upcoming releases

 • Hail Spirit Noir

  EDEN IN REVERSE

  record label: Agonia Records
  date of release: 2020-06-19
  GREECE

  Czwarty album wyjątkowych, eksperymentujących Greków. Jak o albumie mówi sam zespół: "To płyta nad którą spędziliśmy najwięcej czasu. Na początku eksperymentowaliśmy, nie wiedząc dokąd nas to zaprowadzi. Sytuacja rozjaśniła się po skomponowaniu pierwszych 3-4 utworów, kiedy zdaliśmy sobie sprawę, że mamy kierunek. Zrobiliśmy przejście od inspiracji muzyką lat 60-70tych do okresu 70-80. Nowe utwory są retro-futurystyczne i surrealistyczne, a jednocześnie bardziej progresywne, psychodeliczne i wymagające w stosunku do tego co nagraliśmy w przeszłości. Jeśli chodzi o teksty, album przedstawia zapisaną na nowo historię biblijnego raju, przedstawioną w sposób którego nie powstydziłby się Richard Dawkins lub Darwin. Stąd tytuł, Eden In Reverse".

  Ostatni album HAIL SPIRIT NOIR, "Mayhem In Blue", ukazał się w 2016 i wraz z ciepłym przyjęciem pociągnął za sobą występy na festiwalach, a w tym na Roadburn (pierwszy w historii występ zespołu z Grecji na tym festiwalu), Inferno Festival czy Dark Bombastic Meating. Zespół jest rekomendowany dla fanów takich artystów jak Oranssi Pazuzu, Ulver, Broknagar czy Ghost, zachowując przy tym własną osobowość.

  HAIL SPIRIT NOIR powstał w 2010 jako trio. Dwa lata później wydał debiutancki album "Pneuma". Odzew na album zachęcił muzyków do dalszych eksperymentów, czego owocem był krążek "Oi Magoi" w 2014. Był to psychodeliczny, prog-black metalowy album pełen dziwnych melodii i sartyrowej aury. Na ostatnim albumie, wspomnianym już "Mayhem In Blue", umocniło się autorskie brzmienie zespołu, dryfując jednocześnie w stronę agresywniejszych kompozycji, i zachowując charakterystyczne, psychodeliczne melodie.

  W 2018 HAILR SPIRIT NOIR rozszerzył skład o trzech dodatkowych muzyków. W tym składzie nagrał najnowszy album, który ma stanowić kolejny krok w ewolucji zespołu, tym razem z naleciałościami elementów charakterystycznych dla muzyki lat 80's.

  "Eden In Reverse" został nagrany w Lunatech Studios. Za produkcję i miksy odpowiada Dimitris Douvras (Rotting Christ). Alan Douches (Nile, Aborted, Whitechapel) zajął się masteringiem albumu. Okładkę przygotował StuZor. Wokalista Lars Nedland z Borknagar wystąpił gościnnie na utworze "Crossroads".

  Utwory:
  1. Darwinian Beasts
  2. Incense Swirls
  3. Alien Lip Reading
  4. Crossroads
  5. The Devil's Blind Spot
  6. The First Ape on New Earth
  7. Automata 1980

  www.facebook.com/Hail-Spirit-Noir-260062670728238/
  hailspiritnoir.bandcamp.com/
  www.agoniarecords.com


  search for Hail Spirit Noir
 • listen and enjoy!
Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.