NOCTURNUS

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Gore_Obsessed, ultravox, Heretyk, Nasum, Sybir

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
535

Re: NOCTURNUS

09-07-2019, 19:47

Ja mam zdecydowanie gorsze podejrzenie. Mam wrażenie że pan Bartosz nie słuchał The Key.
Awatar użytkownika
Wacław
rasowy masterfulowicz
Posty: 2904
Rejestracja: 04-08-2018, 08:37

Re: NOCTURNUS

09-07-2019, 19:53

535 pisze:Ja mam zdecydowanie gorsze podejrzenie. Mam wrażenie że pan Bartosz nie słuchał The Key.
ja słuchałem i uważam, że Pan Bartosz jest rozwinięty a nie niedorozwinięty. dodatkowo jest anty-mamoniem. imponuje mi. chciałbym zostać jego znajomym na fejsbuczku. jak ktoś ma go wśród znajomych to proszę o kontakt do Pana Bartosza. dziękuje.
Awatar użytkownika
ultravox
zahartowany metalizator
Posty: 5081
Rejestracja: 31-08-2006, 23:09

Re: NOCTURNUS

09-07-2019, 20:06

Tak widzę tę dyskusję:

GŁOS 1: Ale zajebista zupa pomidorowa, taką samą babcia robiła 20 lat temu!

GŁOS 2: Właśnie, że chujowa, bo ja nie nie chcę jeść tego, co 20 lat temu. Zrobiłaby babcia zupę pomidorową z ogórków lepiej.

GŁOS 3: Jesteś pierdolnięty, jeśli nie lubisz zupy pomidorowej.

GŁOS 4: Własnie, że zajebiście odważny i szacun za to, że odważył się powiedzieć, że nie lubi pomidorowej.
Awatar użytkownika
Wacław
rasowy masterfulowicz
Posty: 2904
Rejestracja: 04-08-2018, 08:37

Re: NOCTURNUS

09-07-2019, 20:13

ultravox pisze:Tak widzę tę dyskusję:

GŁOS 1: Ale zajebista zupa pomidorowa, taką sama babcia robiła 20 lat temu!

GŁOS 2: Właśnie, że chujowa, bo ja nie nie chcę jeść tego, co 20 lat temu. Zrobiłaby babcia zupę pomidorową z ogórków lepiej.

GŁOS 3: Jesteś pierdolnięty, jeśli nie lubisz zupy pomidorowej.

GŁOS 4: Własnie, że zajebiście odważny i szacun za to, że odważył się powiedzieć, że nie lubi pomidorowej.
jakoś tak.
ale, wybierasz bramkę numer 4? wybierasz ? dobra. nieważne. wybierasz. i tyle. tyle2, że trzeba być srogo jebnietym, żeby nie lubić pomidorowej. opierniczyłbym. tu i teraz.
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: NOCTURNUS

09-07-2019, 20:22

AroHien pisze:Ten Noise mag. to zakład pracy chronionej? Bo autor tej recenzji jest wyraznie umysłowo niedorozwinięty.
Podejrzewam, że przesłuchał po łebkach, a że kol. z redakcji zjechał tę płytę w podobnym tonie na fb., to wynik recenzji mógł być tylko jeden.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
Wacław
rasowy masterfulowicz
Posty: 2904
Rejestracja: 04-08-2018, 08:37

Re: NOCTURNUS

09-07-2019, 20:26

Drone pisze:
AroHien pisze:Ten Noise mag. to zakład pracy chronionej? Bo autor tej recenzji jest wyraznie umysłowo niedorozwinięty.
Podejrzewam, że przesłuchał po łebkach, a że kol. z redakcji zjechał tę płytę w podobnym tonie na fb., to wynik recenzji mógł być tylko jeden.

no tak. przesłuchał po łebkach, bo jak się nie składa z oceną kilku speców od wszystkiego z MMF - to tak musi być. nie ma innej opcji. brawo. mocna faszystowska logika. propsuje.
Awatar użytkownika
AroHien
rasowy masterfulowicz
Posty: 2270
Rejestracja: 18-06-2007, 19:35

Re: NOCTURNUS

09-07-2019, 20:44

Drone pisze:
AroHien pisze:Ten Noise mag. to zakład pracy chronionej? Bo autor tej recenzji jest wyraznie umysłowo niedorozwinięty.
Podejrzewam, że przesłuchał po łebkach, a że kol. z redakcji zjechał tę płytę w podobnym tonie na fb., to wynik recenzji mógł być tylko jeden.
Ta recenzja jest tak napisana jakby wogóle jej nie słuchał a ktoś mu ją opowiedział ;)
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: NOCTURNUS

10-07-2019, 08:09

Wacław pisze: Bartosz. nie znam cie człowieku i nie chce poznać, ale jedno wiedz na pewno. masz Ty jaja. spore jak domniemam. szanuję. choć z tym klawikordem to, żeś przegiął. a reszta to racja.
Nom, potęga. Gdyby jeszcze tak "The Key" zjebał w recenzji to już w ogóle bycze jajca ze stali i szacun na wszystkich dzielniach świata.
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
Awatar użytkownika
Wacław
rasowy masterfulowicz
Posty: 2904
Rejestracja: 04-08-2018, 08:37

Re: NOCTURNUS

10-07-2019, 08:56

Plagueis pisze:
Wacław pisze: Bartosz. nie znam cie człowieku i nie chce poznać, ale jedno wiedz na pewno. masz Ty jaja. spore jak domniemam. szanuję. choć z tym klawikordem to, żeś przegiął. a reszta to racja.
Nom, potęga. Gdyby jeszcze tak "The Key" zjebał w recenzji to już w ogóle bycze jajca ze stali i szacun na wszystkich dzielniach świata.
tu akurat by mu się skurczyły do wielkości twojego <tarammm> (znów będzie, że cham i prostak, a tu się teraz tutaj zrobiło swetrowo-filozoficznie und "ę"/"ą" to będzie tylko "tarammm").

mógłbym napisać, że thekey na owy czas to i tamto, ale to tyle razy napisane zostało, że wiadomix. tyle, że my nie mówimy o owym-tamtym-zaszłym-przeszłym-doszłym czasie mój ty ...
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: NOCTURNUS

10-07-2019, 10:19

Wacław pisze:
tu akurat by mu się skurczyły do wielkości twojego <tarammm> (znów będzie, że cham i prostak, a tu się teraz tutaj zrobiło swetrowo-filozoficznie und "ę"/"ą" to będzie tylko "tarammm").
Miało być śmiesznie, a wyszło jak zwykle. :)
Wacław pisze:mógłbym napisać, że thekey na owy czas to i tamto, ale to tyle razy napisane zostało, że wiadomix. tyle, że my nie mówimy o owym-tamtym-zaszłym-przeszłym-doszłym czasie mój ty ...
Tyle tylko, że "Paradox" to totalny powrót do czasów debiutu, a takie coś do tej pory nie miało jeszcze miejsca na scenie, więc choćby z tego powodu warto powstrzymać wypisywanie głupot na temat tej płyty. Niektórzy jednak lubią wchodzić w tematy, w których nie mają nic do powiedzenia, za to pierwsi są do rzucania gównem we wszystkie strony...
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
Awatar użytkownika
Wacław
rasowy masterfulowicz
Posty: 2904
Rejestracja: 04-08-2018, 08:37

Re: NOCTURNUS

10-07-2019, 10:32

Plagueis pisze: Tyle tylko, że "Paradox" to totalny powrót do czasów debiutu, a takie coś do tej pory nie miało jeszcze miejsca na scenie, więc choćby z tego powodu warto powstrzymać wypisywanie głupot na temat tej płyty. Niektórzy jednak lubią wchodzić w tematy, w których nie mają nic do powiedzenia, za to pierwsi są do rzucania gównem we wszystkie strony...

oooo. tylko się nie zesraj na rzadko ;-)
sobie wyciągnę jedno zdanie: "Tyle tylko, że "Paradox" to totalny powrót do czasów debiutu, a takie coś do tej pory nie miało jeszcze miejsca na scenie, więc choćby z tego powodu warto powstrzymać wypisywanie głupot na temat tej płyty" - a to niby dlaczego? bo kolejny zawodnik z kijem w dupsku tak napisał? hehe ;-) jasne. kolejny co nie znosi słowa sprzeciwu i wyrażenie opinii sprowadza do gadania głupot. standard ;_) widzisz. dla mnie dla odmiany twoja argumentacja jest z dupy na ten przykład.bo? bo im się udało podskoczyć do poprzeczki thekey, omsknąć się o nią, a później jebnąć na garba to nie jest dla mnie powód do zachwytów. i co? dla ciebie gówno. tak jak dla mnie twoja argumentacja tak samo gówniano śmierdzi. bo może wolę świeżynki typu fetid, malignant altar, charnel altar, czy cerebral rot, nie wymieniając kolejnych?. hę> ? twoja mojszość jest jest bardziej mojsza. a takiego huja ;-) o takiego ;-)

a tak w ogóle i szczególe może takie powroty są potrzebne wąskiej grupie, a ja do nie nie należę? hę? może to żerowanie na sentymentach? hę? może jesteś dymany? hę? hę? hę?

a co do tych powrotów, co tak jak wyżej jest debilnym argumentem to jak się wypowiada kategoryczne opinie to trzeba wcześniej zestawić je z innymi powrotami. jakiś on wyjątkowy to według mnie nie jest. to tak na marginesie.



poza tym chciałem być miły pajacu. a te kilkudniowe podśmiechujki > to wiesz. cfaniaczku ;-)

a teraz roluj trawę i spadówa do .... zresztą wiesz do kogo.


a i jeszcze jedno. im bardziej ludzie się tu starzeją tym mniej kurwa dystansu. ja pierdole. ruszony majestat Nocurnus. Darksrome. o kurwa. poważna sprawa. rili? idźcie w huj z takim podejściem ;-)
Ostatnio zmieniony 10-07-2019, 10:37 przez Wacław, łącznie zmieniany 1 raz.
535

Re: NOCTURNUS

10-07-2019, 10:36

No jeżeli mamy tutaj totalny powrót do the key to moim zdaniem jest on nieudany. I w tej sytuacji pan Bartosz nie mija się z prawdą. I oto staję w szpagacie, bo recenzja jest do dupy, ale jednocześnie z głównym wnioskiem się zgadzam.
Awatar użytkownika
Wacław
rasowy masterfulowicz
Posty: 2904
Rejestracja: 04-08-2018, 08:37

Re: NOCTURNUS

10-07-2019, 10:42

535 pisze:No jeżeli mamy tutaj totalny powrót do the key to moim zdaniem jest on nieudany. I w tej sytuacji pan Bartosz nie mija się z prawdą. I oto staję w szpagacie, bo recenzja jest do dupy, ale jednocześnie z głównym wnioskiem się zgadzam.


no i Michaś to mnie się podoba ;-) jedziemy po badzie ;-) nie. nie. jednak nie. to później. bo robota czeka ;-)

dobra. nich im będzie. nocturnus na pierwszym m-scu w tym półroczu w kategorii "kopia wiekopomnego dzieła". kij z tym. mogę się na to zgodzić.
Awatar użytkownika
Harlequin
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10839
Rejestracja: 12-03-2010, 13:38
Lokalizacja: Koko City

Re: NOCTURNUS

10-07-2019, 12:06

Tomuś, ale weź no zacznij interpunkcjonować sie normalnie no, bo aż oczy bolo ;)
Awatar użytkownika
Wacław
rasowy masterfulowicz
Posty: 2904
Rejestracja: 04-08-2018, 08:37

Re: NOCTURNUS

10-07-2019, 12:27

Harlequin pisze:Tomuś, ale weź no zacznij interpunkcjonować sie normalnie no, bo aż oczy bolo ;)
niestety nie potrafię -:) sorry, jeszcze się musisz pomęczyć -:)
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: NOCTURNUS

10-07-2019, 13:20

Wacław pisze:
oooo. tylko się nie zesraj na rzadko ;-)
Poziom rynsztoku zachowany, mistrz kloaczanej riposty niezmiennie w formie. :)
Wacław pisze:sobie wyciągnę jedno zdanie: "Tyle tylko, że "Paradox" to totalny powrót do czasów debiutu, a takie coś do tej pory nie miało jeszcze miejsca na scenie, więc choćby z tego powodu warto powstrzymać wypisywanie głupot na temat tej płyty" - a to niby dlaczego? bo kolejny zawodnik z kijem w dupsku tak napisał? hehe ;-) jasne. kolejny co nie znosi słowa sprzeciwu i wyrażenie opinii sprowadza do gadania głupot. standard ;_) widzisz. dla mnie dla odmiany twoja argumentacja jest z dupy na ten przykład.bo? bo im się udało podskoczyć do poprzeczki thekey, omsknąć się o nią, a później jebnąć na garba to nie jest dla mnie powód do zachwytów. i co? dla ciebie gówno. tak jak dla mnie twoja argumentacja tak samo gówniano śmierdzi. bo może wolę świeżynki typu fetid, malignant altar, charnel altar, czy cerebral rot, nie wymieniając kolejnych?. hę> ? twoja mojszość jest jest bardziej mojsza. a takiego huja ;-) o takiego ;-)

a co do tych powrotów, co tak jak wyżej jest debilnym argumentem to jak się wypowiada kategoryczne opinie to trzeba wcześniej zestawić je z innymi powrotami. jakiś on wyjątkowy to według mnie nie jest. to tak na marginesie.
Święty Józefie i inni tacy...

"The Key" jest - pomimo upływu lat - wciąż jedną z najważniejszych, najodważniejszych i najoryginalniejszych płyt w historii death metalu i tak się dziwnie składa, że muzyki tej kapeli nikomu nie udało się choćby w niewielkim stopniu podrobić, co już samo w sobie jest ewenementem - kopistów Death, Morbid Angel czy Deicide mamy tysiące. Tymczasem prawie trzy dekady od wydania tej płyty wychodzi album, który nawiązuje bezpośrednio do "The Key" i nawet każdy nie lubiący Nocturnus słuchacz przyzna to bez bicia. I to własnie jest wyjątkowe.

Znasz inny przykład, gdzie wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju album doczekał się swojego spadkobiercy? Czekam na przykłady.

Wacław pisze:poza tym chciałem być miły pajacu. a te kilkudniowe podśmiechujki > to wiesz. cfaniaczku ;-)
Ty potrafisz zmontować choć jedną z tych swoich burackich "ripost" bez wycieczek personalnych? Pajaca to z siebie robisz takimi tekstami.
I jakie "kilkudniowe podśmiechujki"? Coś bierzesz do siebie? Śmiało, pożal się, nikt się nie będzie śmiał. ;)
Wacław pisze:a teraz roluj trawę i spadówa do .... zresztą wiesz do kogo.
I tu jest pies pogrzebany, jakiś ty przewidywalny. Śmiałem się zgodzić z twoim adwersarzem (za którym, notabene, ewidentnie nie nadążasz, więc pozostaje luzik postawa i przygłupawe docinki), więc spadówa. :D
Dorosły człowiek, ja pierdolę...
Wacław pisze:a i jeszcze jedno. im bardziej ludzie się tu starzeją tym mniej kurwa dystansu. ja pierdole. ruszony majestat Nocurnus. Darksrome. o kurwa. poważna sprawa. rili? idźcie w huj z takim podejściem ;-)
Na szczęście jesteś ty, ostoja luzu rzucająca o ściany bezzębnymi dziadkami, swetrami i innymi z kijami w dupach. Szacun! :)
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
Awatar użytkownika
Wacław
rasowy masterfulowicz
Posty: 2904
Rejestracja: 04-08-2018, 08:37

Re: NOCTURNUS

10-07-2019, 14:18

Plagueis pisze:
Wacław pisze:
oooo. tylko się nie zesraj na rzadko ;-)
Poziom rynsztoku zachowany, mistrz kloaczanej riposty niezmiennie w formie. :)

ale żeś się rozpisał*. kurwa - kolejny lord g. (g jak gryzli powiedzmy. misiu gryzli.)

a to co zostawiłem i sobie pogrubiłem to mnie się bardzo podoba (choć rozumiem, że to taka wyszukana uszczypliwość była. napisz coś jeszcze głąbie o ascetyźmie. będzie mieć mocniejszy wyraz ;-) ). no tak. racja. wolę sobie siedzieć w spływie albo klopie z telefonem w łapie i puszczać gazy na takich jak ty. przynajmniej tutaj. bo tam poza to wiadomix. ę/ą. hegel, jung i współczesne problemy pierwszego świata. również na koncertach. debaty/ dyskusje. to podstawa. wybór zupełnie świadomy ;-0 żeby sprawa była jasna. mam oczywiście opcję bycia zadętym do granic rozerwania dupy bufonem, (no chyba, że się wyciągnie kij, to spadnie ciśnienie i jej nie rozerwie), sorry forumową krynicą mondorści wszelakich. ale to zostawiam tobie i tym podobnych. a właśnie. żeście się zleźli na nowo jakoś tak w kupie. rozumiem. wakacje. biblioteki zamknięte. na wyjazd nie stać. może jakieś inne sprawy was sprowadzają bo nie rozumiem co w takim szambie robią takie znamienite postacie. a/ o kurwa wiem. uniwersytety zamknięte. jarze.


* jakby was uczyli w internety to byście wiedzieli, że nikt nie czyta takich tasiemców. internety się z was śmieją. że nie wiecie. że treść to zwarta raczej powinna być a nie rzadka jak sraka. lejąca się sraka.

cytat:
"
Tymczasem prawie trzy dekady od wydania tej płyty wychodzi album, który nawiązuje bezpośrednio do "The Key" i nawet każdy nie lubiący Nocturnus słuchacz przyzna to bez bicia. I to własnie jest wyjątkowe"

poważnie? ja pierdole. dziękuj. dobrze, że mi wyjaśniłeś, że kluczową sprawą w odbiorze muzyki nie jest ona sama tylko tzw. okoliczności przyrody, jak np. powrót. teraz już bę∂ę wiedział ;-) halo. wejk ap Tomuś. i teksty. tak teksty są kluczowe.

ps. no właśnie nie każdy. nie każdy.
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: NOCTURNUS

10-07-2019, 17:42

@ Wacław

Nawet nie czytałem twoich wypocin, serio. Zapewne napisałeś bardzo mądrego, błyskotliwego i pełnego rubasznego humoru posta, z którego jesteś dumny, obawiam się jednak, że przedmiot twojej dumy okazałby się dla mnie kolejną dawką spierdoliny godnej amatora butaprenu będącego chwilę po zażyciu swego ulubionego specyfiku i najzwyczajniej w świecie rozbolałaby by mnie głowa po lekturze kolejnej porcji chaotycznego bełkotu, który charakteryzuje twoje wypowiedzi na forum. Tym samym bądź łaskaw dla nas obu i nie pisz już do mnie, bo i tak to zleję ciepłym moczem. Deal? ;)


Tymczasem sezon urlopowy w pełni, więc jutro z rana zawijam się i zarazem robię sobie 3-tygodniowy detoks forumowy. :D
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
Awatar użytkownika
Deathhammer66
weteran forumowych bitew
Posty: 1011
Rejestracja: 25-01-2015, 21:40

Re: NOCTURNUS

10-07-2019, 17:42

Ja pierdolę, ale syf na tym forum. 3 dni nie wchodziłem, dzisiaj pękłem i żałuję. Temat od DsO tradycyjnie zasrany, tutaj też, a człowiek chce poczytać merytoryczne posty o muzyce albo chociaż tekstach. No trudno, spierdalam więc, nikomu żal nie będzie :D

o, kolega Plagueis też detoksy uskutecznia, bdb!!! :) miejmy nadzieję, że dłuższe niż 3-dniowe, dla własnego zdrowia psychicznego :D
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: NOCTURNUS

10-07-2019, 17:47

Dłuższe, dłuższe - na 3 tygodnie wyjeżdżam. ;)
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
ODPOWIEDZ