TODAY IS A RELEASE DAY OF

CULT OF FIRE

MOKSHA/NIRVANA

reviews  • Carcinosi - "Drawned through the portal of war" 2000 / 2DEMO
    BRAZYLIA

    Nie wiem jak to się dzieje, ale poniektóre kapelki pochodzące z Ameryki Południowej mają swój czar i urok. Mimo średniej jakości nagrania, wstawkom wywołującym uśmiech politowania (vide jakoweś bomby, samoloty, wybuchy - wszystko to już było tyle razy...) kolejne Belzebuby z Brazylii zaskarbiają moją sympatię. Jak łatwo się domyśleć Carcinosi gra brutalny death metal inspirowany Krisiun, Rebaelliun i Morbid angel. Dokonania tych ostatnich szczególnie dodają smaczków muzyce Carcinosi, szczególnie połamane sola i walcowate zwonienia. Zaś z krajanów z Krisiun Brazylijczycy przejęli tempa i tę swoistą diabelskość. W ogólnym rozrachunku Carcinosi wypada odpowiednio brutalnie i jadowicie, tak jak trzeba. Nic dodać, nic ująć, kolejny dobry zespół z Ameryki Południowej, który przy odrobinie szczęścia może wypłynąć na szersze wody. A że materiał ma już 2 lata na karku, ja już czekam na kolejny, który może powalić.

    Rafael Bruno; Rua Afonso Pena; 103/22 Azenha; Cep: 90260-020 Porto Alegre - RS; Brazil; e-mail:carcin@zaz.com.br; www.carcinosi.cjb.neta.p ________7.5 search for Carcinosi

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.