reviews • The unholy - "Ash wednesday" 1999 / 3CD
  SCYLDING MUSIC
  USA

  Jak ja nienawidziłem tej płyty po pierwszym przesłuchaniu ! Czysta czarna nienawiść sączyła się z każdego mojego pora. A nie powinno być inaczej ? Przecież to kapela ma bardziej stosowną nazwę, by formułować takie stwierdzenia... Podobno The unholy cieszy się w Stanach niemałą popularnością. Ja w to nie wierzę. Muzycznie nie jest to żaden black czy coś w tym guście. Panowie grają heavy metal, taki niby co jest “evil”. Jednakowoż od mistrzów Mercyful fate dzielą ich tysiące lat świetlnych. Po pierwsze chujowo brzmią. Niektórzy demosy na 4-śladzie nagrywają lepiej. Po drugie muzyka w ogóle nie zwraca na siebie uwagi. Przeciętność i to spora. No i po trzecie, ale chyba najważniejsze, wokalista. To przez niego tak ich nienawidzę. Wyje, skamla i udaje, że potrafi śpiewać. Taki stary schorowany ropuch. Kilkakrotne próby growlingu są rzenujące. Gościu w dodatku zagłusza podczas swoich popisów instrumenty. Kończę, bo leci kolejny numer, a tego mogę nie wytrzymać.

  P.O.Box 48293; Mpls.; MN 55448; Usa; e-mail:unholy@kspace.com; kspace.com/unholy
  a.p ________3 search for The unholy

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.