upcoming releases

 • Hail Spirit Noir

  MANNEQUINS

  record label: Agonia Records
  date of release: 2021-09-10
  GREECE

  Piąty album w dyskografii Greków, którzy do tej pory dali się poznać przede wszystkim jako twórcy muzyki z pogranicza progresywnego metalu i rocka, eksperymentalnego black metalu oraz szeroko pojętej muzyki psychodelicznej. Nowa płyta stanowi niemały zwrot na tle dotychczasowej dyskografii grupy, nawet biorąc pod uwagę jej wielowymiarowy charakter. "Mannequins" to album z gatunku synthwave i sci-fi pop, z elementami muzyki disco, całkowicie pobawiony metalowej czy rockowej instrumentacji. Tym samym wpisuje się w zupełnie nowy nurt muzyczny, do którego należą takie grupy jak Carpenter Brut, Perturbator, Gost czy Dance With The Dead.

  W ujęciu Hail Spirit Noir, "Mannequins" może być postrzegany jako soundtrack do filmu grozy z lat 80-tych. Tym bardziej, iż jest to album koncepcyjny, powstały na podstawie historii opracowanej przez Theoharisa i Harisa (członków Hail Spirit Noir). Więcej informacji na temat płyty dostarcza Haris (syntezatory): "Ten album dopełnia powrót grupy do lat 80-tych. Pomimo użycia wielu syntezatorów i technik produkcyjnych z tamtych lat, to nadal nowoczesny album. Nagraliśmy wiele nowej muzyki, ale na potrzeby albumu zremiksowaliśmy też kilka starszych pomysłów. Pomimo tego, jak odmiennie brzmi ta płyta, wierzymy, że udało się jej uchwycić esencję HSN". Zapytany o przyszłość grupy, Haris odparł: "Album Mannequins został nagrany w celu uczczenia dziesięciolecia istnienia zespołu. Nie traktujemy synthwave / scf-fi pop jako nowego, permanentnego kierunku grupy. To wyjątkowa, a jednocześnie jednorazowa płyta, którą zawsze chcieliśmy nagrać".

  Album "Mannequins" został nagrany w trzyosobowym składzie: Haris i Sakis na syntezatorach oraz Cons Marg za mikrofonem. Miksami i masteringiem zajął się Dimitris Douvars. Fesq.project przygotował okładkę, a Nikos Tsiolis layout. Zespół nagrał wideo do tytułowego utworu z płyty i zostanie ono już wkrótce upublicznione.

  Utwory:
  1. 12-31-1985: Night Shift
  2. Against Your Will, My Blade
  3. Mannequins
  4. 12-31-1985: Night Shift II
  5. The Monsters Came From the Sky
  6. Visitors of Horror
  7. Enter Disco Inferno
  8. Mannequins II
  9. Alien Cell Charging
  10. On the Loose Again
  11. Ending Crashers
  12. Ending Crashers II
  13. Crossroads (Digi CD bonus)

  Formaty:
  - Digipak CD
  - Picturedisc (250 sztuk)
  - Color in color LP (250 sztuk)
  - Czysty LP ze spaltterem (200 sztuk)
  - Niebieski LP (200 sztuk)
  - Neon magneta / luminescencyjny LP (100 sztuk)
  - T-shirt
  - Bluza z zamkiem.
  - Pliki cyfrowe.

  Skład:
  Haris - syntezatory
  Sakis Bandis - syntezatory
  Cons Marg - wokal

  www.hailspiritnoir.com
  www.facebook.com/Hail-Spirit-Noir-260062670728238
  hailspiritnoir.bandcamp.com
  agoniarecords.com
  facebook.com/agoniarecords
  agoniarecords.bandcamp.com

  search for Hail Spirit Noir

Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.