SLIPKNOT

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: SLIPKNOT

15-08-2019, 11:39

Rumburak pisze:Iowa do dziś rozstawia po kątach większości metalowych "ekstrem". Oczywiście zawsze można pierdzieć, że to muzyka dla mentalnych nastolatków, jakby kurwa 99% metalu taką nie była:)
Taki DOS jest dla statecznych i poważnych ludzi.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6538
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: SLIPKNOT

15-08-2019, 12:10

Filozofow sprzed laptopa w zaciszu domostwa rodzicow. (:
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: SLIPKNOT

15-08-2019, 12:21

ozob pisze:Filozofow sprzed laptopa w zaciszu domostwa rodzicow. (:
Rozsądni pełnoletni ludzie nie mieszkają z rodzicami.
To dobre dla życiowych niedorozwojów.

Jedyne usprawiedliwienie, to że zbierają kasę na wyprowadzkę albo dziadkowie są przez jakiś rok lub dwa potrzebni do opieki nad dziećmi.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
Headcrab
weteran forumowych bitew
Posty: 1950
Rejestracja: 18-12-2010, 16:46
Kontakt:

Re: SLIPKNOT

15-08-2019, 14:43

Z drobną pomocą loży miała powstać druga Iowa, niestety zespół nie oplacil składek i wyszło jak wyszło.
Ỏ̷͖͈̞̩͎̻̫̫̜͉̠̫͕̭̭̫̫̹̗̹͈̼̠̖͍͚̥͈̮̼͕̠̤̯̻̥̬̗̼̳̤̳̬̪̹͚̞̼̠͕̼̠̦͚̫͔̯̹͉͉̘͎͕̼̣̝͙̱̟̹̩̟̳̦̭͉̮̖̭̣̣̞̙̗̜̺̭̻̥͚͙̝̦̲̱͉͖͉̰̦͎̫̣̼͎͍̠̮͓̹̹͉̤̰̗̙͕͇͔̱͕̭͈̳̗̭͔̘̖̺̮̜̠͖̘͓̳͕̟̠̱̫̤͓͔̘̰̲͙͍͇̙͎̣̼̗̖͙̯͉̠̟͈͍͕̪͓̝̩̦̖̹̼̠̘̮͚̟͉̺̜͍͓̯̳̱̻͕̣̳͉̻̭̭̱͍̪̩̭̺͕̺̼̥̪͖̦
Awatar użytkownika
DeadButDreaming
weteran forumowych bitew
Posty: 1032
Rejestracja: 16-12-2012, 15:40

Re: SLIPKNOT

17-08-2019, 10:29

Na Slipknocie to się w sumie tak trochę... wychowałem... Ale teraz nawet nie bardzo klikam w wieści o nowościach. Nie ten czas, nie ten klimat...
The withered bones of those who failed
But more so of those who didn't even try
Awatar użytkownika
Lord Gorloj
postuje jak opętany!
Posty: 607
Rejestracja: 20-12-2018, 15:54

Re: SLIPKNOT

17-08-2019, 13:01

Medard pisze:
Lord Gorloj pisze:Ej, jak to jest z tym Slipknotem. Jeśli w życiu ich nie słuchałem i mój pesel zaczyna się od ósemki, to są szanse, że mi się spodoba, czy nie? Moja czokogrota jest otwarta na nowe doświadczenia, więc uprzedzeń w zasadzie nie mam, no ale pytanie: czy Slipknot jest fajny, czy też jeśli się go nie poznało w odpowiednim momencie życia, np będąc wkurwionym nastolatkiem, to już nie podejdzie?
Moim zdaniem nie podejdzie, Slipknot czy Korn można polubić tylko będąc nastolatkiem i to w momencie wydawania pierwszych płyt
i pozostając w życiu dalej mentalnym nastolatkiem.
Widać nim jestem, bo Iowa nawet fajna. Faktycznie jest na tej płycie ładunek wszechpotężnego wpierdolu i w ogóle fajny, dość ponury klimat. Słychać, że to goście z pianą na ryju -> a o to ogólnie powinno chodzić w takiej muzyce. Podoba mi się, chociaż pewnie fanem na wieki nie zostanę.
Jakbym miał dzieci, to mógłbym chcieć, żeby tego słuchały.

Jedyne co mi średnio leży to te skandowan/krzyczano/nibyrapowane wokale, razem z tekstami nabiera to jakiegoś takiego gimbusiarskiego charakteru. Z drugiej strony, nie wiem co by tu pasowało lepiej, bo przecież nie growl i teksty o ruchaniu trupów w odbyt pełen robali.
Shine through me Satan
Yes, breathe now through this tool of yours
Dwell through me, O seditious star,
and like a thousand suns shall I spread thy light!
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: SLIPKNOT

18-08-2019, 08:39

Medard pisze:
Lord Gorloj pisze:Ej, jak to jest z tym Slipknotem. Jeśli w życiu ich nie słuchałem i mój pesel zaczyna się od ósemki, to są szanse, że mi się spodoba, czy nie? Moja czokogrota jest otwarta na nowe doświadczenia, więc uprzedzeń w zasadzie nie mam, no ale pytanie: czy Slipknot jest fajny, czy też jeśli się go nie poznało w odpowiednim momencie życia, np będąc wkurwionym nastolatkiem, to już nie podejdzie?
Moim zdaniem nie podejdzie, Slipknot czy Korn można polubić tylko będąc nastolatkiem i to w momencie wydawania pierwszych płyt
i pozostając w życiu dalej mentalnym nastolatkiem.
Moim zdaniem to gówno prawda.

Slipknota poznałem z kasety s/t jeszcze przed premierą 'Iowa', to był początek mojej znajomości z ciężką muzą (1 czy 2 rocznik), na początku rozjebał a 'Iowa' kiedy wyszla również natomiast w miarę wkręcania się z bm/dm wpadłem w tą typową dla słuchaczy manierę kontestacji wszystkiego i nie jest słuszne wg standardów tej sceny więc Slipknot poszedł w odstawkę na prawie dekadę. Potem była 'Vol.3' i kariera pioseneczki 'Duality' w MTV oraz zainteresowanie znajomych słuchaczy disco więc utwierdziło mnie to w przekonaniu, że decyzja była słuszna.

Na szczęście tak koło 2008 roku odświeżyłem 'Iowa' i mnie pierdolnęło na nowo. Wielkim kłamstem jest to, że Slipknot to tylko takie 'entry mjuzik' dla każuali, którego wartość zostanie zdezawuowane po poznaniu jakiś tam wyimaginowanych 'konkretnych' bandów. Jest dokładnie odwrotnie, dopiero bo przerobieniu pewnych pozycji z nurtów dm, hc, grind jest się w stanie właściwie docenić nowatorstwo i geniusz tej muzyki oraaz wyłapać wszystkie smaczki i aluzje.

Kilka lat temu użytkownik Sineater skarżył się, że 'Iowa' wbrew zapowiedziom nie jest płytą deathmetalową, tylko zawiera pojedyncze elementy tej muzy... i to jest chyba największy problem metalowców, którzy na hasło 'mix death metalu, hardcore, groove itp' od razu wyobrażają sobie DEATH METAL z natury, podgryzający jedynie inne gatunki tak jak robi to np. Pyrexia, Dying Fetus, Obituary, Baphomet/Banished itp. tutaj jest odwrotnie - inna muza sięga po death i zupełnie inaczej rozkłada proporcje.

Wielu powie: 'taka tam sraczka wydawana przez Roadrunner', IMHO 'Iowa' bardziej pasowałaby do ambitniejszych, najbardziej open-mindedowych pozycji Relapse tam gdzie np. DEP.
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
Rumburak
rasowy masterfulowicz
Posty: 2198
Rejestracja: 22-12-2016, 20:43

Re: SLIPKNOT

18-08-2019, 08:59

hcpig pisze: natomiast w miarę wkręcania się z bm/dm wpadłem w tą typową dla słuchaczy manierę kontestacji wszystkiego i nie jest słuszne wg standardów tej sceny więc Slipknot poszedł w odstawkę na prawie dekadę.
Coś w tym jest a właściwie to miałem dokładnie tak samo.
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15935
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: SLIPKNOT

06-09-2019, 17:52

o kurwa nie wiem czy bylo ale takie wykonanie rozpierdala, mogliby wymienic cala perke na jedynce zamiast werbla brzmiacego jak puszka po farbie
[youtube][/youtube]
woodpecker from space
Awatar użytkownika
Gunman
rasowy masterfulowicz
Posty: 2245
Rejestracja: 13-07-2012, 20:23

Re: SLIPKNOT

09-09-2019, 18:35

Brzmienie perkusji na albumie ma swój urok moim zdaniem ale rzeczywiście to z filmiku ma solidne jebnięcie. Jednak produkcja muzyki ma duży wpływ na efekt końcowy i często potrafi zabić muzykę.
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: SLIPKNOT

31-05-2020, 10:34

Rumburak pisze:
18-08-2019, 08:59
Coś w tym jest a właściwie to miałem dokładnie tak samo.
Ja mam wrażenie, że wielu nie wyrosło z tej postawy do dziś.

Cisza o tej nowej płycie widzę, dla mnie tendencja zwyżkowa po dwóch ostatnich ale zapowiedź 'Iowa 2' to było wielkie kłamstwo, pytanie czy już tak nie mogą czy nie chcą.
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
Gunman
rasowy masterfulowicz
Posty: 2245
Rejestracja: 13-07-2012, 20:23

Re: SLIPKNOT

31-05-2020, 11:10

Płyta fajna ale mi się nie chce do niej wracać.
Awatar użytkownika
TheDude
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6707
Rejestracja: 23-03-2011, 00:43

Re: SLIPKNOT

31-05-2020, 14:27

Lubię jedynkę i IOWA ale od lat nie wracam do nich. Ten młodzieńczy bunt to nie moje klimaty. Dziadzieję chyba :)
thespectator
zaczyna szaleć
Posty: 186
Rejestracja: 08-06-2015, 17:40

Re: SLIPKNOT

31-05-2020, 14:34

Tak dwie pierwsze najlepsze i wracam regularnie. Szczególnie Iowa broni się po latach, nic się nie zestarzała wg mnie.
Awatar użytkownika
Hellion
w mackach Zła
Posty: 750
Rejestracja: 11-08-2012, 22:26

Re: SLIPKNOT

31-05-2020, 14:52

TheDude pisze:
31-05-2020, 14:27
Lubię jedynkę i IOWA ale od lat nie wracam do nich. Ten młodzieńczy bunt to nie moje klimaty. Dziadzieję chyba :)
Ja wiem czy tam był młodzieńczy bunt, moim zdaniem chyba nie do końca. W końcu to nie Linkin Park:-P
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7919
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: SLIPKNOT

31-05-2020, 17:25

Ja pierdole. Znów te samo pierdolenie jak co roku. Wskażcie 10 równie naładowanych adrenaliną i wkurwieniem płyt co Iowa . Nie da się tych bzdur czytać. Tak jest- piszę z pozycji kolesia co ma wyjebane na tą całą otoczkę. Biorę pod względy tylko wartość samej muzyki. A ta jest zwyczajnie wybitna. To jest jedna z tych płyt ,że jak załączam to przez salon przechodzi huragan, Muzycznie to jest DZIEŁO.

Zresztą kurwa

https://www.youtube.com/watch?v=4FEfRgMHg44
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: SLIPKNOT

31-05-2020, 17:31

Zgadzam się. IOWA to monument
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10430
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: SLIPKNOT

31-05-2020, 17:55

Wieksozsc dzieciakow lubi wziac do reki kijka ktory w ich wyobrazni przypomina miecz. Wyobrazaja sobie wtedy, ze walcza z jakas wielka, atakujaca ich bestia, smokiem, hobgoblinem, kurvinoxem. Czasem nawet zamykaja oczy i tak machaja, ze az sami sie uderzaja w glowe. Emocje sa prawdziwe. Tak sobie o tym przypomnialem, czytajac ostatnia strone tego tematu, gdzie praiwe wszyscy rozplywaja sie nad Slipknotem, jednoczesnie wsciekajac sie na nieistniejacych uzytkownikow ktorym to przezzkadza;)
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
Rumburak
rasowy masterfulowicz
Posty: 2198
Rejestracja: 22-12-2016, 20:43

Re: SLIPKNOT

31-05-2020, 18:40

hcpig pisze:
31-05-2020, 10:34
Rumburak pisze:
18-08-2019, 08:59
Coś w tym jest a właściwie to miałem dokładnie tak samo.
Ja mam wrażenie, że wielu nie wyrosło z tej postawy do dziś.

Cisza o tej nowej płycie widzę, dla mnie tendencja zwyżkowa po dwóch ostatnich ale zapowiedź 'Iowa 2' to było wielkie kłamstwo, pytanie czy już tak nie mogą czy nie chcą.
Hmm, widocznie chłop wszarucha zostawi, wszaruch chłopa nigdy.

Ja nową nawet kupiłem na jakiejś promocji za 3 dychy. Czasami się zakręci w odtwarzaczu. Ogólnie podaba mi się. Chyba najbardziej z tego co powstało po Iowa.
Te zapowiedzi o Iowa 2 od początku traktowałem z przymrużeniem oka. Bo po pierwsze, niby po kiego Wacka mieliby to robić? Po drugie, już tu kiedyś napisałem, inne czasy, ludzie i okoliczności. Siła Iowy leżała w jej autentyczności. Ci goście byli wtedy autentycznie wkurwieni. Kto by dziś w to uwierzył? Odpowiadając na twoje pytanie, pewnie nie mogą i nie chcą.
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7919
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: SLIPKNOT

31-05-2020, 19:37

Ja pierdole. Widziałem na żywo i mógłbym oglądać nieustannie



W przerwie między Temple Nightside a Grave Upheaval. Nie mam z tym najmniejszego problemu.
ODPOWIEDZ