Panie doktorze, co nowego w grindcorze?

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: ultravox, Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed

ODPOWIEDZ
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Panie doktorze, co nowego w grindcorze?

05-10-2012, 18:20

Wiadomo, że wydanie albumu Napalm Death zwykle załatwia sprawę podsumowań sceny grindcore'owej (zaliczam tu różne "mieszanki" gc z crustem, d-beat czy goregrind) w danym roku, ale poza "Utilitarian" wyszło w tym temacie parę udanych materiałów, że wspomnę płyty Phobii czy Afgrund. Świetne materiały zapowiadają Pig Destroyer i Squash Bowels. A poza tym:

UNREST "Lake of Misery"
http://unrestcrust.bandcamp.com/album/lake-of-misery

IRONHORSE "Dragged Down A Dead End Path"


P.O.O.R. "Extinction of Trust"


NOISEAR "Turbulent Resurgence"


INTERNAL DAMAGE "Age of Violence"
Ostatnio zmieniony 05-03-2014, 17:02 przez Pacjent, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Awatar użytkownika
megawat
weteran forumowych bitew
Posty: 1354
Rejestracja: 24-08-2010, 12:12
Lokalizacja: mathplanet

Re: Panie Doktorze, co nowego w grindcorze?

06-10-2012, 14:27

Bardzo chcę posłuchać nowego Noisear bo dwie ostatnie płytki to taka klasa, że ja pierdolę.
"Funkcjonariusze po wstępnych oględzinach poćwiartowanych i nagich zwłok stwierdzili, że morderca musiał być szczególnym zboczeńcem".
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: Panie Doktorze, co nowego w grindcorze?

07-10-2012, 11:26

FUBAR "Lead Us to War"
http://fubar.bandcamp.com/releases

SUFFERING MIND "Gates of Suffering"


SKULLHOG "The Devil Dead"


THE KILL "Make 'em Suffer"


NASHGUL ze splitu z Malpractice Insurance:
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Awatar użytkownika
antek_cryst
postuje jak opętany!
Posty: 571
Rejestracja: 25-02-2011, 23:01
Lokalizacja: stolnica

Re: Panie Doktorze, co nowego w grindcorze?

08-10-2012, 12:15

warto wspomnieć ostatnie Murder Construct, bo to kawałek niezłego hałasu
uważam, że cudownie być pijanym. Nawet chyba lepiej niż oświeconym.
Stygmat
zaczyna szaleć
Posty: 257
Rejestracja: 27-06-2004, 08:22
Lokalizacja: Lublin

Re: Panie Doktorze, co nowego w grindcorze?

08-10-2012, 13:32

średnio mi podszedł ten murder construct, bardzo lubię cattle decapitation i spodziewałem się wpierdolu aż miło, a dostałem fpierdol aż nie miło :)
Awatar użytkownika
antek_cryst
postuje jak opętany!
Posty: 571
Rejestracja: 25-02-2011, 23:01
Lokalizacja: stolnica

Re: Panie Doktorze, co nowego w grindcorze?

08-10-2012, 14:04

O właśnie, przypomniał pan o Cattle Decapitation.
Ostatnia płyta jakoś nie zrobiła kariery na masterfulu, a u mnie to dość regularny gość na słuchawkach.
uważam, że cudownie być pijanym. Nawet chyba lepiej niż oświeconym.
Awatar użytkownika
Kurt
rasowy masterfulowicz
Posty: 3179
Rejestracja: 24-12-2010, 15:54
Lokalizacja: Łódź

Re: Panie Doktorze, co nowego w grindcorze?

08-10-2012, 14:07

A ta ostatnia płyta to grindcore'owa jest? Więcej tam napinania muskułów, spod playlist Headcrab'a niż solidnego grindocore'a, jak sądzę. A przy tym ostatnia płyta jest dość przeciętna - a momentami wkurzająca; poprzednia była ciekawsza.
The madness and the damage done.
Awatar użytkownika
Grindead
postuje jak opętany!
Posty: 654
Rejestracja: 03-01-2003, 15:03

Re: Panie Doktorze, co nowego w grindcorze?

08-10-2012, 15:22

Mocno mi sie podoba tegoroczna plyta PHOBIA - "Remnants of Filth"

Tu kawalki KILL THE CLIENT z nowego splitu z Feastem: http://killtheclient12split.bandcamp.com/

Bardzo czekam na nowy NOISEAR.

Fajnie zapierdala SIX BREW BANTHA, szczegolnie na pelnej plytce, polecam - http://sixbrewbantha.bandcamp.com/
some additional disfigurement... some additional disfigurement... some additional disfigurement...
Awatar użytkownika
antek_cryst
postuje jak opętany!
Posty: 571
Rejestracja: 25-02-2011, 23:01
Lokalizacja: stolnica

Re: Panie Doktorze, co nowego w grindcorze?

08-10-2012, 15:28

Kurt pisze:A ta ostatnia płyta to grindcore'owa jest? Więcej tam napinania muskułów, spod playlist Headcrab'a niż solidnego grindocore'a, jak sądzę. A przy tym ostatnia płyta jest dość przeciętna - a momentami wkurzająca; poprzednia była ciekawsza.
O widzisz, mi znowu ich poprzednie dokonania wchodzą tak se, a nówka bez popitki.
A czy to grind? Na pewno nie kanoniczny, ale trzymając się "czystej grindowej formy" trzebaby pożegnać Pig Destroyera, Agoraphobic Nosebleed, Cephalic Carnage... Troche to w rozkroku takie - ni to grind, ni to death - ale jak już miałbym to szufladkować to w moim odczuciu bliżej tu do grindowego szaleństwa niż deathowego wyrachowania
uważam, że cudownie być pijanym. Nawet chyba lepiej niż oświeconym.
Awatar użytkownika
Kurt
rasowy masterfulowicz
Posty: 3179
Rejestracja: 24-12-2010, 15:54
Lokalizacja: Łódź

Re: Panie Doktorze, co nowego w grindcorze?

08-10-2012, 18:54

Jak najbardziej, to (Pig Destroyer, etc.) już grindcore nie jest, jak dla mnie ;) Ale nie ma się co sprzeczać (chyba) o semantykę.
The madness and the damage done.
Awatar użytkownika
Grindead
postuje jak opętany!
Posty: 654
Rejestracja: 03-01-2003, 15:03

Re: Panie Doktorze, co nowego w grindcorze?

08-10-2012, 19:00

Wlasnie ukradlem z interneta nowe Noisear i Pig Destroyer, a mial byc taki spokojny wieczor...
some additional disfigurement... some additional disfigurement... some additional disfigurement...
Awatar użytkownika
Godplayer
postuje jak opętany!
Posty: 624
Rejestracja: 03-11-2011, 20:52

Re: Panie Doktorze, co nowego w grindcorze?

08-10-2012, 21:34

Z wymienionych najbardziej czekam na nówki Pig Destroyer , Noisear i The Kill . Dwa ostatnie znajdą się jeszcze na splicie z Antigamą , podobno jeszcze w tym roku . No i jest jeszcze świeży split Noisear z Department of Correction > http://www.discogs.com/Noisear-Departme ... ter/472219 . Nie do konca grind , ale jak jest w składzie Sharp to warto sprawdzić mcd Primate > . Co jeszcze ... fajny splicor Napalm Death / Converge . Mocna rzecz ! No i kurwa , nie ma co owijać w bawełnę , najbardziej to czekam na jakąś zabojczę epkę od Brutal Truth :) Nowy Venomous Concept też by się przydał .
Nie nowe , ale w tym roku wyszła zajebista kompilacja Warsore . Na dwóch CD w chuj niszczącego rozpierdolu > http://www.discogs.com/Warsore-Violent- ... se/3492459 . U Karola leżało , ja mam :)
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14953
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: Panie Doktorze, co nowego w grindcorze?

08-10-2012, 23:34

Ja czekam na najnowsze dzieło żabojadów z Inhumate, Sublime Cadaveric Decomposition i polski akcent, mianowicie Exit Wounds, nie wiem czy jeszcze nawet działają, ale zajebiście byłoby usłyszeć coś nowego z ich strony. No i finowie z Death Toll 80K mogliby coś zakurwić, podejrzewam że ich najnowszy materiał zdmuchnie kilka głów!
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: Panie Doktorze, co nowego w grindcorze?

09-10-2012, 17:01

Inhumate i Sublime Cadaveric Decomposition pewnie coś jeszcze wydadzą, ale Exit Wounds raczej nie. Zespół nie istnieje. Death Toll 80K zapowiadają na ten rok split z Positive Bastards.
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14953
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: Panie Doktorze, co nowego w grindcorze?

09-10-2012, 23:22

Szkoda Exit Wounds, srogo sobie poczynali, miło sie kaleczyło przy tym uszy. DT80K chętnie usłyszę, jeśli dowiesz się kiedy to konkretnie ma wyjść to daj znać, albo tutaj, albo w temacie im poświęconym.
Awatar użytkownika
Lykantrop
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8015
Rejestracja: 23-12-2009, 17:51

Re: Panie Doktorze, co nowego w grindcorze?

09-10-2012, 23:31

Pacjent pisze:Inhumate i Sublime Cadaveric Decomposition pewnie coś jeszcze wydadzą, ale Exit Wounds raczej nie. Zespół nie istnieje. Death Toll 80K zapowiadają na ten rok split z Positive Bastards.
Te żabojady jeszcze istnieją? Kurwa, kolesie muszą już być chyba pod 50tkę, bo jak gadałem w 2001 r. na Obscene z kolesiem z tej kapeli to wtedy miał już 38 :) Swoją drogą, chociaż z grindcorem mi nigdy po drodze nie było, ale ichnie "Growth" swojego czasu mi się bardzo podobało.
Only pierwsze bicia are real!
manieczki pisze:Proszę tutaj pana lykantropa nie denerwować dzisiaj już, bo wypił 5(pięć) piwek, d.o.k.u.r.w.i.l wor metalem i cisnienie jego wynosi tera 150/95
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14953
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: Panie Doktorze, co nowego w grindcorze?

09-10-2012, 23:56

Wedle zamiarów zostało im jeszcze do nagrania trzy albumy, aby urzeczywistnić swój koncept, jeszcze nie słyszałem żeby odpuścili, w tamtym roku bodajże wyszedł jakiś ich split. szczerze powiedziawszy, to ostatnio trochę się obijają, ale jak już nagrają płytę, to rzeczywiście trzeba zbierać szczękę z podłogi. Ich ostatni wyziew to kawał brutalnej muzy, która powinna Ci przypaść do gustu, skoro "Growth" tak wysoko oceniasz. Poza tym grali na Obscene w 2011, więc mają się całkiem dobrze.

Inna sprawa jest z SCD - istnieją, liczę na dobry powrót do formy z pierwszych dwóch płyt, bo ich trzeci długograj mimo że słaby nie jest, to jednak pozostawił dość spory niedosyt. Najlepszy jest ich split z Rot, płytka rozdupca po latach tak samo jak w chwili premiery.
Awatar użytkownika
antek_cryst
postuje jak opętany!
Posty: 571
Rejestracja: 25-02-2011, 23:01
Lokalizacja: stolnica

Re: Panie Doktorze, co nowego w grindcorze?

10-10-2012, 09:15

Nasum pisze:DT80K chętnie usłyszę, jeśli dowiesz się kiedy to konkretnie ma wyjść to daj znać, albo tutaj, albo w temacie im poświęconym.
http://www.metal-archives.com/albums/De ... rds/348782

daty nie ma, ale rok podają 2012 - ty.
To ja już wiem, co będzie moją płytą roku :)
uważam, że cudownie być pijanym. Nawet chyba lepiej niż oświeconym.
Awatar użytkownika
Adrian696
zahartowany metalizator
Posty: 3562
Rejestracja: 22-06-2007, 20:44

Re: Panie Doktorze, co nowego w grindcorze?

10-10-2012, 09:22

mi w sumie Grind powiewa od bardzo dawna - klasykow kocham, ale z nowych rzeczy to nic mnie nie kreci

aaa jedna z ulubionych moich kapel jest EXIT-13 - uwialbiam
Drone pisze:Dla mnie (dla mnie!) pozostajesz zjebem i oficjalnie wciągam cię na listę wrogów.
Stygmat
zaczyna szaleć
Posty: 257
Rejestracja: 27-06-2004, 08:22
Lokalizacja: Lublin

Re: Panie Doktorze, co nowego w grindcorze?

10-10-2012, 09:58

a D/Compose to łupie jeszcze ?

Szczekam również na nówki Ahumado Granujo, Haemorrhage, jakby Dead Infection z Jarem jeszcze coś nagrało byłoby błogo.
ODPOWIEDZ