GRAVELAND

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Gość

Graveland

12-09-2005, 00:37

Glosowaniu poddaje tylko pełne albumy, nie wpisywalem epek i splitow.
Chetnie sie dowiem co sądzicie o zesopolach w ktorych maczał palce Rob, takich jak: Lord Wind, Veles, Infernum, Legion, Wolfkhan.


edit: debilne komentarze osobowosci Roba proponuje odlozyc na bok.
Awatar użytkownika
metanoll
zaczyna szaleć
Posty: 165
Rejestracja: 18-03-2005, 21:09
Lokalizacja: Lublin=>Wawa

12-09-2005, 00:50

Legion na pewno kocha kazdy
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

12-09-2005, 02:02

Nie głosuję. Z dorobku GRAVELAND miałem tylko dwie demówki: "In The Glare Of Burning Churches" i "The Celtic Winter". Reszty nie znam.
Only SŁUCHANIE płyt is real!
Awatar użytkownika
Wieczor
zaczyna szaleć
Posty: 127
Rejestracja: 05-01-2004, 23:35
Lokalizacja: Częstochowa

12-09-2005, 08:31

Ja głosuje na "The Celtic Winter". Jest to najlepszy material w dorobku Graveland i jeden z najlepszych black metalowych dzwięków jakie wydała nasza scena.
"Jak długo będziesz po stronie tej stał? Jak długo będziesz w obronę brał krzyż? Jak długo będziesz nawracał do zła? Jak długo możesz oszustwem tym żyć?"
Awatar użytkownika
Blackult
rasowy masterfulowicz
Posty: 2397
Rejestracja: 01-12-2004, 23:00

12-09-2005, 10:30

nawet nie wiedziałem że Graveland ma tyle wydanych pełnych albumów. słyszałem tylko "The Celtic Winter" które było bardzo dobrym materialem. niestety jakiś kiep mi go zajebał. z wymienionych przez Bełka zespołów słyszałem tylko Veles i "The Triumph Of Pagan Beliefs", ale na tym demie Darken, o ile mnie pamięć nie myli, sie nie udzielał.
Awatar użytkownika
pajonk
w mackach Zła
Posty: 781
Rejestracja: 01-08-2005, 23:21
Lokalizacja: Xbox LIVE
Kontakt:

12-09-2005, 10:37

slyszalem raz gdzies "prawo stali" czy jak to tam szlo. nie podeszlo mi. generalnie jedna z kapel, jakie omijam z daleka
You can either focus on being right, or doing right; in the case of Christianity and Islam, you do neither.
Awatar użytkownika
Syndrom
starszy świeżak
Posty: 29
Rejestracja: 15-05-2005, 02:12
Lokalizacja: Częstochowa

12-09-2005, 10:47

Wszystkie wyzej wymienione są wybitnie chujoooowe i tyle. Nie reprezentują sobą nic oprócz debilnej prezencji Roba. Ku chwale ojczyzny i wielkiego dębu :D
Najlepszą rzeczą jaką kościół wprowadził do życia są heretycy
Awatar użytkownika
Brzachwo Wój
w mackach Zła
Posty: 869
Rejestracja: 30-08-2004, 12:21

12-09-2005, 12:35

jeśli Behemoth jest zespołem przciętnym, to Graveland jest muzyczną nędzą obleczoną w sparciałe szaty "kultu", kiedyś tego słuchałem, bo miałem taką okazję, żadnej płyty nie mam, choć pamietam pół dnia pękałem, jak koleś mi pokazał jakiś booklet, gdzie Robi w zbroi i kolczudze pozował z la ghitarrrą, z właśnie wyciskanym akordem Cis uwiecznionym w pozie dumnej... dzisiaj już nie, nie interesuje mnie osobowość Roba, nie to, żebym go nie lubił, albo jakieś epitety słał pod jego adresem, skąd, po prostu nie interesuje mnie...

kurwa, strasznie nie chciałem napisać jakiegoś debilnego komentarza dotyczącego osobowości Roba... chyba mi się udało ?

podsumowując - bardzo mierny jednoślad, czy jednokopytowiec, jak kto chce...
Ludwiku Dorn i Sabo, nie idźcie tą drogą !!!
Awatar użytkownika
Brzachwo Wój
w mackach Zła
Posty: 869
Rejestracja: 30-08-2004, 12:21

12-09-2005, 13:22

taka opinia jest oznaką dogłębnego poznania tematu, a nie niezdrowej fascynacji, bo o upośledzenie umysłowe nie śmiałbym nikogo podejrzewać...

jeśli Graveland jest jedną z najlepszych i najbardziej oryginalnych kapel na naszej rodzimej scenie, to świadczy to tylko o wyjatkowej miernocie naszej sceny...

możesz sobie postawić "Thousand Swords" obok Twojej Starej, Mandaryny albo w kiblu
Ludwiku Dorn i Sabo, nie idźcie tą drogą !!!
Awatar użytkownika
Brzachwo Wój
w mackach Zła
Posty: 869
Rejestracja: 30-08-2004, 12:21

12-09-2005, 13:57

spieszę z wyjaśnieniem :-) - uważam, że Graveland jest muzyczną nędzą ubraną w "kultowe" szaty nie dlatego, że nie znam Graveland, tylko dlatego, że właśnie go znam...
Ludwiku Dorn i Sabo, nie idźcie tą drogą !!!
Awatar użytkownika
antigod
w mackach Zła
Posty: 997
Rejestracja: 12-07-2005, 18:09
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

12-09-2005, 14:21

Nie widze zupelnie zadnej "pozytywnej atmosfery" w dokonaniach Graveland. Mialem okazje slyszec "The Celtic Winter" i "Prawo Stali" - kompletny kal, kicha i wiocha. Z dokonan Rob'a za to lubilem kiedys posluchac Lordwind.
THE ARMY - THE WEAPON - THE MACHINERY OF WAR - EXTERMINATION OF ALL MAN!
Awatar użytkownika
rob
w mackach Zła
Posty: 964
Rejestracja: 31-01-2004, 12:54
Lokalizacja: z Piekła

12-09-2005, 14:27

[quote][i]Wysłane przez Brzachwo Wój[/i]
spieszę z wyjaśnieniem :-) - uważam, że Graveland jest muzyczną nędzą ubraną w "kultowe" szaty nie dlatego, że nie znam Graveland, tylko dlatego, że właśnie go znam... [/quote]
mam bardzo podobne zdanie,kiepski zespół
Awatar użytkownika
Morph
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8973
Rejestracja: 27-12-2002, 12:50
Lokalizacja: hyperborea
Kontakt:

12-09-2005, 14:42

a najciekawsze jest to, że to, co w Polsce jest powszechnie uważane za gówno (Graveland, Gontyna Kry, Veles itp.), na Zachodzie biorą za chore nieraz pieniądze...
Awatar użytkownika
antigod
w mackach Zła
Posty: 997
Rejestracja: 12-07-2005, 18:09
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

12-09-2005, 14:44

Bo my, polskie chlopy rozum i gust mamy i gowno na kilometr wyczuwamy ;)
THE ARMY - THE WEAPON - THE MACHINERY OF WAR - EXTERMINATION OF ALL MAN!
Awatar użytkownika
Brzachwo Wój
w mackach Zła
Posty: 869
Rejestracja: 30-08-2004, 12:21

12-09-2005, 15:29

[quote][i]Wysłane przez Maria Konopnicka[/i]
[quote][i]Wysłane przez Brzachwo Wój[/i]
spieszę z wyjaśnieniem :-) - uważam, że Graveland jest muzyczną nędzą ubraną w "kultowe" szaty nie dlatego, że nie znam Graveland, tylko dlatego, że właśnie go znam... [/quote]

i nie lapiesz tej niesamowitej atmosfery ? Ja "The Celtic Winter" , a szczegolnie "Thousand Swords" moglbym sluchac bez konca. Przyznaje, ze pozniejsze plyty maja juz gorsze brzmienie i coraz bardziej odchodza stylistyka od black metalu, zaglebiajac sie w kraine borostworow i innych wojmilow, ale poczatkowa faza tworczosci Roba i jego trzodki zaowocowala wysmienitymi plytami [/quote]

przyznam to bez wstydu, że nie łapię...
wiesz, wypowiadam się dziś z pewnej perspektywy czasu, bo nie słucham Graveland juz spory czas, nie pamiętam, czy wtedy była to niesamowita atmosfera... ale chyba raczej jednak nie, a szczególnie dziś niesamowita atmosfera dziesiątek, ba czy nie setek nawet płyt kładzie na łopatki "Thousand Swords" thousand times in thousand ways :-)
Ludwiku Dorn i Sabo, nie idźcie tą drogą !!!
Awatar użytkownika
Brzachwo Wój
w mackach Zła
Posty: 869
Rejestracja: 30-08-2004, 12:21

12-09-2005, 16:11

bo na zachodzie mają więcej pieniędzy ;)
Ludwiku Dorn i Sabo, nie idźcie tą drogą !!!
Awatar użytkownika
Brzachwo Wój
w mackach Zła
Posty: 869
Rejestracja: 30-08-2004, 12:21

12-09-2005, 16:21

nie wiem w takim razie czy mamy takie samo pojęcie słowa atmosfera...
nie mówię tez o wydawnictwach krajowych, które jak wiadomo w niczym nie ustępuja wydawnictwom zachodnim, a nawet je przewyższają... :-)

od jakiegos czasu Deathspell Omega - Kenose siedzi w moim odtwarzaczu i słucham tego na okrągło onanizując moje oczy każdą z 40 stron wypasionego bookletu - i to jest właśnie atmosfera...

podobne uczucie miałem jak zagościła Negura Bunget - N'crugu Bradului, podobne wrażenie, podobny optyczny i auralny onanizm, choć muza inna, atmosfera niesamowita...

no można wymieniać, można...

przy takich płytach "Thousand Swords"... hmmm, no cóż...
jak wiesz nie dzielę muzyki na dyscypliny, więc nie podzielę na "krajową" i "zagraniczną" bo cóż to za podział :-)
... w kategorii "atmosfera" nie ma u mnie Graveland na czołowych miejscach, znam tę płytę, naprawdę doceniam to co chcesz powiedzieć, ale nie doceniam Graveland...
Ludwiku Dorn i Sabo, nie idźcie tą drogą !!!
Awatar użytkownika
pajonk
w mackach Zła
Posty: 781
Rejestracja: 01-08-2005, 23:21
Lokalizacja: Xbox LIVE
Kontakt:

12-09-2005, 17:05

ludzie, nie wiem, co braliscie, ale dajcie mi numer do swojego dilera. tak kulturalnej dyskusji z konkretnymi i logicznymi argumentami, jednoczesnie z poszanowaniem dla oponenta, to jeszcze tu nie uswiadczylem
You can either focus on being right, or doing right; in the case of Christianity and Islam, you do neither.
Awatar użytkownika
Alsvartr
rasowy masterfulowicz
Posty: 2900
Rejestracja: 06-05-2005, 13:17
Lokalizacja: Sosnowiec

12-09-2005, 17:06

a widzisz ;) ucz się waćpan
“I cannot begin to describe how much I don’t care." - Dylan Moran
ODPOWIEDZ