IMMORTAL

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6537
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: IMMORTAL

01-04-2023, 09:06

Bębny sa słabe.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Awatar użytkownika
Chal-Chenet
zaczyna szaleć
Posty: 258
Rejestracja: 22-05-2012, 11:46

Re: IMMORTAL

20-04-2023, 00:32



Hmmm... Inaczej.
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6537
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: IMMORTAL

20-04-2023, 08:03

Zajechało "Tyrants".
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Awatar użytkownika
Bonecrusher
zahartowany metalizator
Posty: 4797
Rejestracja: 16-05-2013, 15:29

Re: IMMORTAL

20-04-2023, 10:42

W tym przypadku braku m się wstrzymal z wyciąganiem jakichkolwiek wniosków do premiery płyty, no chyba, że tracklista już lata to do boju Polsko!
Biją mi głucho popękane dzwony
I anioł ciemny prowadzi za sobą
I jak biczownik okryty żałobą płacze, a w łzach much biją nieszczęść dzwony
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14138
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: IMMORTAL

25-05-2023, 19:57

można pożyczać ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Believer
weteran forumowych bitew
Posty: 1742
Rejestracja: 08-06-2013, 11:27
Lokalizacja: cipsko twojego starego

Re: IMMORTAL

26-05-2023, 19:31

i posłuchać
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6537
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: IMMORTAL

26-05-2023, 20:10

Słaby w chuj. Najsłabszy album.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Awatar użytkownika
Anzhelmoo
weteran forumowych bitew
Posty: 1254
Rejestracja: 19-03-2017, 08:51

Re: IMMORTAL

26-05-2023, 20:54

Tak se słucham i całkiem spoko, choć oczywiście w 100% odtwórczy. Tym razem wpuszczono więcej ducha Bathory i sporo motywów nawiązujących do At The Heart, co jest w sumie spoko, bo kolejny klon Battles by chyba bardziej męczył. Generalnie to za bardzo nie wiem po co ten album został wydany. Nie jest zły, ale też za bardzo nikt na niego nie czekał. Słucha się spoko, jest łatwo przyswajalny, ale też za bardzo nie ma czego odkrywać, a i wszystko już się słyszało. Demonaz miał stać w kontraście do thrashowej/heavy wizji Abbatha i reprezentować tą bardziej radykalną odnogę ich działalności, a koniec końców wyszło na jedno.

Też trochę dziwię się, że Demonaz wybrał takie pójście po linii najmniejszego oporu, np. te tytuły będące połączeniem poprzednich. Ja wiem, że poczucie humoru w tym zespole oraz kicz to nieodłączny element od zawsze, ale też pomimo tego każdy ich album był właściwie inny. Mogły się podobać bardziej lub mniej, ale generalnie były jakieś, miały swój charakter. Pamiętacie All Shall Fall? Dla jednych powrót Immortal do formy, dla innych hołd dla Bathory i kupa. Niezależnie od tego jaka była wasza opinia, to była to jednak jakaś nowa niezależna karta w dyskografii tego zespołu. A teraz niestety trudno tak to nazwać.

Szkoda też, że nie ma Horgha. Wydaje mi się, że mogli zrobić ciekawe rzeczy w dwójkę, ale nie starczyło chyba ambicji. Northern Chaos God było generalnie spoko albumem, miał jakąś rację bytu, ale ten?

Mam nadzieję, że jednak kiedyś zgadają się z Abbathem i na świeżo zaproponują coś ciekawego wspólnie. A ten album powinien ukazać się jako solowy Demonaza.
Często jest tak...że nie, a potem coraz częściej jest tak...że nie, a potem zwykle jest tak...że nie. I potem zostaje już samo nie.
est
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9128
Rejestracja: 30-03-2008, 17:30
Lokalizacja: Trockenwald

Re: IMMORTAL

26-05-2023, 23:20

Okropny ten nowy materiał. Tak jak kolega wyżej pisze wiele rzeczy z ich dorobku to balansowanie na granicy kiczu, ale tutaj ta granica jest zdecydowanie przekroczona o parę długości. Zgadzam się też, że czuć echa At the Heart, z tym, że to są takie echa jak rzyganie na drugi dzień po imprezie kiedy odbija się wszystkimi dobrociami, z którymi przesadziłeś. Ogólnie to chyba pozwę tidala za to, że wrzucił to do podpowiedzi do przesłuchania.
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6537
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: IMMORTAL

27-05-2023, 08:18

Echa AtHoW to były na poprzedniej, a tu jest lejące się gówno.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
olgims
w mackach Zła
Posty: 875
Rejestracja: 06-09-2010, 23:25

Re: IMMORTAL

27-05-2023, 09:43

pierwszy immortal od 30lat, ktorego nie postawie na półce. Nie popisał się demonaz tym razem niestety, nie ma na tej płycie nic wartego uwagi.
Seein' me is def not repeated or done twice
I laugh as I cast the first stones at Christ
Awatar użytkownika
Bonecrusher
zahartowany metalizator
Posty: 4797
Rejestracja: 16-05-2013, 15:29

Re: IMMORTAL

27-05-2023, 10:10

Immortal bez Abbatha to jak noc poślubna bez ruchania ;)
Biją mi głucho popękane dzwony
I anioł ciemny prowadzi za sobą
I jak biczownik okryty żałobą płacze, a w łzach much biją nieszczęść dzwony
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10420
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: IMMORTAL

27-05-2023, 12:21

Bonecrusher pisze:
27-05-2023, 10:10
Immortal bez Abbatha to jak noc poślubna bez ruchania ;)
Cos w tym jest, zawsze wolalem wplywy Abbatha niz Demonaza, ale zakladam ze to roznica.tego jak ktos lubi srogi napierdol a tymi którzy lubia te epickie partie. Ja akurat wole te melodyjniejsze i epickie Bathory.
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
Anzhelmoo
weteran forumowych bitew
Posty: 1254
Rejestracja: 19-03-2017, 08:51

Re: IMMORTAL

27-05-2023, 13:41

Pytanie tylko czy wpływy Abbatha i Demonaza są aż tak odmienne? Na pewnym etapie Demonaz wycofał się z grania i 100% muzy leżało po stronie Abbatha i rzeczywiście materiał stał się wtedy bardziej epicki, bardziej thrashujący. Ale z drugiej strony to było rozwinięcie tego co na Battles i tak już było, więc pytanie, czy pójście w tę stronę nie było nieuniknione bez względu na rolę Demonaza w zespole. Wkrótce po tym jak Abbath założył I, Demonaz wydał pierwszą solówkę - brzmiała całkiem podobnie i pokazywała co mu w duszy gra, czyli właśnie Bathory. Właśnie teraz jak reaktywował Immortal była narracja, że on tam był odpowiedzialny za agresję, a Abbath za melodyjki, ale koniec końców ta płyta najnowsza pokazuje, że całkiem swobodnie czuje się w takim klimacie spod znaku Bathory. Po prostu aranżacje nudniejsze.
Często jest tak...że nie, a potem coraz częściej jest tak...że nie, a potem zwykle jest tak...że nie. I potem zostaje już samo nie.
Awatar użytkownika
Believer
weteran forumowych bitew
Posty: 1742
Rejestracja: 08-06-2013, 11:27
Lokalizacja: cipsko twojego starego

Re: IMMORTAL

27-05-2023, 22:18

Pure Holocaust kurwa, reszty mogłoby dla mnie nie być
Awatar użytkownika
Pukajacy Bob
postuje jak opętany!
Posty: 328
Rejestracja: 11-07-2004, 12:42

Re: IMMORTAL

28-05-2023, 08:31

nikomu ta rozłąka nie służy, może czas pójść po rozum do głowy panowie Abbath, Demonaz, Horgh?
Black Metal Black Metal Black Metal Black Metal Black Metal Black Metal Black Metal Black Metal Black Metal Black Metal
Black Metal Black Metal Black Metal Black Metal Black Metal Black Metal Black Metal Black Metal Black Metal Black Metal
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8107
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: IMMORTAL

28-05-2023, 12:16

Believer pisze:
27-05-2023, 22:18
Pure Holocaust kurwa, reszty mogłoby dla mnie nie być
to oczywiste, w sumie reszty dla mnie nie ma, więc wszycho gra
PLASTIK NIE JEST METALEM
ODPOWIEDZ