reviews  • Nuestros Derechos 2003 / 1DEMO
    HOLANDIA

    Nuestros Derechos - 9 minutowe demo holenderskiego Nuestros Derechos (z hiszpańskiego "nasze prawo") to rzecz z gatunku tych, któr zbyt często do nas nie trafiają. Energetyczna i surowa mieszanka old school thrash, punk i core'a w wykonaniu tych trzech wyjców na pewno nie spodoba się fanom emocjonalnych pasaży, rapowanych plotek czy miłośnikom brutalnych łamańców. Filozofia jest prosta - napierdalać do przodu z kopem, agresją i nie tracić czasu na techniczne popisy. Zdecydowanie najlepiej podpada mi kawałek otwierający to demo, następny ma riffy, które za bardzo zalatują mi szwedzką melodyką, ale możecie się o tym przekonać sami pobierając te wszystkie utwory z ich strony. Zespół kompletnie leje bowiem na takie pojęcia jak 'prawa autorskie', zachęcając w notce na płycie do możliwie jak najobszerniejszego rozpowszechniania ich nagrań w każdej możliwej formie. Trochę to może zbyt krótki materiał, aby można było powiedzieć więcej o ich potencjale czy kreatywności, ale radość i swoboda grania jest jasno wyczuwalna a to na pewno wróży na plus.

    www.nuestrosderechos.nlOlo ________6 search for Nuestros Derechos

Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.