MGŁA

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Dead But Rimming
postuje jak opętany!
Posty: 494
Rejestracja: 01-04-2021, 13:17

Re: MGŁA

02-12-2021, 16:41

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
02-12-2021, 15:49
Rozumujesz w odwrotny sposób niż amerykańska lewica. Dla nich nie chodzi o to, żeby pokazać jasny dowód, ale o to, żeby rzucić oskarżenie przez które zespół NAPISZE OŚWIADCZENIE że nie miał nigdy nic wspólnego z NS albo że to był tylko nastoletni eksperyment którego żałują i odcinają się od tego.
Daj Pan spokój, przecież to obraza dla intelektu, te oświadczenia Roba Darkena, Paimona Thunderbolta czy, kto tam się jeszcze odcinał, Infernal War, niech będzie. Trochę my hailowali, ale kochamy murzyńskich fanów, chociaż gramy black metal i popieramy masową eksterminację różnych nacji, ras i wyznań, ale w sumie to nie do końca, chociaż zależy, bo może trochę.

Naprawdę, oświadczenia grup black metalowych mogą równać się tylko z oświadczeniami bojówek pseudokibiców.
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8107
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: MGŁA

02-12-2021, 16:44

Wszelkie oświadczenia polityczne to jedna wielka ściema.
PLASTIK NIE JEST METALEM
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16134
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: MGŁA

02-12-2021, 16:45

Dead But Rimming pisze:
02-12-2021, 16:41
ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
02-12-2021, 15:49
Rozumujesz w odwrotny sposób niż amerykańska lewica. Dla nich nie chodzi o to, żeby pokazać jasny dowód, ale o to, żeby rzucić oskarżenie przez które zespół NAPISZE OŚWIADCZENIE że nie miał nigdy nic wspólnego z NS albo że to był tylko nastoletni eksperyment którego żałują i odcinają się od tego.
Daj Pan spokój, przecież to obraza dla intelektu, te oświadczenia Roba Darkena, Paimona Thunderbolta czy, kto tam się jeszcze odcinał, Infernal War, niech będzie. Trochę my hailowali, ale kochamy murzyńskich fanów, chociaż gramy black metal i popieramy masową eksterminację różnych nacji, ras i wyznań, ale w sumie to nie do końca, chociaż zależy, bo może trochę.

Naprawdę, oświadczenia grup black metalowych mogą równać się tylko z oświadczeniami bojówek pseudokibiców.
A jak zmienili poglądy, albo zwyczajnie np. wydorośleli? To też?

Pytanie pomocnicze, czarnoskóry fan muzyki ma jakieś inne uszy? Mniejszą siłę nabywczą, nie kupuje płyt? Nie może przerzucić się z soul'u and r&b na metal?

I jeszcze jedno pytanie. Też pomocnicze, łączące obie kwestie powyżej. Jest jakiś problem z otwarciem się Darkena na rynek afrykański? Jak tak to jaka jest różnica np. z meksykańskim? Bo chyba tam grał gigi .... itd. itp.
Ostatnio zmieniony 02-12-2021, 17:20 przez Ascetic, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10420
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: MGŁA

02-12-2021, 16:54

Dead But Rimming pisze:
02-12-2021, 16:41
Naprawdę, oświadczenia grup black metalowych mogą równać się tylko z oświadczeniami bojówek pseudokibiców.
Przede wszystkim to pokazuje wtedy, że ci ,,fani" wygrali. Tym większy mam szacunek do Mgły że się nie ugięli, chociaż wiem że ciśnięto ich mocno.
I am Jerusalem.
Dead But Rimming
postuje jak opętany!
Posty: 494
Rejestracja: 01-04-2021, 13:17

Re: MGŁA

02-12-2021, 16:55

Ascetic pisze:
02-12-2021, 15:57
Ponoszą jakąś tam "konsekwencje" "popularności". Się szuka takich jak oni (np. według klucza: rozpoznawalność, : rzekoma albo i nie, przynależność do jakiejś "sceny"). Takie czasy. Nic tutaj się nie poradzi. Zasadniczo nie chodzi o prawdę, ich ówczesną, czy współczesną .

ps. i żeby nie było, że metaluchy jakoś spektakularnie poszkodowane. Bo jakimś dramatem trąci te story. Zostaje przypomnieć sobie historię Tau Cross. Na scenie pankowej, czy około pankowej trwa nie mniejsze polowanie na czarownice, śmiem twierdzić, że nawet większe.
Jak poznałem M. jakieś 20 lat wstecz, to był dość mocno nastawiony DIY, traktował BM jako jakąś antytezę kultury masowej i widzę, że tak mu zostało. Sami sobie komponują, teksty piszą, okładki i mercz projektują, wysyłają, sprzedają, itd. Wywiadów udzielają tak rzadko, że "wcale" nie byłoby tu wielką przesadą. Ten zespół, z tego co kojarzę, nawet nieszczególnie zapowiada kolejne wydawnictwa, nikt tam się nie wydurnia, że legions, pozostało jedynie 2 miliardy sekund do premiery trailera 3 singla z ósmego albumu.

Więc patrząc od tej strony, to Mgła byłaby najchujowszym możliwym zespołem do krzewienia jakiejkolwiek ideologii, bo ani by nie opowiedzieli o tym w relacji na Instagramie, ani nie napisali na Fb, ani nie odpowiedzieli na wywiad z magazynu "Owczarek niemiecki '88". Nawet tych koszulek Honoru i Konkwisty (gdyby mieli) nie mieliby jak wyeksponować przy ich scenowym image. Siebie nie promują, to jak mieliby akwarelistę z kwadratowym wąsem niby.

Na scenie punk/hc jest w sumie podobnie jak na tej BM. Co jakiś czas ktoś objawia nową wizję tego, co jest jeszcze dozwolone, a co już nie. I nie chodzi nawet o tę mityczną "komercję", co o jakiś niepisany kodeks zachowań. WIdywałem takie akcje, że kapela musiała się tłumaczyć, dlaczego zatankowała bajurę na Shellu albo czemu jeden kolo ze składu nie jest wege i jak on śmie pizzę z mięsem jeść na koncercie.
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16134
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: MGŁA

02-12-2021, 17:00

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
02-12-2021, 16:54
Dead But Rimming pisze:
02-12-2021, 16:41
Naprawdę, oświadczenia grup black metalowych mogą równać się tylko z oświadczeniami bojówek pseudokibiców.
Przede wszystkim to pokazuje wtedy, że ci ,,fani" wygrali. Tym większy mam szacunek do Mgły że się nie ugięli, chociaż wiem że ciśnięto ich mocno.
Przy takim instrumentalnym i mechanicznym podejściu do tematu, i najprawdopodobniej słabym riserczu, żadna przegrana. Akcja na wejściu spalona. Przeskoczą na inny temat. Proces będzie trwał, a jedna akcja, pewnie z ich punktu widzenia, nie robi specjalnej różnicy. Pośrednio też jakaś wygrana, bo grupa, mniej czy bardziej zaangażowanych strzępi ryja.
Dead But Rimming
postuje jak opętany!
Posty: 494
Rejestracja: 01-04-2021, 13:17

Re: MGŁA

02-12-2021, 17:03

Ascetic pisze:
02-12-2021, 16:45
A jak zmienili poglądy, albo zwyczajnie np. wydorośleli? To też?
Musiałaby najpierw zaistnieć taka sytuacja. Bo z tego, co ja kojarzę, to te wszystkie sprostowania i oświadczenia jechały tym tropem, że jak tu w ogóle ktoś śmie, później szło coś w stylu "no, ale nawet jakby, to nie zapominajmy, że BM to wojna", a na końcu coś tam, że pewni ludzie wywierali wpływ, specyfika małego miasta, itd.+finał w postaci "jak mógłbym być NS, skoro miałem plakat Michaela Jordana".

Problem tych kapel polega na tym, że muszą się odciąć, żeby móc sobie spokojnie grać sztuki i wydawać płyty w oficjalnym obiegu, ale jednocześnie nie mogą tego zrobić za mocno, bo wtedy starzy fani ze sceny NS mogliby coś głupiego odpierdolić. Nie da się mieć czystego rasowo ciastka i zjeść czyste rasowo ciastko jednocześnie.
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16134
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: MGŁA

02-12-2021, 17:04

Dead But Rimming pisze:
02-12-2021, 16:55
Ascetic pisze:
02-12-2021, 15:57
Ponoszą jakąś tam "konsekwencje" "popularności". Się szuka takich jak oni (np. według klucza: rozpoznawalność, : rzekoma albo i nie, przynależność do jakiejś "sceny"). Takie czasy. Nic tutaj się nie poradzi. Zasadniczo nie chodzi o prawdę, ich ówczesną, czy współczesną .

ps. i żeby nie było, że metaluchy jakoś spektakularnie poszkodowane. Bo jakimś dramatem trąci te story. Zostaje przypomnieć sobie historię Tau Cross. Na scenie pankowej, czy około pankowej trwa nie mniejsze polowanie na czarownice, śmiem twierdzić, że nawet większe.
Jak poznałem M. jakieś 20 lat wstecz, to był dość mocno nastawiony DIY, traktował BM jako jakąś antytezę kultury masowej i widzę, że tak mu zostało. Sami sobie komponują, teksty piszą, okładki i mercz projektują, wysyłają, sprzedają, itd. Wywiadów udzielają tak rzadko, że "wcale" nie byłoby tu wielką przesadą. Ten zespół, z tego co kojarzę, nawet nieszczególnie zapowiada kolejne wydawnictwa, nikt tam się nie wydurnia, że legions, pozostało jedynie 2 miliardy sekund do premiery trailera 3 singla z ósmego albumu.

Więc patrząc od tej strony, to Mgła byłaby najchujowszym możliwym zespołem do krzewienia jakiejkolwiek ideologii, bo ani by nie opowiedzieli o tym w relacji na Instagramie, ani nie napisali na Fb, ani nie odpowiedzieli na wywiad z magazynu "Owczarek niemiecki '88". Nawet tych koszulek Honoru i Konkwisty (gdyby mieli) nie mieliby jak wyeksponować przy ich scenowym image. Siebie nie promują, to jak mieliby akwarelistę z kwadratowym wąsem niby.

Na scenie punk/hc jest w sumie podobnie jak na tej BM. Co jakiś czas ktoś objawia nową wizję tego, co jest jeszcze dozwolone, a co już nie. I nie chodzi nawet o tę mityczną "komercję", co o jakiś niepisany kodeks zachowań. WIdywałem takie akcje, że kapela musiała się tłumaczyć, dlaczego zatankowała bajurę na Shellu albo czemu jeden kolo ze składu nie jest wege i jak on śmie pizzę z mięsem jeść na koncercie.
I słusznie. Wiesz, jak dopierdalanie się, że jakiś naziol trafi się w ekpie BM, jest co najmniej absurdalne, to jednak w przypadku panka, jest z mojej perspektywy jednak sensowne. W jednym i drugim gatunku ideolo, niestety ma spore znaczenie, i jest one jakby na dwóch różnych biegunach. Ale to oczywiste.
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16134
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: MGŁA

02-12-2021, 17:14

Dead But Rimming pisze:
02-12-2021, 17:03
Ascetic pisze:
02-12-2021, 16:45
A jak zmienili poglądy, albo zwyczajnie np. wydorośleli? To też?
Musiałaby najpierw zaistnieć taka sytuacja. Bo z tego, co ja kojarzę, to te wszystkie sprostowania i oświadczenia jechały tym tropem, że jak tu w ogóle ktoś śmie, później szło coś w stylu "no, ale nawet jakby, to nie zapominajmy, że BM to wojna", a na końcu coś tam, że pewni ludzie wywierali wpływ, specyfika małego miasta, itd.+finał w postaci "jak mógłbym być NS, skoro miałem plakat Michaela Jordana".

Problem tych kapel polega na tym, że muszą się odciąć, żeby móc sobie spokojnie grać sztuki i wydawać płyty w oficjalnym obiegu, ale jednocześnie nie mogą tego zrobić za mocno, bo wtedy starzy fani ze sceny NS mogliby coś głupiego odpierdolić. Nie da się mieć czystego rasowo ciastka i zjeść czyste rasowo ciastko jednocześnie.
Naturalnie (co do potencjalnie zaistniałej sytuacji) . Ja pewnie ze swojej perspektywy, zakładam, że część tych "oświadczeń", było jednak na zasadzie, "a huj, był przypał, za gówniaka, ale teraz, co mi tam, nie mam takich poglądów - oświadczę i niech wykurwiają. W podskokach.". W kontekście tego mogłaby to być nawet wygodna sytuacja, pod przymusem, ale jednak.

Tak co do tego posiadania ciastka. Rzeczywiście jest to jakaś duża scena tych BM NSów? Ja odnoszę wrażenie, że to jakiś marginalny folklor jest. Pytam, bo zastanawiam się, na ile jest warto drzeć szaty. <Choć dalej uważam, że lepiej, zlać temat. W szczególności jak ktoś chce niesłusznie obrzucić masą kałową, na zasadzie: 'coś się zawsze przylepi'>.
Dead But Rimming
postuje jak opętany!
Posty: 494
Rejestracja: 01-04-2021, 13:17

Re: MGŁA

02-12-2021, 17:35

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
02-12-2021, 16:54
Przede wszystkim to pokazuje wtedy, że ci ,,fani" wygrali. Tym większy mam szacunek do Mgły że się nie ugięli, chociaż wiem że ciśnięto ich mocno.
Powiedzmy sobie szczerze, na nich nikt nic nie miał. Więc jakby zaczęli tłumaczyć, to tylko by pogłębili u niektórych wrażenie, że jest z czego. A tak, to zlali temat i elo.
Awatar użytkownika
booshee
postuje jak opętany!
Posty: 649
Rejestracja: 22-03-2004, 16:36

Re: MGŁA

02-12-2021, 17:37

niestety na koncertach Mgły( która Mgłą pozostaje mimo wszystko) więcej jest hipsterstwa - i to takiego jak z żurnala, niż neo nazistów...nie o takie blek walczyli dziadowie.
Dead But Rimming
postuje jak opętany!
Posty: 494
Rejestracja: 01-04-2021, 13:17

Re: MGŁA

02-12-2021, 17:43

Ascetic pisze:
02-12-2021, 17:04
W jednym i drugim gatunku ideolo, niestety ma spore znaczenie, i jest one jakby na dwóch różnych biegunach. Ale to oczywiste.
Czy ja wiem...Może raczej jest tak, że każda ze scen ma jakiś tam trzon ideologiczny :) i część kapel hasa w nim, ale gdzieś tam po bokach dzieją się inne rzeczy zupełnie.
Byłem kiedyś z kumplami na Agnostic Front w Pradze. Część ekipy była zdegustowana, bo ktoś z AF chlał po koncercie, a przecież na widowni byli straight-edgeowcy, komuś nie pasowało, że support (chyba Death Before Dishonor) zagrał cover Slayera, a to przecież metal i komercja. No i tak na koniec wyszło, że w sumie AF to zdrajcy sceny i źle knują wojnę.

W BM myślę, że jest podobnie. Niby tam trzeba być niemiłym panem, taka jest konwencja, ale też nikt od tych starszych typów nie oczekuje, że będą równie groteskowi jak skandynawscy nastolatkowie w latach 90. Weźmy taki Darkthrone czy Immortal, liderzy sobie ostro heheszkują w Internetach, podczas gdy fani twardo analizują komu wbić lodowy sztylet w pozerskie plecy za zdradę ideałów BM w postaci kolorowej okładki płyty.
Awatar użytkownika
Oferma
weteran forumowych bitew
Posty: 1252
Rejestracja: 02-05-2017, 09:03

Re: MGŁA

02-12-2021, 17:44

Kych kych o nazistów też nie walczyli kych kych…
How entranced we are by the fire
Or enslaved to our own desires
Human - all too fucking human!
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16134
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: MGŁA

02-12-2021, 17:52

Dead But Rimming pisze:
02-12-2021, 17:43
Ascetic pisze:
02-12-2021, 17:04
W jednym i drugim gatunku ideolo, niestety ma spore znaczenie, i jest one jakby na dwóch różnych biegunach. Ale to oczywiste.
Czy ja wiem...Może raczej jest tak, że każda ze scen ma jakiś tam trzon ideologiczny :) i część kapel hasa w nim, ale gdzieś tam po bokach dzieją się inne rzeczy zupełnie.
Byłem kiedyś z kumplami na Agnostic Front w Pradze. Część ekipy była zdegustowana, bo ktoś z AF chlał po koncercie, a przecież na widowni byli straight-edgeowcy, komuś nie pasowało, że support (chyba Death Before Dishonor) zagrał cover Slayera, a to przecież metal i komercja. No i tak na koniec wyszło, że w sumie AF to zdrajcy sceny i źle knują wojnę.

W BM myślę, że jest podobnie. Niby tam trzeba być niemiłym panem, taka jest konwencja, ale też nikt od tych starszych typów nie oczekuje, że będą równie groteskowi jak skandynawscy nastolatkowie w latach 90. Weźmy taki Darkthrone czy Immortal, liderzy sobie ostro heheszkują w Internetach, podczas gdy fani twardo analizują komu wbić lodowy sztylet w pozerskie plecy za zdradę ideałów BM w postaci kolorowej okładki płyty.
Opisałeś idealny świat, nawet światek muzyczny -:) Na zasadzie odwrócenia. Szanuje -:)

Tak. Trzon, trzonem, życie, życiem a zdrowy rozsądek i brak spiętej gumy, zdrowym rozsądkiem i brakiem gumy. Spiętej. Oby jak najwiecej tego zdrowego, przede wszystkim.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10420
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: MGŁA

02-12-2021, 18:00

Dead But Rimming pisze:
02-12-2021, 17:35
ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
02-12-2021, 16:54
Przede wszystkim to pokazuje wtedy, że ci ,,fani" wygrali. Tym większy mam szacunek do Mgły że się nie ugięli, chociaż wiem że ciśnięto ich mocno.
Powiedzmy sobie szczerze, na nich nikt nic nie miał. Więc jakby zaczęli tłumaczyć, to tylko by pogłębili u niektórych wrażenie, że jest z czego. A tak, to zlali temat i elo.
Noooo mieli jeszcze takiego perkusiste...
I am Jerusalem.
vicotnick
rasowy masterfulowicz
Posty: 2445
Rejestracja: 25-08-2006, 22:15

Re: MGŁA

02-12-2021, 18:47

Muszę wreszcie posłuchać tey Mgły i zobaczyć o co takie halo tu je
Wódka i Piwo
weteran forumowych bitew
Posty: 1555
Rejestracja: 19-10-2011, 16:55

Re: MGŁA

02-12-2021, 18:48

vicotnick pisze:
02-12-2021, 18:47
Muszę wreszcie posłuchać tey Mgły i zobaczyć o co takie halo tu je
No jak są nazistami to może i ja się skuszę 🤣
Dead But Rimming
postuje jak opętany!
Posty: 494
Rejestracja: 01-04-2021, 13:17

Re: MGŁA

02-12-2021, 20:00

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
02-12-2021, 18:00
Noooo mieli jeszcze takiego perkusiste...
Darena? Mieli. I co z nim?
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10420
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: MGŁA

02-12-2021, 20:35

Dead But Rimming pisze:
02-12-2021, 20:00
ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
02-12-2021, 18:00
Noooo mieli jeszcze takiego perkusiste...
Darena? Mieli. I co z nim?
Nie ten ale chuj z tym, niewazne. Dosc mocno obrywa im sie za kolegowanie z Aspa jednak. Kilka malych grzeszkow by sie znalazlo ale nic wielkiego, nie,niej wystarczajaco dla wojujacej lewicy.
I am Jerusalem.
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: MGŁA

03-12-2021, 16:16

ozob pisze:
01-12-2021, 21:33
Jest to znakomity zespół. Ostatnie dwa pelniaki to majstersztyk.
trzy. zaraz się ktoś przyjebie, ale cóż... nie ma drugiego zespołu którego płyty bym tak męczył. tysiące przesłuchań. w końcu mogę się poczuć ja Maniuś z bagien
ODPOWIEDZ