reviews • Skullhog / Violation Wound 2016 / SPLIT CD
  FAT ASS RECORDS
  USA/HOLANDIA

  Skullhog / Violation Wound - Świat staje się coraz mniejszy, także dzięki takim inicjatywom jak Fat Ass Records. Jakiś czas temu byłoby to nie do pomyślenia, by muzyk pokroju Chrisa Reiferta upubliczniał swoje utwory we współpracy z działającą w głębokim podziemiu firmą z Lublina. Świat się zmienia i dzięki temu lider Autopsy, Abscess, współtwórca "Scream Bloody Gore", człowiek-instytucja na scenie muzyki ekstremalnej, obdarza swoim zaufaniem naszego rodaka. Aby zachować ciągłość zdarzeń wypada jednak rozstać się na kilka zdań z Reifertem by skupić się na Skullhog, gdyż to właśnie oni otwierają split. Dwa utwory nie pozbawione ciężaru, ale też bardzo obfite w motorykę, tak charakterystyczną dla Celtic Frost wchodzącego na nieco wyższe obroty. Gdy pojawia się charkotliwy wokal mam wrażenie obcowania z najdoskonalszymi moim zdaniem następcami Szwajcarów, czyli Cianide. Tak, Skullhog szczególnie odkrywczy nie są, lecz nie zamierzam zaprzeczać że uwielbiam tego typu heavy metal. Prosty, motoryczny i na swój sposób chwytliwy. Wypada nadmienić, że Skullhog ubarwia swoje granie samplami z filmów, w których bohaterom dzieje się wielka krzywda. Słyszymy więc przerażające wrzaski, opętańcze jęki i inne oznaki ludzkiego nieszczęścia. Ot, takie tam smaczki podkreślające ponury charakter muzyki. Nadeszła pora by powrócił Reifert. Jego punkowe wcielenie, czyli Violation Wound wprowadza słuchacza w zgoła odmienny nastrój. Wysoce energetyczna, zagrana z przytupem i niepozbawiona szczypty programowego niechlujstwa muzyka dosłownie wysadza człowieka z obuwia. Zapierająca dech dynamika, rock’n’rollowa przebojowość, wyszczekane jakby na odpierdol teksty, punkowy bajzel w partiach gitary, zaś na ich tle błyskotliwe zagrywki basisty. Zaprawdę kapitalny kawałek muzyki. Wypada wyróżnić utwór numer 2 stanowiący oczywisty hołd dla Motorhead, a także zamykający stawkę "Web Of Hate" zaskakujący swą stonowaną naturą. Po tak dotkliwym laniu przyda się kilka chwil wytchnienia.

  pl-pl.facebook.com/Violationwound
  www.facebook.com/pages/Skullhog/158492370912423
  www.skullhog.com
  www.fatassrecords.comRobert Jurkiewicz ________7/8 search for Skullhog / Violation Wound
 • listen and enjoy!


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.