reviews  • Psychrist - "Embrace rapture in disgust" 1999 / 1CD
    DISSIDENT REC
    AUSTRALIA

    Moich zachwytów ciąg dalszy. Australijski Psychrist pojawił się pewnego dnia w moim domku i po prostu rozpierdolił w nim wszystko to, co tylko się dało. Nie wiem ile kangurów musieli zjeść by nagrać tak mięsisty i brutalny krążek, z pewnością sporo. „Embrace...” to majstersztyk jeśli chodzi o połączenie death i black metalu. Niewiele znam zespołów, którym taki zabieg się udaje. Niby pokrewne dwa gatunki, ale trudno jest, grając taką muzykę, wyważyć wpływy jednego i drugiego. Australijczycy wzięli z death i black, to co w nich najlepsze. Surowość i nienawiść znane z black metalowych krążków umiejętnie wplecione w brutalność i precyzję death metalu. Mieszanka wybuchowa. Gwarantuję. „Embrace...” jest ciężka i szybka, a to przecież najlepsza rekomendacja, prawda? Psychrist nie zamęcza słuchacza rzewnymi melodiami, on go miażdży. A mi to akurat bardzo odpowiada. Obok Encabulos najlepszy zespół z tamtych rejonów.

    Dissident rec; P.O.Box 333; Kelvin Grove Dec; Qld 4059; Australia; drecords@zemail.com.au www.ausmetal.net/psychrista.p ________8 search for Psychrist

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.