reviews  • Scars - "The Nether Hell" 2005 / EP
    SELF-FINANCED
    BRAZYLIA

    Scars - The Nether Hell Scars wskazują na swój początek rok 1991. Dorobek nagraniowy z 15 lat istnienia mają jednak gorzej niż mierny - przed recenzowanym tu materiałem mają bowiem na koncie jeszcze tylko jedną epkę wydaną w 1994 przez Encore records. W międzyczasie zaliczyli sześcioletnią przerwę w graniu i teraz znów wracają na panteon brazylijskiej sceny. Kolesie wymiatają wzorcowo klasyczny thrash w stylu starego Testament, Death Angel czy Exodus, tak jakby urodzili się nie w Ameryce Południowej a w rejonie Bay Area i zatrzymali się na końcu, złotych dla tego gatunku lat 80-tych. Jak z rękawa magika sypią się kolejne zadziorne riffy, wirtuozerskie solówki i mistrzowskie kombinacje sekcji rytmicznej. Potrafią jednak pojechać też nieco bardziej współcześnie, w bardzo intensywne partie, z bębnami na dwie stopy i prawie death metalowym wokalem. Scars stawiają na agresję, silną dynamikę i do tego ze swobodą operują szerokim wachlarzem technicznych artefaktów. Jakby tego było mało, wydając sobie sami ten krążek, zadbali o powalającą oprawę graficzną, która sama w sobie jest już warta posłania im kilku zielonych na ten pyszny kawałek thrashowej uczty.

    www.scars.com.brOlo ________9 search for Scars

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.