reviews • In Aeternum - "The Blasphemy Returns" 2016 / EP
  PULVERISED RECORDS
  SWEDEN

  In Aeternum - The Blasphemy Returns "We shall never retreat…" wypluwa z siebie frontman In Aeternum w kawałku otwierającym tą epkę i faktycznie - pomimo 9-letniej przerwy, ta szwedzka, black/deathowa machina nie wycofuje się i atakuje znów z pełnym, satanicznym impetem. Pełny to może za dużo powiedziane, bo na razie to tylko epka - cztery utwory - dwa nowe, ponownie nagrany "Majesty of Fire" (oryg. z 1999) oraz cover "I Am Elite” kultowego War. Dostajemy jednak mocny sygnał, że odwyk nagraniowy nie wpłynął w żadnym stopniu negatywnie na formę zespołu. Gęste jak nigdy, palące riffy, wściekle pracująca sekcja, jadowity growl - teoretycznie nic nowego w przypadku tego zespołu, ale wydaje się, że w In Aeternum skumulowała się jeszcze większa dawka bluźnierczej adrenaliny niż mogliśmy tego doświadczyć na ich wcześniejszych nagraniach. Tym bardziej rosną oczekiwania wobec przygotowywanego długograja. Zrekultywowany kawałek “Majesty of Fire” zdecydowanie zyskał na siarczystości z nowym brzmieniem, a cover genialnego War idealnie wpasowuje się w estetykę dźwiękowej anihilacji, której hołduje In Aeternum. Krótko mówiąc - każdy kto lubi tłusty boczek i jego hobby nie jest uprawa bratków, powinien sięgnąć po tą epkę i chłostać się nią w oczekiwaniu na pełny album. Jest już teraz dostępna na CD, a w październiku ukaże się także na 10" winylu (200 szt. czarny i 100 szt. biało-czarny splatter).

  www.facebook.com/pulverisedrecords
  www.pulverised.net
  pulverised.bandcamp.com
  www.facebook.com/inaeternumofficialOlo ________7 search for In Aeternum
 • listen and enjoy!
Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.