reviews • Kingdom - "Sepulchral Psalms from the Abyss of Torment" 2016 / 3CD
  GODZ OV WAR PRODUCTIONS
  POLAND

  Kingdom - Sepulchral Psalms from the Abyss of Torment Kingdom to bardzo specyficzny zespół. Na przestrzeni trzynastu lat wydali trzy duże płyty. Po premierze każdej z nich pojawiało się kilka recenzji, zaś sam zespół … zapadał się w próżnię. Zero tras koncertowych, znikoma ilość wywiadów, żadnych oznak życia na portalach społecznościowych. Gdy już opadał kurz po premierze ich kolejnych albumów, nachodziły mnie wątpliwości, czy Kingdom w dalszym ciągu istnieje. Tymczasem oni wracali. Po udanym debiucie powrócili za sprawą o klasę lepszej "Morbid Priest of Supreme Blasphemy". Także i tym razem doszło do powtórki z rozrywki. Po trzech latach medialnego niebytu Kingdom prezentuje swój trzeci krążek i znowu robi ogromny krok naprzód. Bardzo szanuję ich za to, że te kilkuletnie okresy pozornego zastoju okazują się być batalią o nową, lepszą muzykę. Kingdom wybrał szalenie niepopularny dziś sposób scenicznej egzystencji. Zamiast brylować w towarzystwie i w międzyczasie coś tam pichcić, oni mozolnie pną się do góry. Nie przeczę, w odniesieniu do nowej płyty oczekiwania miałem niemałe. To co usłyszałem zdecydowanie je przerosło. Kingdom w 2016 roku to ciągle pełnokrwisty death metal. Mroczny, zakotwiczony w tradycji, gwałtowny, lecz nie unikający spokojniejszych temp i dobrej gitarowej melodii. Dzisiejszy Kingdom to po prostu kopalnia świetnych riffów, bezbłędnie ze sobą zestawionych i precyzyjnie odegranych. Tak, wiem, same frazesy, lecz nie potrafię ująć tego lepiej. Może inaczej … Wszyscy, których do dziś poraża diaboliczny mrok spowijający wczesne dokonania Sinister będą "Sepulchral Psalms from the Abyss of Torment" zachwyceni. Reklamacji nie będą składać także wielbiciele motoryki firmowanej przez Bolt Thrower oraz zwolennicy naturalnego, piekielnie dobrego brzmienia. Zwłaszcza perkusja, ta prezentuje się wręcz książkowo. Na dodatek obsługujący ją instrumentalista to człowiek o niemałych umiejętnościach i nieprzeciętnej wyobraźni. Wszystko to sprawia, że "Sepulchral Psalms from the Abyss of Torment" to płyta, która MUSI dać zespołowi duży posłuch. Są tego warci!

  www.facebook.com/kingdomtempleofdeath
  godzovwar.com
  www.facebook.com/godzovwar
  godzovwarproductions.bandcamp.comRobert Jurkiewicz ________9 search for Kingdom
 • listen and enjoy!


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.