upcoming releases

 • Thanatos

  VIOLENT DEATH RITUALS

  record label: Listenable Records
  date of release: 2020-03-20
  THE NETHERLANDS

  Siódmy album weteranów death/thrash z Holandii. Na "Violent Death Rituals" zadebiutował nowy pałker Martin Ooms i basista Mous Mirer (obaj grający wcześniej w Melechesh i Liar of Golgotha). Produkcją nowego materiału zespół zajmował się we własnym zakresie, a miksy zrobił im Dan Swanö. Autorem okładki jest Roberto Toderico.

  Jak opowiada Stéphan Gebédi nt. udostępnionego, pierwszego singla: "Jako przedsmak nowej płyty wybraliśmy do zrobienia video z tekstami utwór tytułowy. Rozpoczyna się on raczej powoli i buduje napięcie, które eksploduje później w szybkim, bezlitosnym, death/thrash metalowym monstrum! Wściekłe bicie bębnów, pulsujące linie basu, dwa wyjące sola i agresywne wokale zapewniają, że album ten rozpoczyna potężny kop w zęby!".

  Aktualny line-up:
  Stephan Gebédi - wokale / gitara
  Paul Baayens - gitara
  Marco de Bruin - bas
  Martin Ooms - bębny

  www.thanatos.info/
  www.facebook.com/thanatos333
  www.youtube.com/user/Thanatos616
  www.listenable.eu/
  www.facebook.com/listenablerecs
  twitter.com/Listenable
  listenable-records.bandcamp.com/
  h

  search for Thanatos
 • listen and enjoy!
Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.