reviews  • Pest - "Tenebris Obortis" 2009 / 4CD
    KETZER RECORDS
    NIEMCY

    Pest - Tenebris Obortis Chodzi oczywiście nie o szwedzką zarazę o tej samej nazwie, a o czterech łysych chłopaków z Dolnej Saksonii stacjonujących w małym miasteczku o wdzięcznej nazwie Hilter am Teutoburger Wald, którzy wszystkie swoje wydawnictwa nagrywają i produkują we własnej sali prób - co o dziwo - wychodzi im bardzo dobrze i zapewnia surowe, ale unikalne brzmienie, w którym odpowiednio dobrane pogłosy do gitar i wokali nadają ciekawej przestrzeni całej muzyce. Pest trzymają się głównie szybkich temp, z dobrymi, zadziornymi riffami zbliżonymi do Mayhem z czasów debiutu i klasycznymi chrapliwo-blackowymi wokalami, ale pojawiają się też doskonałe, klimatyczne wyhamowania, motoryczne, marszowe pochody, albo całe kawałki tonące w powolnej, leniwej melancholii. Dobrze się tego słucha, zróżnicowanie materiału zapewnia jego doskonałą przyswajalność, a sam zespół potrafi bardzo zgrabnie i płynnie przechodzić od szybkiego tradycyjnego, skandynawskiego black do atmosfery zbliżonej do np. wczesnego Lifelover. Jeżeli szukacie więc zespołów o tradycyjnym podejściu do black metalu i podziemnym zacięciu, ze świeżym spojrzeniem na możliwości jakie daje ten hermetyczny gatunek, to powinniście szybko zarazić się tą niemiecką odmianą czarnej epidemii.

    www.pest-musik.de; www.ketzer-records.deOlo ________7,5 search for Pest

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.