KJELD

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

KJELD

03-04-2012, 15:35

Takie logo mógł wysmarować im tylko imć Szpajdel:
Obrazek
Holenderski KJELD (nie mylić z innym, także z kraju tulipanów) nagrał tylko jeden materiał (choć zespół istnieje od 2003 roku). W dodatku materiał jest dość krótki - niespełna 18 minutowy, a De Tiid hâldt gjin Skoft to jego tajemniczy tytuł. Okładka wygląda tak:
Obrazek
Dwa rozbudowane utwory black metalu środka, dość przystępnego. Słychać jakieś reminiscencje Enthroned, Marduk i bliżej niescharakteryzowanej Norwegii. Zwróciłem uwagę na zajebistą perkusję, choć reszta także znakomita. Pierwszy odsłuch nie zrobił na mnie dużego wrażenia, ale po prawdzie od trzech dni płyty nie wyjmowałem z odtwarzacza, bo tak mi się spodobało. To świetny wynik, biorąc pod uwagę, że płytkę wziąłem jako przystawkę do większego dania, a jedynym kryterium jakim się kierowałem była ładna nazwa. :-D
Linki do zapoznania: oraz

Pewnie zaraz przyjdzie Lykantrop i zjebie...:-)
all the monsters will break your heart
DCI Hunt

Re: KJELD

03-04-2012, 16:33

Żadnego Marduk czy Enthroned w tym nie słyszę. To raczej klimatyczne granie mocno inspirowane starszą Skandynawią, ale brzmiące bardziej współcześnie. Blasty średnio mi pasują, bo znacznie lepiej gada to w średnich tempach, ale całościowo te dwa kawałki daja rade.
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: KJELD

11-07-2014, 21:19

http://www.masterful-magazine.com/newsy ... &id=348856" onclick="window.open(this.href);return false; BDB news. Bałem się, że ten znakomity band gdzieś przepadł.

A kto nie zna może posłuchać poprzedniego materiału tutaj: " onclick="window.open(this.href);return false;
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
jesusatan
weteran forumowych bitew
Posty: 1826
Rejestracja: 11-12-2013, 21:11

Re: KJELD

16-01-2021, 21:02

Alez to jest fantastyczny zespol. Znam od wczoraj (haha!), nowa plyte przesluchalem dotychczas 10 razy i jestem na lopatkach. W ciemno zlapalem ostatnia sztuke debiutu w Garazelu. Kto nie zna niechaj sprawdza, bo kurwa warto jak chuj!
Awatar użytkownika
jesusatan
weteran forumowych bitew
Posty: 1826
Rejestracja: 11-12-2013, 21:11

Re: KJELD

17-01-2021, 11:13

No to kilka słów o nowej płycie:

https://arrundergroundmetal.blogspot.co ... fstan.html

knaar
rasowy masterfulowicz
Posty: 2695
Rejestracja: 05-04-2005, 22:53

Re: KJELD

31-07-2021, 16:50

Jezusoszatanie masz rację. Właśnie słucham Ôfstân i jestem pod dużym wrażeniem.
ODPOWIEDZ