TODAY IS A RELEASE DAY OF

CULT OF FIRE

MOKSHA/NIRVANA

reviews  • Corvus Corax - "The Atavistic Triad" 2000 / CD
    DARK SYMPHONIES
    USA

    Ci, którzy pamiętają, i w których wciąż drzemie nostalgia za starymi produkcjami Septic Flesh, In The Woods albo Nightfall mogą w ciemno zgłaszać się do włoskiej Dark Symphonies po produkcje Corvus Corax a na pewno nie będą narzekać. Zespół ten nie wnosi absolutnie nic nowego do kanonu muzyki klimatycznej - to rzecz pewna. Jednak mimo wszystko nie wyłączyłem płyty "The Atavistic Triad" po 15 minutach. Jest w niej bowiem ta specyficzna, szczera, nie związana w żaden sposób z aktualnymi trendami atmosfera. Mroczne, kilkunastominutowe kompozycje łączą w sobie surowy dark, majestatyczny doom i od czasu do czasu black, rodem ze starych demówek Limbonic Art. Brzmi to wszystko jak nie z tej epoki, ale w tym tkwi właśnie sedno zrozumienia tej muzyki. Nie jest to mega-produkcja - nie znajdziemy tu miażdżących brzmień gitar albo nowoczesnych klawiszy, jednak na szary, mglisty dzień albo zasnuty chmurami wieczór "The Atavistic Triad" wydaje się być bardzo odpowiednią pozycją. Jestem daleki od padnięcia na kolana, ale nie mogę też znaleźć niczego, co by mnie w jakiś szczególny sposób od tej płyty odpychało, a to już czasem jest bardzo dużo.

    www.darksymphonies.comOlo ________6 search for Corvus Corax

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.