reviews  • Sixoneosix - "Reset" 2009 / EP
    SELF-RELEASED
    SZWECJA

    Sixoneosix - Reset "Reset" to smutna płyta. Nie tylko za sprawą zawartości w postaci nostalgicznych, melodyjnych dźwięków kojarzących się z In Flames oraz późniejszym Sentenced. Gładkie, miękkie riffy, a na pierwszym planie jeszcze słodsza partia gitary prowadzącej współdzieląca miejsce z krzykliwym wokalistą. "Reset" to smutna płyta także z tego powodu, że niewiele się na niej dzieje. Kilka chwytliwszych, przykuwających uwagę pomysłów rozrzuconych losowo na przestrzeni tego kilkunastominutowego materiału to zdecydowanie za mało. Wyróżnić wypada drugi w kolejności utwór "Away", w którym dzieje się chyba najwięcej i najlepiej. Swobodne, wręcz rockowe granie szczególnie mocno przywodzi na myśl przeboje firmowane przez wspomniany powyżej Sentenced. Poza tym z reguły wieje nudą i to na tyle mocno, że nie sposób odpędzić senność. Rozlazłe, bezbarwne podkłady pod krzyk wokalisty sklecone z niemrawo przetaczających się akordów. Niespecjalnie ciężko, niezbyt przebojowo, flegmatycznie i niewyraziście. Po prostu nijako i to jest najbardziej smutne.

    www.myspace.com/sixoneosixRobert Jurkiewicz ________3 search for Sixoneosix

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.