OPPROBRIUM (INCUBUS)

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
helpme
weteran forumowych bitew
Posty: 1973
Rejestracja: 30-04-2019, 07:55

Re: OPPROBRIUM (INCUBUS)

14-04-2020, 15:21

Ok, widzę. Cała płyta w wersji demo.
Wznowienia z bonusami temat rzeka, z reguły są to kuriozalne pomysły.
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: OPPROBRIUM (INCUBUS)

14-04-2020, 16:21

Dla mnie bonusy to jakiś absurd. Jeszcze przełknę jakiś dodatkowy kawałek z tej samej sesji (Limbonic Art), ale dodawanie całych demosów z gówno-brzmieniem to jakieś kuriozum.
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
devastator77
zahartowany metalizator
Posty: 6639
Rejestracja: 04-09-2016, 10:26

Re: OPPROBRIUM (INCUBUS)

14-04-2020, 16:25

nicram pisze:Dla mnie bonusy to jakiś absurd. Jeszcze przełknę jakiś dodatkowy kawałek z tej samej sesji (Limbonic Art), ale dodawanie całych demosów z gówno-brzmieniem to jakieś kuriozum.
Pełna zgoda
Kogo ty we mnie
wszystkimi dziennie
nocami straszysz?
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: OPPROBRIUM (INCUBUS)

14-04-2020, 16:30

nicram pisze:Dla mnie bonusy to jakiś absurd. Jeszcze przełknę jakiś dodatkowy kawałek z tej samej sesji (Limbonic Art), ale dodawanie całych demosów z gówno-brzmieniem to jakieś kuriozum.
Co powiesz na dodanie całego dema, które ma konkretne brzmienie, nieosiągalne na innych nośnikach (kaseta) i w sieci?
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: OPPROBRIUM (INCUBUS)

14-04-2020, 16:37

Jestem przeciwny. Takie demo można sobie spokojnie wydać na CD. Wiele zespołów tak robiło i robi nadal. Dobrym przykładem jak bardzo jest to zjebany pomysł było dołączenie tego cichego pierda do płyty Vile Apparition.
all the monsters will break your heart
helpme
weteran forumowych bitew
Posty: 1973
Rejestracja: 30-04-2019, 07:55

Re: OPPROBRIUM (INCUBUS)

14-04-2020, 17:08

No właśnie, przykładów cała masa. Te bonusy po prostu rozbijają pewien koncept jakim z reguły jest album.
Tak już na marginesie - akurat dzisiaj zerknąłem na "Blood Oath" pod kątem ewentualnego zakupu i zaskoczyło mnie, że już na pierwotnym wydaniu są dwa dodatki - demo i wersja instrumentalna numerów z tej właśnie płyty. O co tutaj chodzi?!
Z reedycją "Spheres" z Hammerheart też dziwna sprawa - kiedyś tam posłuchałem dosłownie kilkunastu sekund z ciekawości, co niby miałbym zyskać dzięki temu drugiemu dyskowi i chyba bym stracił dobry humor na zawsze przez te niedorobione wersje kawałków. Po prostu szkoda surowca na takie coś.
Do listy dopisałbym też "Odium" z 2014 r. i bonusowe dwa kawałki z dwóch różnych koncertów w 2011 r. W jakim celu? To niby jakieś ponadczasowe wykonania?
Reasumując w delikatny sposób - też jestem mocno sceptyczny wobec takich "upiększających", "ulepszających", "wzbogacających" zabiegów.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14273
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: OPPROBRIUM (INCUBUS)

14-04-2020, 17:54

nicram pisze:Jestem przeciwny. Takie demo można sobie spokojnie wydać na CD. Wiele zespołów tak robiło i robi nadal. Dobrym przykładem jak bardzo jest to zjebany pomysł było dołączenie tego cichego pierda do płyty Vile Apparition.
tylko po co płacić 2 razy ? jeśli bonusem jest demo dobrej jakości to ja bardzo chętnie przygarne takiego bonusa
jeśli to jakieś kawałki na żywo, instrumentale albo demówki z piwnicy gdzie gówno słychać to wtedy zgoda
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15054
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: OPPROBRIUM (INCUBUS)

14-04-2020, 17:57

Winyl na całe szczęscie jest pozbawiony bonusów. Szkoda że nie z logiem Incubus, ale to już jestem w stanie przeboleć.
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: OPPROBRIUM (INCUBUS)

14-04-2020, 18:09

Najgorszymi reedycjami są podwójne, czy nawet potrójne CD Death z Relapse z jakimiś pierdami Chucka z różnych garaży i sal prób.
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10146
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: OPPROBRIUM (INCUBUS)

14-04-2020, 19:39

Pacjent pisze:Najgorszymi reedycjami są podwójne, czy nawet potrójne CD Death z Relapse z jakimiś pierdami Chucka z różnych garaży i sal prób.
Przede wszystkim wydania Death są niepotrzebnie remasterowane.

A dodatki, gdy są na drugim dysku mi nie przeszkadzają, nie lubię jak dodaje się dwa czy trzy utwory demo do normalnego wydania.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15054
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: OPPROBRIUM (INCUBUS)

14-04-2020, 22:15

Jeśli chodzi o taką reedycję jak zrobił Death, to mogę kupować. Dostajesz płytę która nie ma żadnych dodatków, jest w takiej formie w jaką ją zarejestrowano, na drugim cd masz coś ekstra. Słuchać nie musisz.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10146
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: OPPROBRIUM (INCUBUS)

14-04-2020, 22:26

Nasum pisze:Jeśli chodzi o taką reedycję jak zrobił Death, to mogę kupować. Dostajesz płytę która nie ma żadnych dodatków, jest w takiej formie w jaką ją zarejestrowano, na drugim cd masz coś ekstra. Słuchać nie musisz.

Reedki są ok, nawet mam jedną 2 x cd,
mi chodzi o remastery z bonusami.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14273
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: OPPROBRIUM (INCUBUS)

14-04-2020, 22:35

to demo Incubus jest gdzieś dostepne ? bo na yt chyba nie ma
Medard pisze:
Nasum pisze:Jeśli chodzi o taką reedycję jak zrobił Death, to mogę kupować. Dostajesz płytę która nie ma żadnych dodatków, jest w takiej formie w jaką ją zarejestrowano, na drugim cd masz coś ekstra. Słuchać nie musisz.

Reedki są ok, nawet mam jedną 2 x cd,
mi chodzi o remastery z bonusami.
no przecież to są właśnie remastery z bonusami na osobnym cd nie licząc Human (i Symbolic) gdzie jest cover Kiss ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15054
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: OPPROBRIUM (INCUBUS)

14-04-2020, 22:45

Poczekam, może panowie z Fallen Temple będą mieć winyle Opprobrium, to bym się zaopatrzył.
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Re: OPPROBRIUM (INCUBUS)

14-04-2020, 23:03

Żułek pisze:to demo Incubus jest gdzieś dostepne ? bo na na YT chyba nie ma
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=sdtEVChE5Sw&app=desktop[/youtube]
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14273
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: OPPROBRIUM (INCUBUS)

15-04-2020, 00:02

to nie to demo ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10146
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: OPPROBRIUM (INCUBUS)

15-04-2020, 00:05

Żułek pisze:to demo Incubus jest gdzieś dostepne ? bo na yt chyba nie ma
Medard pisze:
Nasum pisze:Jeśli chodzi o taką reedycję jak zrobił Death, to mogę kupować. Dostajesz płytę która nie ma żadnych dodatków, jest w takiej formie w jaką ją zarejestrowano, na drugim cd masz coś ekstra. Słuchać nie musisz.

Reedki są ok, nawet mam jedną 2 x cd,
mi chodzi o remastery z bonusami.
no przecież to są właśnie remastery z bonusami na osobnym cd nie licząc Human (i Symbolic) gdzie jest cover Kiss ;)
Dokładnie, 2xcd to remasterowane wydania Relapse które omijam.
Mam jedynie remasterowane The Sound Of Perseverance z dodanymi demami na drugiej płycie, nie jest to digi, to niech sobie zostanie.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14273
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: OPPROBRIUM (INCUBUS)

03-05-2020, 18:48

i jest demówka

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=vvI-OII6dJo[/youtube]
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
sisterhood
postuje jak opętany!
Posty: 358
Rejestracja: 21-12-2010, 16:26

Re: OPPROBRIUM (INCUBUS)

20-02-2022, 19:44

Panowie, pytanie dotyczące bardziej Incubus. Kiedyś czytałem, że Brutal nie ma już praw do wydania debiutu pod szyldem Incubus, po czym znajduję coś takiego

https://www.discogs.com/release/2131660 ... Temptation

Czy to pełny legal, czy może na zasadzie "nie mamy praw ale i tak sobie wydamy"?

Wydanie w plastiku, a mam digi sprzed lat.
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: OPPROBRIUM (INCUBUS)

17-05-2022, 06:09

Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
ODPOWIEDZ