reviews  • Aldaaron - "Nous Reviendrons Immortels" 2010 / 1CD
    PAGAN RECORDS
    FRANCE

    Aldaaron - Nous Reviendrons Immortels Kolejna pozycja z nadzwyczaj płodnej obecnie black metalowej sceny francuskiej. Aldaaron nie zagłębia się jednak w modne obecnie w tym rejonie awangardowe meandry, ale smaga skutecznie intensywnym skandynawskim zderzeniem blastów z chwytliwymi melodiami i klimatycznymi zwolnieniami. Może się to kojarzyć z Setherial, Naglfar czy Dissection, ale Francuzom udało się dodatkowo wpompować w to wszystko masę epickiego klimatu - zimne, majestatyczne pejzaże z folkowo umelodyjnionym zacięciem, wzniosłe pogańskie zaśpiewy i do tego właśnie tryumfalne, szwedzkie świdrowanie na gitarach. Wchodzący bezboleśnie i bez znudzenia black z doskonałą produkcją i gustownym wyważeniem temp i melodyki, któremu można zarzucić co najwyżej odrobinę za dużo wyrachowania, ale graniczącego bardziej z pozytywnym wyrafinowaniem niż z komercyjną dupodajnią.

    www.aldaaron.fr; www.myspace.com/aldaaron; www.facebook.com/pages/Aldaaron/161792687192992; www.paragonrecords.orgOlo ________7 search for Aldaaron

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.