałuje. A jeśli chce sobie to wyobrazić, niech zapoda sobie tą płytę i wyczekuje chwili, kiedy panowie przyjadą odetkać miejscowe kible czeskim kretem. Koneserzy będą zadowoleni.
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: Panie doktorze, co nowego w grindcorze?

27-11-2021, 09:50

Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Awatar użytkownika
Bolt
rasowy masterfulowicz
Posty: 2046
Rejestracja: 25-12-2010, 18:32

Re: Panie doktorze, co nowego w grindcorze?

03-02-2022, 11:46

Harlequin pisze:
03-02-2022, 08:25
Stary już jestem, bo najpierw przeczytałem logo jako "Mumakil" :D

A materiał ciekawy, pobadam może dokładniej po pracy.
I was born in this town
Live here my whole life
Probably come to die in this town
Live here my whole life
Never anything to do in this town
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16135
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Panie doktorze, co nowego w grindcorze?

08-02-2022, 19:48

Bodyrot, w rękach, członka Autopsy.



Jakiż ma to terrorizerowaty suw do przodu. Po trupach.


W tym roku nic mocniejszego, w sensie, lepiej zagranego w d-g-g nie znajdziecie. 7 minet wiatru w resztkach włosów. Na tanecznie.


TOP.

-------------------------------------------------------------------------------------------
Jak w d-g, g-d, czy g-g wieje zapleśniałym i zwiędłym hujem, zjadanie własnego ogona, a nawet gówna - to norma, to, to nie jest bez życia, a może jest z życiem. HWG.


Będzie prane.
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14999
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: Panie doktorze, co nowego w grindcorze?

10-02-2022, 21:10

Doskonały strzał, kolego Ascetic!

Taki grind to ja lubię. Proste riffy, ale mające w sobie to coś, co porwie słuchacza, intensywna jazda bez trzymanki z dwoma wokalami i gęstą sekcją rytmiczną. Brzmienie klarowne, słychać że panowie raczej nie ślęczeli nad każdym dźwiękiem pół dnia, a cała sesja trwała może dwa dni. Budżet pewnie był trochę wyższy od spodziewanych profitów, ale w takiej muzyce takie granie od serca, prosto spod pachy, bez ogladania się na trendy i marudzenie niezadowolonych krytyków którzy słyszeli już wszystko, ceni się najbardziej. Skojarzenia z Terrorizer trafne, aczkolwiek ja dodałbym tutaj jeszcze Insect Warfre czy Death toll 80K ( choć ten drugi może ciut mniej ) - w każdym razie takie skojarzenia to zaszczyt moim zdaniem.

Czy w tym roku nie usłyszymy już nic lepszego? Dopiero jesteśmy na początku więc któż to wie... Ja bym sobie życzył więcej takich dźwięków, bo coś czuję ostatnio głód na takie granie. Czuje się jakbym powoli, w chuj powoli wychodził z długiego, ciemnego tunelu a taka muzyka to niczym światełko pokazujące, że jest gdzieś jego wylot.

Będzie słuchane. Choć materiał krótki, ale zawsze można go sobie puścić ze siedem razy pod rząd.
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16135
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Panie doktorze, co nowego w grindcorze?

10-02-2022, 21:25

Tak wiem. Świetna rzecz, których za wiele niestety w grajndzie nie ma. Co do IW, zestawię sobie. Tak z głowy nie potrafię odnaleźć inspiracji.
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: Panie doktorze, co nowego w grindcorze?

18-02-2022, 19:47

Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14999
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: Panie doktorze, co nowego w grindcorze?

18-02-2022, 20:00

patogen pisze:
13-11-2021, 19:44
Ktoś wie gdzie dostanę nowy CD INHUMATE ?
Szukam i na razie nie widzę, ale jakby ktoś zobaczył, to niech da znać.
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: Panie doktorze, co nowego w grindcorze?

18-02-2022, 20:26

Nasum pisze:
18-02-2022, 20:00
patogen pisze:
13-11-2021, 19:44
Ktoś wie gdzie dostanę nowy CD INHUMATE ?
Szukam i na razie nie widzę, ale jakby ktoś zobaczył, to niech da znać.
Pytanie z innej beczki: w latach 90-tych INHUMATE zapowiedzieli tytuły wszystkich swoich albumów i "Eternal Life" miał być ostatni. Ktoś zna temat?
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
ODPOWIEDZ