reviews • Serpent Spells - "Mantras Within Ascending Fire" 2016 / MCD
  GODZ OV WAR PRODUCTIONS
  BANGLADESH

  Serpent Spells - Mantras Within Ascending Fire Jeśli zastanawialiście się kiedykolwiek czy w Bangladeszu grają death metal, to niosę wam dobrą nowinę. Grają i to całkiem nieźle. "Mantras Within Ascending Fire" to co prawda tylko MCD, ale jego zawartość zdecydowanie wystarczy by wyrobić sobie zdanie na temat tej egzotycznej ekipy. Trzy treściwe utwory + intro przedstawiają zespół w bardzo korzystnym świetle. Dziarski death/black bez wątpienia spodoba się każdemu, kto darzy upodobaniem starą europejską szkołę ekstremalnego grania. Nie brak tu ponadto południowo amerykańskiego animuszu, jaki był znakiem rozpoznawczym wczesnych nagrań Sepultury czy też Sarcofago. Wypada nadmienić, że Serpent Spells stoi w opozycji do masy współczesnych black/death’owych kapel dla których istotą istnienia jest totalnie zbasowane, nieczytelne brzmienie. Na "Mantras Within Ascending Fire" nie ma o tym mowy. Płyta brzmi świetnie, naturalnie i autentycznie. Serpent Spells to nie jedynie rozpędzone riffy, dynamiczna sekcja i upiorne skrzeki wokalisty. Weźmy pod lupę choćby drugą część "Scourge Heretic Consecration", gdzie kapela wchodzi na totalnie inną częstotliwość, zdecydowanie zwalnia i uderza wręcz w nostalgiczny ton. To nie jedyny tego typu przypadek, wszak utwór tytułowy kończy się w podobnym tonie, tyle że za pomocą gitary akustycznej. Zabiegi tego typu sprawiają, że "Mantras Within Ascending Fire" słucham po raz kolejny z niesłabnącym zainteresowaniem. Nie jest to bez wątpienia dzieło szczególnie odkrywcze, ale też nie razi nachalnymi zapożyczeniami. Idealnie sprawdza się, gdy potrzebuję skondensowanej dawki wysoce energetycznego death metalu. A często jestem w potrzebie.

  www.facebook.com/serpentine.ouroboros
  godzovwar.comRobert Jurkiewicz ________7,5 search for Serpent Spells
 • listen and enjoy!
Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.