upcoming releases

 • Yoth Iria

  AS THE FLAME WITHERS

  record label: Pagan Records
  date of release: 2021-01-25
  GREECE

  Debiutancki album grupy powołanej przez dwójkę weteranów greckiej sceny - Jima Mutiliatora (m.in. ex-Rotting Christ, ex-Varathron) i The Magusa (czyli Magus Wampyr Daoloth - m.in. Necromantia, Thou Art Lord, ex-Diabolos Rising, ex-Rotting Christ). Muzyka Yoth Iria to amalgamat wizji i doświadczenia jej twórców - mroczna, diaboliczna, przepełniona emocjami, potężna i majestatyczna. Kwintesencja greckiego occult black metalu z początku lat 90-tych ze spojrzeniem w przyszłość.

  Tak opisuje ją sam zespół: "Album jest głęboko zakorzeniony w naszej wspaniałej przeszłości, ale z nową szerszą perspektywą. Namacalna, złowroga aura połączona z mroczną atmosferą i furią samego piekła. Każdy utwór to czarny diament.
  PAN NADCHODZI!
  PŁONĄCY KSIĄŻĘ!
  YOTH IRIA!!
  "

  Autorem grafiki zdobiącej "As The Flame Withers" jest Harnasash Singh.

  Zespół ujawnił też tytuły utworów które znajdą się na nowym albumie: Hermetical Code, The Luciferian, The Red Crown turns Black, Tyrants, Yoth Iria, The Mantis, The Great Hunter, Unborn-Undead-Eternal.

  Jim Mutilator to pierwszy basista i współzałożyciel Rotting Christ, z którym stworzył takie ikoniczne albumy jak “Thy Mighty Contract” czy “Non Serviam”. Brał także udział w nagraniu debiutanckiego krążka Varathron “His Majesty At The Swamp”. Te trzy płyty to najbardziej rozpoznawalne i definiujące albumy greckiej szkoły black metalu.

  The Magus to basista, klawiszowiec wokalista oraz producent. W 1989 roku razem z nieżyjącym już Baronem Blood'em założył zespół Necromantia, chyba najbardziej awangardowy i wyprzedzający swoją epokę twór ówczesnej black metalowej sceny. Oprócz Necromantii jego muzyczny dorobek obejmuje współpracę z Rotting Christ, Varathron, Thou Art Lord oraz liczne projekty, by wymienić tylko N.A.O.S., Diabolos Rising czy Raism. To jemu w dużej mierze przypisuje się ukształtowanie helleńskiego black metalowego brzmienia.

  Yoth Iria to:
  The Magus - Vocals
  Jim Mutilator - Bass
  George Emmanuel (session) - Guitars
  J.V. Maelstrom (session) - Drums
  John Patsouris - Keys

  yothiria.com
  www.facebook.com/yothiriaoffcial/
  www.instagram.com/yoth.iria
  www.pagan-records.com
  www.facebook.com/paganrecords
  paganrecords.bandcamp.com
  www.youtube.com/paganrecords
  ht

  search for Yoth Iria
 • listen and enjoy!
Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.