reviews  • Silent Stream Of Godless Elegy - "Themes" 2000 / 3CD
    REDBLACK
    CZECHY

    Zaprawde powiadam Wam - takich oto zespołów powinno więcej powstawać na scenie doom metalowej. Wydawało by się, iż z połączenia metalowego instrumentarium ze skrzypcami i wiolonczelą już nic ciekawego wyjść nie może - a jednak! Silent Stream Of Godless Elegy w dosyć ciekawy sposób wplątują czasem folkową, a czasem orientalną melodykę w swoje przedziwnie skoczno-mozolne, ale ciężkie riffy. Powstaje muzyka, którą, wbrew temu co głosi bio zespołu, ośmielę się nazwać radosną i pełną optymizmu. Nawet żeńskie chóry, tu i ówdzie się pojawiające, są (co jest raczej rzadkością) bardzo udane - i często bardzo nietypowe. Można powiedzieć, iż 'Themes' oparta jest mocno na klasycznych podstawach gatunku, ale zagranych w sposób ciekawy, pociągający i wyraźnie wyróżniający ich z tłumu. Cholernie mnie ta płyta rajcuje i z przekonaniem wciągam Silent Stream Of Godless Elegy na listę zespołów, których następnych płyt będę wypatrywał ze sporym zainteresowaniem.

    Redblack prod., Kopecna 7, 602 00 Brno, Czech Republic, www.redblack.czOlo ________8 search for Silent Stream Of Godless Elegy

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.