reviews  • Portall - "Code Black" 2009 / 1CD
    UNDER HER BLACK WINGS
    HOLANDIA

    Portall - Code Black Pomyśleli, że podwójne "l" w nazwie wystarczy by usunąć w cień australijskich wywrotowców z odbiornikami telewizyjnymi na głowach. Nic bardziej mylnego, taki wyczyn wymaga zdecydowanie radykalniejszych środków, także muzycznych. Portall niczym nie szokuje, pogrywa wywodzący się zza wielkiej wody thrash metal rozbujany hardcore’ową nutą. Dużo Exodus, nieco Slayer plus rytmiczne, core’owe rżnięcie. Do tego bardzo dobry wokalista dysponujący barwą i manierą kojarzącymi się z wyziewami, jakimi dzielił się ze swoimi fanami Jan-Chris De Koeijer. "Code Black" może się podobać. Mocna, rytmiczna i chwytliwa muzyka, niespecjalnie błyskotliwa, ale także nie przywołująca znużenia. Mogłaby się podobać znacznie bardziej, gdyby tylko gitarzysta nie serwował od czasu do czasu przesłodzonych popisów, w czym niestety uparcie towarzyszy mu reszta instrumentalistów i w efekcie chwilami aura robi się nieznośnie słoneczna. Siły wyrazu nie tracą jedynie wrzaski wokalisty. Bardzo dobrze, bo kolejnej mydlanej opery bym nie zniósł, nawet z trzema "l" w nazwie.

    www.myspace.com/portallRobert Jurkiewicz ________6 search for Portall

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.