HELHEIM

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Awatar użytkownika
Realista
weteran forumowych bitew
Posty: 1360
Rejestracja: 18-12-2009, 11:13

Re: HELHEIM

29-04-2011, 08:25

Fajny jest ten nowy album, zdecydowanie jestem na Tak, ostatnie dwie płyty były takie sobie ale ten nowy album wyszedł im o dziwo bardzo dobrze.
Awatar użytkownika
Block69
zahartowany metalizator
Posty: 4979
Rejestracja: 04-02-2006, 12:14
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: HELHEIM

29-04-2011, 10:36

Ten knut z pierszego posta "Elements" czy jakoś tak miejscami śmiszny głównie przez wokale. Muzycznie średniawo. Nie zapowiada sie lepiej od ostatniego ENSLAVED. Może kiedy obadam całość.
PENIS METAL
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: HELHEIM

29-04-2011, 11:35

twoja_stara_trotzky pisze: jak bak in blak jest w trójce twoich ulubionych opłyt ajsidisi, to jesteś zjebem ;)

hahaha :)))
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: HELHEIM

11-05-2011, 11:16

podobnie ma sie sprawa z zeszloroczna doskonala mcd. przeszlo bez echa.
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Hollowman
w mackach Zła
Posty: 796
Rejestracja: 28-12-2010, 13:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: HELHEIM

12-05-2011, 00:51

Mam tylko Av norrøn ætt i nie słuchałem tego z parę lat, to była niezła płyta ale chyba nic ponadto.
Awatar użytkownika
Skaut
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7410
Rejestracja: 27-03-2004, 13:19

12-05-2011, 01:15

kregozmyk pisze:
Skaut pisze:Gdyby TAKI album nagrał ENSLAVED, to wszyscy okrzyknęliby go mianem "płyty roku"
Nowa płyta HELHEIM zostałaby uznana na tym forum za płytę roku, gdyby:
- nagrał ją szwedzki HELHEIM,
- nazywałaby się "Vikingjazz" lub podobnie,
- byłoby na niej sporo elektroniki + jakiś odjechany saksofon
Ale na szczęście nagrał to HELHEIM z Norwegii. Bez odjechanego saksofonu, ale z zajebistym rogiem bawolim. Płyta nie nazywa się "Vikingjazz", bo by ich Odyn w mig zajebał. Nie ma elektroniki, ale jest sporo solówek, co więcej nie są przepitolone tylko dodają klimatu całości. Wychodzi na to, że nadal może to być płyta roku. ;)
Coś tam było! Człowiek!
Awatar użytkownika
Realista
weteran forumowych bitew
Posty: 1360
Rejestracja: 18-12-2009, 11:13

Re: HELHEIM

12-05-2011, 08:42

No może płyta roku nie, ale jestem naprawdę zajebiście zaskoczony że wysmażyli taki dobry album, myślałem że nigdy już żadna ich płyta nie zbliży się do mojego ulubionego Jormundgand a tu proszę...
535

Re: HELHEIM

12-05-2011, 08:47

Słucham sobie tejże płyty i podoba mnie się. Nie widzę jednakowoż sensu "jebania" ENSLAVED, po to by uwypuklić zalety HELHEIM.
Awatar użytkownika
So_It_Is_Done
rasowy masterfulowicz
Posty: 3019
Rejestracja: 28-06-2006, 08:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: HELHEIM

12-05-2011, 16:22

Najlepszy wiking metal w tym roku nagrali Blodfest.
Dziękuję Boże, że istnieje black metal.
Awatar użytkownika
Skaut
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7410
Rejestracja: 27-03-2004, 13:19

12-05-2011, 19:59

kregozmyk pisze:Skaut w ten sposób chce zwrócić uwagę forum na tę płytę.
na bardzo dobrą płytę
kregozmyk pisze:ENSLAVED to jednak ceniona i znana marka.
no i? To znaczy, że HELHEIM nie mógł nagrać czegoś równie dobrego, a nawet lepszego?
kregozmyk pisze:Też nie widzę większego sensu jechania po nich
przeca nikt po nich nie jedzie
kregozmyk pisze:a ich tegoroczna EP-ka stanowi powrót do świetnej formy.
no faktycznie bardzo udany ten powrót, z jednym dobrym kawałkiem...
kregozmyk pisze:I niech mi nikt nie mówi, że na "The sleeping gods" jadą jak OPETH.
nikt tak nie powiedział przeca
kregozmyk pisze:Co do ostatniego HELHEIM to płytą roku ona nigdy nie będzie
a dlaczego nie?
kregozmyk pisze:chyba żeby ograniczyć się do samego viking metalu.
a niby po co się ograniczać do samego viking metalu? To już sobie w metalu nie poradzi, czy co?
kregozmyk pisze:Tyle, że w przypadku tego gatunku to rzeczywiście jest bieda. Mi osobiście pozytywnych emocji w ostatnich latach dostarczył tu jedynie: ENSLAVED, SOLSTAFIR i HELHEIM właśnie.
no więc dobrze, że jednak ten HELHEIM tutaj umieściłeś ;)
kregozmyk pisze:O BORKNAGAR czy EINHERJER nie ma co wspominać, HADES (ALMIGHTY) dawno niczego nowego nie wydał, a PRIMORDIAL czy SCYTHIAN to już nie viking. Ciekaw jestem tego HELRUNAR, bo ktoś gdzieś tu pisał, że ich nowa płyta lepsza od HELHEIM.
jeszcze KAMPFAR kiedyś fajnie rzeźbił, ale już dawno nieprawda
Coś tam było! Człowiek!
Awatar użytkownika
Skaut
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7410
Rejestracja: 27-03-2004, 13:19

13-05-2011, 23:28

kregozmyk pisze:ENSLAVED to jednak ceniona i znana marka.
Skaut pisze:no i? To znaczy, że HELHEIM nie mógł nagrać czegoś równie dobrego, a nawet lepszego?
Chodzi mi o to, że płyta roku obroni się sama bez porównania do mistrzów, bez konieczności podnoszenia argumentu, że kogoś zdetronizowali itp. Odnoszę wrażenie, że pisząc kontrowersyjnie o nowym HELHEIM w kontekście ostatniego ENSLAVED chciałeś wzbudzić zainteresowanie innych, bo przecież więcej z nas zna i ceni ENSLAVED.
no oczywiście, że chciałem wzbudzić zainteresowanie innych, bo płyta zdecydowanie jest tego warta bardziej niż cały przeceniany ENSLAVED ;)
kregozmyk pisze:Też nie widzę większego sensu jechania po nich,
Skaut pisze:przeca nikt po nich nie jedzie
Jak nie jak tak. Komentarze do ostatniej płyty ENSLAVED o tym dobitnie świadczą.
no bo ostatnia to straszne gówno.
kregozmyk pisze:a ich tegoroczna EP-ka stanowi powrót do świetnej formy.
Skaut pisze:no faktycznie bardzo udany ten powrót, z jednym dobrym kawałkiem...
Kompletnie nie rozumiem żartu. Cała EPka jest świetna, od początku do końca, włącznie z tymi intsrumentalnymi kawałkami które nie są wypełniaczami. Bardzo dobra produkcja, o wiele lepsza niż na ostatniej płycie (którą przygniotła masa plastyku), genialnie uwypuklone partie basu, znacznie lepsze czyste wokale, kawałki muzycznie na wysokim poziomie, czyli jak to wcześniej bywało. Przecierają sobie nowe ścieżki i po raz kolejny, nie oglądając się za siebie, zrobili coś nowego.
Niby stary dobry Enslaved, ale po prostu coś "nie bangla". Naprawdę chciałbym, aby przecierali ścieżki w stylu numeru "Alu Misyrki", Enslaved cytowałby mistrzów, a przy okazji wyniósłby wiking metal na niespotykane dotąd rejony ;) No i jak można przeczyć, że taki "Synthesis" to nie wypełniacz? Jeszcze bym zrozumiał pojawienie się takiego numeru na pełnej płycie, ale na EPce, którą można było wypełnić numerami na miarę "Alu Misyrki" ;) ? A tytułowy to taka tam piosenka biesiadna ;) Jak już mam słuchać tego typu dźwięków, to zdecydowanie wolę to:



i oczywista czekam na ich pełną płytę.
kregozmyk pisze:I niech mi nikt nie mówi, że na "The sleeping gods" jadą jak OPETH.
Skaut pisze:nikt tak nie powiedział przeca
Wnioskuję to z tych wypowiedzi z wątku o ENSLAVED:
Skaut pisze:Takich pokładów opethowego płaczliwego patatajstwa w Enslaved nigdy nie było. Generalnie, ostatnia ich płyta to najgorsze co wypuścili.
Skaut pisze: nowa EPka ma jeden zajebisty - Bathory tribute - numer (tylko niestety zjebali go chujowymi czystymi wokalami). Reszta to ich sztandarowe patataje, niestety.
no, ale o EPce przecież tak nie pisałem.
kregozmyk pisze:Co do ostatniego HELHEIM to płytą roku ona nigdy nie będzie,
Skaut pisze:a dlaczego nie?
Bo wyszły w tym roku lepsze płyty, również w samym metalu, np: ULCERATE, BURZUM, VIRUS, PENTAGRAM, VOID, NECROS CHRISTOS, MITOCHONDRION, MIASMAL, VANHELGD, GHAMOREAN, ELIMINATOR, HEBOSAGIL, a do tego wyjdzie jeszcze AUTOPSY i AZARATH, które zapewne będą mocarne.
GHAMOREAN lepsze? BURZUM lepsze? VOID lepsze? Wolne żarty. Z ciekawości sprawdzę sobie VANHELGD, ELIMINATOR i HEBOSAGIL, bo nawet nie kojarzę ich muzyki. ;)
Coś tam było! Człowiek!
Maria Konopnicka

Re: HELHEIM

18-05-2011, 20:34

Cholera, zawsze zanim zdążą wysłać do mnie paczkę to tego samego dnia, albo dzień później pojawia się u nich coś co znów chcę kupić :) ale zaraz zaraz, dlaczego napisałeś, że mają nową płytę Pentagram i dałeś linka do Helheim?
Maria Konopnicka

Re: HELHEIM

18-05-2011, 20:50

kregozmyk pisze:super wiadomość o wspólnym koncercie AUTOPSY, ASPHYX i MORGOTH.
Nawet tak nie żartuj. Ciśnienie mi skoczyło jak zobaczyłem te trzy wyrazy napisane obok siebie. Chyba bym spódnicę założył, został ich groupie i jeździł za nimi po całym świecie, jakby chcieli w takim składzie grać. :)
Maria Konopnicka

Re: HELHEIM

18-05-2011, 21:19

Nie wierzę. Maleficio wymyślił ten koncert, żeby nas wkurwić, a przy okazji dobrze się przy tym bawić :)
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: HELHEIM

27-05-2011, 18:42

swietna ta nowa plyta. dzis przyszla i jestem bardzo zadowolony, a do tego na bonusowym DVD (o ktorym nei wiedzialem) swietne koncerty helheim z 2009 roku z With Full Force i Inferno.
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
Morbid Marcin
weteran forumowych bitew
Posty: 1183
Rejestracja: 18-03-2003, 21:41
Lokalizacja: warszawa

Re: HELHEIM

15-06-2011, 23:34

czy ktos wie, gdzie to mozna jeszcze kupic? w sensie nowy album ;) a i mini z 2010 tez.
Awatar użytkownika
Morbid Marcin
weteran forumowych bitew
Posty: 1183
Rejestracja: 18-03-2003, 21:41
Lokalizacja: warszawa

Re: HELHEIM

15-06-2011, 23:38

Jak wrzucam w WHP Helheim to nic nie wyskakuje ;) Blackcomp mi wlasnie odpisal, ze juz nie ma. Cholera, raz sobie zrobilem w zyciu 2-miesieczna przerwe w kupowaniu na biezaco nowosci i nic nie moge teraz kupic. ;)
Awatar użytkownika
Morbid Marcin
weteran forumowych bitew
Posty: 1183
Rejestracja: 18-03-2003, 21:41
Lokalizacja: warszawa

Re: HELHEIM

15-06-2011, 23:41

a ta wersja z dvd to warta poszukania, co tam bylo?
Awatar użytkownika
Maleficio
zahartowany metalizator
Posty: 5311
Rejestracja: 13-11-2005, 14:38
Lokalizacja: Sjakk Matt Jesu Krist
Kontakt:

Re: HELHEIM

15-06-2011, 23:48

IRONMIL pisze:Nie wierzę. Maleficio wymyślił ten koncert, żeby nas wkurwić, a przy okazji dobrze się przy tym bawić :)
Fcale nie, Pan P. sam miał takie plany... jak chcesz to się go zapytaj. :)
Awatar użytkownika
Morbid Marcin
weteran forumowych bitew
Posty: 1183
Rejestracja: 18-03-2003, 21:41
Lokalizacja: warszawa

Re: HELHEIM

15-06-2011, 23:54

kregozmyk pisze:
maciek z klanu pisze:a do tego na bonusowym DVD (o ktorym nei wiedzialem) swietne koncerty helheim z 2009 roku z With Full Force i Inferno.
:)
facepalm of death ;)
ODPOWIEDZ