upcoming releases

 • Deicide

  OVERTURES OF BLASPHEMY

  record label: Century Media Records
  date of release: 2018-09-14
  USA

  Dwunasty album ekipy Bentona i spółki. Następca "In The Minds Of Evil" z 2013 roku został wyprodukowany przez Jasona Suecofa (The Black Dahlia Murder, Trivium) w studio AudioHammer w Sanford na Florydzie. Za okładkę odpowiada nasz rodak - Zbigniew M. Bielak (Ghost, Paradise Lost, Mayhem).

  Jak twierdzi Glen Benton: "Album ten zaczął się składać w sensowną całość z czasem. Nie chcieliśmy się z nim śpieszyć. Niektórzy pewnie pamiętają wywiad Steve'a Asheima, w którym mówił, że 'nowy materiał jest już napisany, ale po prostu nie jest jeszcze gotowy'. To był właśnie moment, w którym wszystko ruszyło z kopyta, w którym album zaczął nabierać właściwego kształtu, a kawałki zaczęły stawać się tym czym są teraz - czyli kompletnymi, zwartymi i efektywnymi kompozycjami. Gdy zespół szedł do przodu, tak samo działo się z procesem tworzenia i kilkoma innymi rzeczami, które sprawiały, że zarówno ten materiał, jak i cały zespół stawały się silniejsze. Wynikiem tego jest 'Overtures Of Blasphemy' - chyba najlepsze wydawnictwo zespołu do tej pory. Jason Suecof wykorzystał swój niesamowity talent i przywiązanie do szczegółów, aby kawałki te zabrzmiały tak znakomicie jak to tylko możliwe i finalny miks żeby był równocześnie brutalny, a jednocześnie jak najbardziej słuchalny. To mozolny proces, ale w tym wypadku wart był poświęconego czasu i energii."

  Zbyszek Bielak wyraził także kilka słów uznania dla możliwości pracy nad okładką do nowego albumu Deicide: "Jeżeli doświadczyłeś osobiście death metalowego boomu we wczesnych latach 90-tych, to wiesz dobrze dlaczego ogniste logo Deicide budziło taką trwogę w tym czasie. Praca z Glenem Bentonem była dla mnie prawdziwym zaszczytem i pozwoliła mi cofnąć się do najbardziej szalonych czasów death metalowej estetyki. Satan Spawn the Caco Deamon żyje i ma się świetnie."

  Przypominamy, że w 2016 Deicide rozstali się z Jackiem Owenem, a nowym gitarzystą zespołu został Mark English (Monstrosity).

  Aktualny line-up zespołu:
  Glen Benton (Vocals, Bass)
  Steve Asheim (Drums)
  Kevin Quirion (Guitars)
  Mark English (Guitars)

  deicide.bandcamp.com
  www.facebook.com/OfficialDeicide
  www.centurymedia.com
  twitter.com/centurymedia
  twitter.com/centurymediaeu

  search for Deicide
 • listen and enjoy!


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.