reviews  • Sectioned - "Purulent reality" 2010 / 1CD
    PARAGON RECORDS
    WęGRY/WIELKA BRYTANIA

    Sectioned - Purulent reality Sam już nie wiem czy Sectioned należy uznać za zespół węgierski, za sprawą jej założyciela - gitarzysty Zoltána Valtera, czy brytyjski - bo właśnie na Wyspach został powołany, czy też amerykański - bo chyba w Nowym Jorku kapela obecnie stacjonuje. Tak czy siak ich debiutancki długograj, który trafił do mnie dosyć późno, to rzecz zdecydowanie dla Mamoniów tęskniących za starą dobrą death metalową Florydą. Sprasowane brzmienie gitar trochę a’la wczesne Morrisound i aranżacje przywodzące na myśl pierwsze płyty Monstrosity, Death (m.in. solówki), Gorguts czy wczesny Morgoth nie wnoszą może ani grama świeżego spojrzenia na wykonywany gatunek, ale bardzo przyzwoity poziom techniczny i bardzo dobra znajomość obranego rzemiosła mogą zaowocować w przyszłości czymś jeszcze ciekawszym. Z rzadka pojawiają się kiełki jakichś zbyt melodyjnych chwastów, ale trzeba mieć nadzieję, że Sectioned nie pozwolą im się na kolejnych wydawnictwach zbytnio rozplenić.

    www.paragonrecords.org; www.myspace.com/sectionedxOlo ________6 search for Sectioned

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.