TODAY IS A RELEASE DAY OF

SELBST

RELATOS DE ANGUSTIA

reviews • In Twilight's Embrace - "The Grim Muse" 2015 / 3CD
  ARACHNOPHOBIA RECORDS
  POLAND

  In Twilight's Embrace - The Grim Muse Niby ze Szwecją dzieli nas tylko morze, na dodatek niewielkie, a kontynuatorów zamorskiego death metalu na polskim gruncie ze świecą szukać. In Twilight's Embrace to obok The Dead Goats przedstawiciele nielicznej rodzimej reprezentacji kapel bijących pokłony Szwedzkim klasykom. The Dead Goats uderzają w gwałtowniejszy, hałaśliwszy, bardziej bezpośredni sposób właściwy dla protoplastów tego charakterystycznego, zapiaszczonego brzmienia czyli Nihilist, niźli bohaterowie niniejszej recenzji. In Twilight's Embrace za wzorzec wybrało tą "inną" Szwecję. Stosunkowo długie, złożone utwory i całe tony gitarowych melodii. Inspiracje są oczywiście słyszalne i niezbyt trudne do zlokalizowania. Dissection, Necrophobic i At The Gates. Ta oto trójca nadaje ton "The Grim Muse". Nie będę owijał w bawełnę, propozycja In Twilight's Embrace bardzo przypadła mi do gustu. Szczególnie cenię sobie różnorodność, która jest chyba największym atutem "The Grim Muse". Szybkie, zwarte, jadowite motywy zgrabnie i co najważniejsze nierozerwalnie splecione są z partiami o wysokoprocentowej zawartości melodii i ślepo podążającej w ślad za nią melancholii. Oczywiście są utwory, w których szala przesuwa się na jedną, bądź drugą stronę, lecz to nie istotne. Najistotniejsze, że każda z kompozycji posiada to "coś", co pozostaje w świadomości na dłużej. Mnie najbardziej uwiodły te partie, które wiążąc w sobie wspomnianą powyżej zadziorność, nieugłaskaną melodykę oraz świetne, zacietrzewione wokalizy, przywodzą ze sobą autentyczny, nieprzerzedzony mrok. Ciary na ciele każdorazowo gwarantowane. Obecność znakomitych gości na "The Grim Muse" pomijam celowo. In Twilight's Embrace proponuje świetną płytę, która bez problemu obroniłaby się bez udziału takiego, czy innego Tomasa. Mamy początek 2016 roku. Nie słyszałem co prawda jeszcze wielu płyt z ubiegłego, lecz gdybym musiał naprędce zmontować swój top 2015, to "The Grim Muse" znalazła by się w czołówce.

  www.facebook.com/intwilightsembrace
  www.facebook.com/arachnophobiarecsRobert Jurkiewicz ________8,5 search for In Twilight's Embrace
 • listen and enjoy!
Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.