reviews • Omophagia - "In the Name of Chaos" 2016 / 2CD
  UNIQUE LEADER RECORDS
  SWITZERLAND

  Omophagia - In the Name of Chaos Są młodzi, pełni werwy, chęci do gry, mają powalającą technikę i bas pewnie z pięćdziesięciostrunowy, który (co modne ostatnio) w miksie wysunęli bardzo mocno do przodu. Na znalezienie się w katalogu Unique Leader wystarczy bez problemu, ale na żywo, na trasie z Incantation, Morgoth i ich krajan z Darkrise, wnioskując z relacji obecnych na imprezie - nie wzbudzili raczej wielkiej sensacji. Nie oszukujmy się - ich filozofia death metalu jest mocno odmienna od tego co prezentowały sobą obydwie gwiazdy wieczoru. Hipertechniczne partie i gęste, triggerowane centrale niekoniecznie trafią do fanów zapatrzonych w starą szkołę i grobowe riffy na obniżonym stroju. Warto jednak zauważyć, że “In the Name of Chaos” to nie tylko ciąg abstrakcyjnych łamańców w sterylnym, studyjnym wydaniu wymieszanych z programowymi zwolnieniami w stylu slam - materiał ten ma naprawdę masę klasycznego ciężaru i siarczystego kopa, który kojarzyć się może z gniotącym napędem Malevolent Creation, Monstrosity, Cannibal Corpse, a nierzadko buzuje nawet energią wczesnego Deicide. Wszystko to oczywiście na mocnych, technicznych sterydach, ale z wyczuciem momentu, w którym metal zamienia się w plastik. Dobrą robotę robią też epicko malownicze sola, które rekompensują zagubioną w riffach melodyjność - element zapewniający większą odróżnialność poszczególnych kawałków od siebie. In minus odstaje natomiast nieco jednostajny wokal - niby klasyczny, gardłowy growl, ale nie potrafiący wydobyć naturalnej agresji z tekstu. No i jest też ten ich chujowy image w garniturach zachlapanych krwią - tyle kapel już z tym wyskakiwało i zawsze kończyło się to tylko żenującym zakłopotaniem odbiorców. Może się jednak czepiam - Omophagia traktuje to jako element całej ich układanki - konceptu krytykującego życie skupione na pracy w korpo i zarabianiu kasy na materialne dobra, które nic nie wnoszą do naszego życia. Niech im będzie - instrumenty obsługują wzorowo - a że nie starcza im z grania na spłatę kredytu to gdzieś się muszą wyżalić.

  www.facebook.com/pages/Omophagia/86709747616
  www.omophagia.ch
  www.facebook.com/UniqueLeaderRecords
  uniqueleader.comOlo ________6 search for Omophagia
 • listen and enjoy!
Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.