upcoming releases

 • Antarktis

  ILDLAANTE

  record label: Agonia Records
  date of release: 2017-10-06
  SWEDEN

  W skład Antarktis wchodzą dwaj gitarzyści In Mourning - Björn Pettersson oraz Tobias Netzell (ex-October Tide). Towarzyszą im Daniel Jansson (Ikhon) na wokalu i basie oraz perkusista Jonas Martinsson (Me The Tiger, Necrosavant), którzy dołączyli do składu w 2013 roku.

  Początkowo Antarktis był postrzegany przez swoich założycieli jako projekt poboczny w stosunku do In Mourning. Jego trzon stanowiło wspominane duo, które po godzinach pisało nowe utwory. Żaden z nich nie został jednak opublikowany, a sam projekt porzucony. Dopiero uformowanie się pełnego składu w 2013 wskrzesiło na dobre Antarktis. Od tego czasu zespół otrzymuje coraz większy priorytet; pojawiły się również oferty zagrania na festiwalach oraz odbycia trasy koncertowej. Nadchodzący krążek "Ildlaante" będzie pierwszym w karierze formacji.

  Jak komentuje Antarktis: "Jesteśmy dumni z nowego albumu i szczęśliwi że wreszcie może się ukazać. W ostatnim czasie zacieśniliśmy szyki jako zespół. Razem komponujemy utwory i każdy z nas uczestniczy w tym procesie na równych zasadach. Ildlaane jest owocem tej współpracy i jest czymś odrębnym w stosunku do naszych pozostałych zespołów i projektów. Duże podziękowania należą się Karl'woi (z Karl Daniel Lidén Production) za miks i mastering płyty, a także Emy Rojas za wspaniałą okładkę".

  Album został nagrany pomiędzy wrześniem 2016 i lutym 2017 w trzech różnych studiach w Szwecji. Perkusja z Alexandrem Backlund'em i Sebastianem Svalland'em w Nailvillage Studio. Gitary, bass, wokal oraz klawisze w Studio Libra, a dodatkowe wokale w Ikhon IQ. Za miks i mastering odpowiada Karl Daniel Lidén (Breach, Terra Tenebrosa, The Old Wind). Okładka została wykonana przez Emy Rojas z Arrache-toi Un Oeil (Converge, Sunn O))) i Clutch).

  Utwory:
  1. Aurora
  2. Svalbard
  3. Notes From Underground
  4. Ildlaante
  5. Cape Meteor Pt 1
  6. Cape Meteor Pt 2

  Formaty albumu:
  - Digipack CD.
  - Podwójny czarny winyl.
  - Podwójny transparentny winyl z niebieskimi i srebrnymi plamami.
  - T-shirt.
  - Pliki cyfrowe.

  Przedsprzedaż:
  CD/LP/MERCH: https://www.agoniarecords.com/Antarktis
  iTunes: http://radi.al/Antarktis
  Bandcamp: https://agoniarecords.bandcamp.com/album/ildlaante

  Skład:
  Jonas Martinsson - perkusja
  Daniel Jansson - wokal i bass
  Björn Pettersson - gitary i wokal
  Tobias Netzell - gitary i wokal

  Antarktis on-line:
  Facebook: www.facebook.com/Antarktismusic/
  Instagram: www.instagram.com/Antarktismusic/
  YouTube: www.youtube.com/Antarktismusic/

  Agonia Records:
  Website: agoniarecords.com
  Webshop: tiny

  search for Antarktis
 • listen and enjoy!


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.