IMMOLATION

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Awatar użytkownika
ramonoth
rasowy masterfulowicz
Posty: 3008
Rejestracja: 11-07-2011, 10:02
Lokalizacja: Lublin

Re: IMMOLATION

26-11-2021, 22:13

Heretyk pisze:
26-11-2021, 18:28
dziś sobie oglądałem ich koncert z jakiegoś małego klubu w USA z 2017 roku i kurwa jego mać.... jaka to jest potęga... dla mnie najlepszy zespół DM obok Morbid Angel
Tyle, że od dłuższego czasu MA to zespół-legenda, a Immolation wciąż nagrywa wybitne płyty i na żywo jest równie wybitny.
Awatar użytkownika
vicek
zahartowany metalizator
Posty: 4589
Rejestracja: 26-10-2011, 19:49
Lokalizacja: dolinki
Kontakt:

Re: IMMOLATION

27-11-2021, 04:57

ostatnia płyta morbid angel jest wybitna
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: IMMOLATION

27-11-2021, 09:49

vicek pisze:
27-11-2021, 04:57
ostatnia płyta morbid angel jest wybitna
Może nie aż tak, ale to bardzo dobra płyta.
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
est
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9130
Rejestracja: 30-03-2008, 17:30
Lokalizacja: Trockenwald

Re: IMMOLATION

27-11-2021, 12:28

Wybitne myślenie życzeniowe w obu przypadkach.
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10285
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: IMMOLATION

27-11-2021, 16:27

To oczywiste.
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Maruder
postuje jak opętany!
Posty: 657
Rejestracja: 02-01-2011, 22:21

Re: IMMOLATION

27-11-2021, 21:27

TheDude pisze:
26-11-2021, 22:10
Ze 20 lat temu jak ich pierwszy raz usłyszałem, to zmiotło mi beretkę, nawet antenka się oderwała. Do dziś ten band kurewsko lubię i szanuję. Albumy ze Stevem na bębnach to nie jest już ten sam wymiot, ale ostatni album jednak kosi. Hernandez to była inna szkoła nakurwu, niecodzienny talent.

Na przykład na 'Close to a world below' już od początku jest terror:



Zawsze jak odpalam ten album i wchodzi intro to są ciarki jak ja pierdolę.
Też mój fejweyt od nich i jeden z lepszych death metali ewa. Ale też Majesty & Decay bardzo wysoko jest w moim rankingu ich płyt i to było dla mnie objawienie jak wyszło. W związku z czym nie uważam, aby wszystko już powiedzieli i mogą jeszcze zaskoczyć.
Awatar użytkownika
Headcrab
weteran forumowych bitew
Posty: 1950
Rejestracja: 18-12-2010, 16:46
Kontakt:

Re: IMMOLATION

27-11-2021, 22:45

6IMP-|-OUS6 pisze:
25-11-2021, 18:10
Myślałem, że to coś nowego, a oni zrobili teledysk do 4-letniego numeru. :D Wyborny trolling 8/10.
Ỏ̷͖͈̞̩͎̻̫̫̜͉̠̫͕̭̭̫̫̹̗̹͈̼̠̖͍͚̥͈̮̼͕̠̤̯̻̥̬̗̼̳̤̳̬̪̹͚̞̼̠͕̼̠̦͚̫͔̯̹͉͉̘͎͕̼̣̝͙̱̟̹̩̟̳̦̭͉̮̖̭̣̣̞̙̗̜̺̭̻̥͚͙̝̦̲̱͉͖͉̰̦͎̫̣̼͎͍̠̮͓̹̹͉̤̰̗̙͕͇͔̱͕̭͈̳̗̭͔̘̖̺̮̜̠͖̘͓̳͕̟̠̱̫̤͓͔̘̰̲͙͍͇̙͎̣̼̗̖͙̯͉̠̟͈͍͕̪͓̝̩̦̖̹̼̠̘̮͚̟͉̺̜͍͓̯̳̱̻͕̣̳͉̻̭̭̱͍̪̩̭̺͕̺̼̥̪͖̦
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15002
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: IMMOLATION

28-11-2021, 13:10

W sumie też nie rozumiem idei robienia teledysku do numeru z ostatniej płyty w momencie, kiedy nagrywają już nową. Jakiś urywek z sesji nagraniowej mogliby podrzucić, albo coś w ten deseń, na zaostrzenie apetytu...

Ciekawi mnie również okładka. CZy Andreas Marshall znów pokaże swój talent...
Dead But Rimming
postuje jak opętany!
Posty: 494
Rejestracja: 01-04-2021, 13:17

Re: IMMOLATION

28-11-2021, 17:01

Takie trochę trollowanko, zwłaszcza że sam klip też nie jest jakiś szczególnie epicki. Trailery do zapowiedzi trailerów Behemoth sprawiają wrażenie bardziej złożonych.

Dziwne zresztą, że kapele tego formatu co Immo, Inca czy Suffocation są traktowane w swoich wytwórniach tak kiepsko. Klip raz na 3 płyty, z budżetem jak Imprezy Elbląg, merch jakiś absolutnie podstawowy i elo. W tym samym czasie przeciętna kapela BDM/slam ma 3 wzory koszulek i czapek na każdy numer z singla, 5 video z cyklu "guitar/drum playtrough" i nierzadko jakieś amatorskie klipy na poziomie studia Selani.
Awatar użytkownika
vicek
zahartowany metalizator
Posty: 4589
Rejestracja: 26-10-2011, 19:49
Lokalizacja: dolinki
Kontakt:

Re: IMMOLATION

28-11-2021, 18:08

Dead But Rimming pisze:
28-11-2021, 17:01
Takie trochę trollowanko, zwłaszcza że sam klip też nie jest jakiś szczególnie epicki. Trailery do zapowiedzi trailerów Behemoth sprawiają wrażenie bardziej złożonych.

Dziwne zresztą, że kapele tego formatu co Immo, Inca czy Suffocation są traktowane w swoich wytwórniach tak kiepsko. Klip raz na 3 płyty, z budżetem jak Imprezy Elbląg, merch jakiś absolutnie podstawowy i elo. W tym samym czasie przeciętna kapela BDM/slam ma 3 wzory koszulek i czapek na każdy numer z singla, 5 video z cyklu "guitar/drum playtrough" i nierzadko jakieś amatorskie klipy na poziomie studia Selani.
Slamu wiecej ludzi slucha. Serio
Dead But Rimming
postuje jak opętany!
Posty: 494
Rejestracja: 01-04-2021, 13:17

Re: IMMOLATION

28-11-2021, 21:58

Ok, ale to też powoduje, że te kapele są wszystkie totalnie podobne do siebie, z nazw, riffów, logosów, tytułów, okładek. Poza Kraanium czy Devourment, to tam raczej trudno wskazać jakiś ewidentnie topowy zespół, legendę-klasyk. No nie wiem, jakbyś miał zainwestować w merch jakiejś kapeli, to wolałbyś Suffo/Immo czy np. Torsofuck/Epicardiectomy? No i klasa labeli też tu coś powinna robić - Metal Blade, Nuclear Blast, Relapse to są raczej duże firmy, nie mają chyba problemów z sianem na szmatki czy teledyski.
12345
postuje jak opętany!
Posty: 540
Rejestracja: 19-02-2018, 10:16

Re: IMMOLATION

29-11-2021, 08:44

Dead But Rimming pisze:
28-11-2021, 21:58
Ok, ale to też powoduje, że te kapele są wszystkie totalnie podobne do siebie, z nazw, riffów, logosów, tytułów, okładek. Poza Kraanium czy Devourment, to tam raczej trudno wskazać jakiś ewidentnie topowy zespół, legendę-klasyk. No nie wiem, jakbyś miał zainwestować w merch jakiejś kapeli, to wolałbyś Suffo/Immo czy np. Torsofuck/Epicardiectomy? No i klasa labeli też tu coś powinna robić - Metal Blade, Nuclear Blast, Relapse to są raczej duże firmy, nie mają chyba problemów z sianem na szmatki czy teledyski.
Problemu z wyłożeniem kasy na merch pewnie nie mają, ale mogą mieć problem by wszystko opchnąć.
12345
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: IMMOLATION

29-11-2021, 22:44

Forumowicze +40, możecie powiedzieć jak to było z debiutem Immo? O tej płycie pisze się zawsze relatywnie mało w porównaniu do kilku kolejnych.

Dla mnie najlepszy ich album, nawet gdy miałem taki okres że nie lubiłem reszta i nawet pchnąłem takie 'Close... na sprzedaż to mnie niszczyła ale do rzeczy.

Jak była przyjęta jedynka w chwili wydania? Bo bo potem zespół zapadł w letarg na tyle lat. Czy jedynka została przyjęta jako geniusz i z jej powodu nastąpiło duże zainteresowanie powrotem z HiA czy odwrotnie - markę 'medialną' zespół wyrobił sobie dopiero od dwójki i debiut doceniono że tak powiem retrospektywnie?
Yare Yare Daze
ursus
w mackach Zła
Posty: 798
Rejestracja: 03-11-2018, 16:14

Re: IMMOLATION

29-11-2021, 23:20

Dawn of Possession w mojej opinii ich najlepszy materiał. Ross popełnił najlepsze partie wokalne. Kapitalne brzmienie. Here in After też bardzo wysoko oceniam.
Awatar użytkownika
empir
zahartowany metalizator
Posty: 4588
Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
Lokalizacja: silesia

Re: IMMOLATION

29-11-2021, 23:20

hcpig pisze:
29-11-2021, 22:44
Forumowicze +40, możecie powiedzieć jak to było z debiutem Immo? O tej płycie pisze się zawsze relatywnie mało w porównaniu do kilku kolejnych.

Dla mnie najlepszy ich album, nawet gdy miałem taki okres że nie lubiłem reszta i nawet pchnąłem takie 'Close... na sprzedaż to mnie niszczyła ale do rzeczy.

Jak była przyjęta jedynka w chwili wydania? Bo bo potem zespół zapadł w letarg na tyle lat. Czy jedynka została przyjęta jako geniusz i z jej powodu nastąpiło duże zainteresowanie powrotem z HiA czy odwrotnie - markę 'medialną' zespół wyrobił sobie dopiero od dwójki i debiut doceniono że tak powiem retrospektywnie?
Jako geniusz to raczej nie ale oceny były raczej pozytywne.
Musiałbym poszperać w starych gazetkach bo już nie pamiętam. Ale jak znajdę to wrzucę foto :)
Awatar użytkownika
Kilgore
rasowy masterfulowicz
Posty: 2141
Rejestracja: 21-12-2010, 20:34

Re: IMMOLATION

30-11-2021, 06:33

empir pisze:
29-11-2021, 23:20
hcpig pisze:
29-11-2021, 22:44
Forumowicze +40, możecie powiedzieć jak to było z debiutem Immo? O tej płycie pisze się zawsze relatywnie mało w porównaniu do kilku kolejnych.

Dla mnie najlepszy ich album, nawet gdy miałem taki okres że nie lubiłem reszta i nawet pchnąłem takie 'Close... na sprzedaż to mnie niszczyła ale do rzeczy.

Jak była przyjęta jedynka w chwili wydania? Bo bo potem zespół zapadł w letarg na tyle lat. Czy jedynka została przyjęta jako geniusz i z jej powodu nastąpiło duże zainteresowanie powrotem z HiA czy odwrotnie - markę 'medialną' zespół wyrobił sobie dopiero od dwójki i debiut doceniono że tak powiem retrospektywnie?
Jako geniusz to raczej nie ale oceny były raczej pozytywne.
Musiałbym poszperać w starych gazetkach bo już nie pamiętam. Ale jak znajdę to wrzucę foto :)
Pamiętam recenzje dwójki gdzie były wielkie żale że to nie ta klasa co jedynka. Chyba morbid noizz to był.
Wyobraź sobie że zawsze masz czas
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: IMMOLATION

30-11-2021, 07:35

hcpig pisze:
29-11-2021, 22:44
Forumowicze +40, możecie powiedzieć jak to było z debiutem Immo? O tej płycie pisze się zawsze relatywnie mało w porównaniu do kilku kolejnych.

Dla mnie najlepszy ich album, nawet gdy miałem taki okres że nie lubiłem reszta i nawet pchnąłem takie 'Close... na sprzedaż to mnie niszczyła ale do rzeczy.

Jak była przyjęta jedynka w chwili wydania? Bo bo potem zespół zapadł w letarg na tyle lat. Czy jedynka została przyjęta jako geniusz i z jej powodu nastąpiło duże zainteresowanie powrotem z HiA czy odwrotnie - markę 'medialną' zespół wyrobił sobie dopiero od dwójki i debiut doceniono że tak powiem retrospektywnie?
Wśród zwykłych fanów opinie były entuzjastyczne, ale recenzje bywały często zaledwie bardzo dobre. Dla mnie debiut pozamiatał obie płyty MORBID ANGEL. 5-letnią przerwę między debiutem a drugim albumem IMMOLATION interpretowano jako rozpad zespołu, bo czasy były takie, że wydano albumy co 1-2 lata.
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
12345
postuje jak opętany!
Posty: 540
Rejestracja: 19-02-2018, 10:16

Re: IMMOLATION

30-11-2021, 07:50

hcpig pisze:
29-11-2021, 22:44
Forumowicze +40, możecie powiedzieć jak to było z debiutem Immo? O tej płycie pisze się zawsze relatywnie mało w porównaniu do kilku kolejnych.

Dla mnie najlepszy ich album, nawet gdy miałem taki okres że nie lubiłem reszta i nawet pchnąłem takie 'Close... na sprzedaż to mnie niszczyła ale do rzeczy.

Jak była przyjęta jedynka w chwili wydania? Bo bo potem zespół zapadł w letarg na tyle lat. Czy jedynka została przyjęta jako geniusz i z jej powodu nastąpiło duże zainteresowanie powrotem z HiA czy odwrotnie - markę 'medialną' zespół wyrobił sobie dopiero od dwójki i debiut doceniono że tak powiem retrospektywnie?
Zacząłem ich słuchać od Here in After, ale pamiętam, że w wywiadach sporo kapel prawie zawsze wymieniało Immolation wśtód inspiracji lub wymianiejąc ich jako bdb kapela (mam na myśli jeszcze czasy przed dwójką) - i jak poszukasz fot to wiele osób z kapel w tamtych latach nosiło tshirty z motywami z debiutu - by daleko nie szukać, m.in ekipa Vader. Już tak tego dokładnie wszystkiego nie pamiętam, bo to było tyle lat temu, ale odnosiłem wtedy wrażenie, że to była już bardzo duża, wręcz kultowa kapela :D
12345
Awatar użytkownika
empir
zahartowany metalizator
Posty: 4588
Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
Lokalizacja: silesia

Re: IMMOLATION

30-11-2021, 15:36

Ma się rękę albo pamięć. Pierwszy wybrany TEA i recka znaleziona :)
Niestety pliku 4mb nie da się tu wrzucić więc musiałem skompresować :/
Załączniki
thrash'em all124.jpg
thrash'em all124.jpg (195.13 KiB) Przejrzano 1775 razy
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: IMMOLATION

30-11-2021, 16:03

Kilka wybitnych albumów zostało kompletnie zjechanych. Dobrze, że chociaż IMMOLATION docenili.
PS. Kaczmarkowa to w ogóle nie lubiła metalu.
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
ODPOWIEDZ